
Godzina dla Ziemi
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęGodzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 180 krajach, na siedmiu kontynentach. W zeszłym roku w Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, np. w Warszawie - Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle.
Godzina dla Ziemi WWF kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w swoich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej. Akcja zmieniła jednak nieco swój charakter i jej celem stało się rozwiązywanie konkretnych problemów ekologicznych. W latach ubiegłych nagłaśniano problem malejącej populacji morświnów oraz wilków.
W tym roku WWF Polska pragnie zwrócić uwagę na Region Karpat, który został uznany przez WWF za jedno z 200 najcenniejszych przyrodniczo miejsc na świecie. Dlatego przyroda tego obszaru zasługuje na szczególną ochronę. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Ratujmy serce Karpat”. Wszystkie działania kampanii poświęcone będą tematowi ochrony Puszczy Karpackiej. Ambasadorzy i zarazem mieszkańcy Karpat: ryś, wilk, niedźwiedź, żbik i sóweczka symbolicznie wyruszają w Polskę, by bić na alarm i przekonać Polaków do utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Podpisy pod petycją o utworzenie Parku można składać na stronie SerceKarpat.pl.
Informacja: WWF Polska
Data dodania