
Bezpłatna pomoc prawna
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęNieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku.
Nieodpłatna pomoc prawna obejmuje:
1) poinformowanie osoby fizycznej, zwanej dalej „osobą uprawnioną”, o obowiązującym stanie prawnym oraz przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkach, w tym w związku z toczącym się postępowa-niem przygotowawczym, administracyjnym, sądowym lub sądowo - administracyjnym lub
2) wskazanie osobie uprawnionej sposobu rozwiązania jej problemu prawnego, lub
3) sporządzenie projektu pisma w sprawach, o których mowa w pkt 1 i 2, z wyłączeniem pism procesowych w toczą-cym się postępowaniu przygotowawczym lub sądowym i pism w toczącym się postępowaniu sądowo-administracyjnym, lub
3a) nieodpłatną mediację, lub
4) sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych lub ustanowienie pełnomocnika z urzędu w postępowaniu sądowym lub ustanowienie adwokata, radcy prawnego, doradcy podatkowego lub rzecznika patentowego w postępowaniu sądowo-administracyjnym oraz poinformowanie o kosztach postępowania i ryzyku finansowym związanym ze skierowaniem sprawy na drogę sądową.
Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne osoby uprawnione do korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej,do odwołania. mogą korzystać z powyższych usług wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny i e-mail w godzinach funkcjonowania dyżurów.
- tel. 572 382 456, 572 382 444
- e-mail: fundacja@iar.org.pl
Poniedziałek 9.00-13.00
Wtorek 14.00-18.00
Środa 14.00-18.00
Czwartek 14.00-18.00
Piątek 9.00-13.00
W momencie zniesienia obostrzeń epidemiologicznych dyżury stacjonarne odbywać się będą w siedzibie Usteckiego Centrum Usług Społecznych, przy ul. Wiejskiej 10.

Data dodania