Zamknij

Za nami Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-15

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Sportowa rywalizacja, piękne piłkarskie akcje oraz doskonała gra towarzyszyła uczestnikom Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U-15. Wydarzenie trwało od 27 do 29 stycznia na hali ZSOiT w Ustce.
W mistrzostwach uczestniczyło 16 najlepszych drużyn z całej Polski. Mecze trwały po 12 minut, dwie połowy. Najlepsi przechodzili do ćwierć, a następnie półfinału. Najlepsze drużyny rywalizowały o pierwsze, drugie oraz trzecie miejsce.
W finałowym meczu spotkała się drużyna Rekord Bielsko-Biała z GKS Futsal Nowiny. Zawodnicy z partnerskiego miast Ustki - miasta Bielsko-Białej wygrali 4:2. Obronili tytuł i zostali po raz kolejny najlepszą drużyną młodzieżową w futsalu U-15 w Polsce.
Na uwagę zasługuję również ich bramkarz – Jakub Ślęzak, który został najlepszym bramkarzem mistrzostw. Natomiast najlepszym zawodnikiem został Patryk Bojek, zawodnik GKS Futsal Nowiny.
O trzecie miejsce grała drużyna z MKS Jantar Ustka z Legią Warszawą, niestety ustecka drużyna przegrała 4:2.
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-15 odbyły się po raz trzeci w Ustce. Pierwszy raz w 2017 roku i w okresie pandemii COVID-19 w 2021. Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Nożnej, Miejski Klub Sportowy Jantar oraz Ośrodek Sportu i Rozwoju Sp. z o.o. Partnerzy wydarzenia Starostwo Powiatowe w Słupsku, Miasto Ustka, firma Milarex, Empec Sp. z o.o., Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o., Wodociągi Ustka, Biuro Turystyczne ''IWTUR'' oraz Lasy Państwowe.

Informacja: Natalia Foryś, OSiR