Zamknij

Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
W miniony weekend zawodniczki klubu SSPR Szczypiorniak Ustka uczestniczyły w kolejnych już zawodach na szczeblu ogólnopolskim, tym razem był to Turniej Piłki Ręcznej „Gniezno Santander Cup 2022”.
Zawody podzielone były na dwie kategorie wiekowe: dzieci rocznik 2010 i młodsze oraz młodziczki rocznik 2008/2009. Łącznie na parkietach gnieźniskiego turnieju rywalizowało 500 zawodniczek z 32 drużyn z całej Polski.
Po bardzo emocjonujących i zaciętych spotkaniach zawodniczki rocznika 2010 w klasyfikacji końcowej uplasowały się na II miejscu. Tytuł najlepszej zawodniczki drużyny zdobyła Zuzanna Witkowska. W turniejowej siódemce znalazła się Hanna Krygier a Amelia Orzoł została wybrana najlepszą bramkarką imprezy.
W kategorii młodziczka dziewczyny wywalczyły VII miejsce. Najlepszą zawodniczką drużyny została Zofia Żurawska.
Zawody te były kolejnym nieocenionym doświadczeniem dla wszystkich zawodniczek, a dobra postawa i serce jakie dziewczyny zostawiły na boisku w sposób zdecydowany zaznaczyły swoją obecność na ogólnopolskiej arenie sportowej.