Zamknij

IX Ogólnopolski Bałtycki Turniej w Piłkę Ręczną Dziewcząt

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
W miniony weekend 2 – 4 września 2022r odbyła się kolejna już edycja Ogólnopolskiego Bałtyckiego Turnieju w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Gospodarzem i organizatorem tej imprezy tradycyjnie był klub sportowy SSPR Szczypiorniak Ustka.
Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe: rocznik: 2010 i młodziczki rocznik 2008/2009. Zawody odbywały się na dwóch halach sportowych (ZSOiT oraz SP 2) dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Katarzyny Ozimek i Pana Dyrektora Cezarego Tokarczyka.

W grupie młodszej czyli 2010r. rywalizowały ze sobą drużyny z: UKS Banino, MKS Brodnica, UKS Pantery Dopiewo, UKS Lider Sławno i SSPR Szczypiorniak Ustka.
W reprezentacji naszego klubu wystąpiły dziewczęta w następującym składzie:
Andrzejewska Nina, Gębusia Julia, Horbacz Lena, Jarkiewicz Weronika, Kraśnik Hanna, Krygier Hanna, Pietroń Zuzanna, Witkowska Zuzanna, Zalińska Wiktoria, Orzoł Amelia.
Trenerkami zespołu są: Ewa Wrześniak i Izabela Gajewy.
W klasyfikacji końcowej dziewczęta ze SSPR Szczypiorniak Ustka znalazły się na podium zdobywając złoty medal!
I miejsce SSPR Szczypiorniak Ustka
II miejsce MKS Brodnica
III miejsce UKS Lider Sławno
IV miejsce UKS Banino
V miejsce UKS Pantery Dopiewo
Oprócz sukcesów zespołowych były też osiągnięcia indywidualne. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Nina Andrzejewksa, a Amelia Orzoł i Hanna Kraśnik zostały wybrane do najlepszej 7-ki turnieju. MVP turnieju została Zuzanna Witkowska.
W kategorii młodziczka do turnieju przystąpiło sześć drużyn: UKS Kowalewo Pomorskie, dwie drużyny z UKS Pantery Dopiewo, UKS Przywidz, MKS Brodnica i SSPR Szczypiorniak Ustka. Nasz klub reprezentowały:
Kamila Ciszkowska, Gabriela Dąbkowska, Wiktoria Jakubek, Iga Kosieradzka, Zuzanna Kowalczyk, Nikola Krawczyk, Kinga Kozina, Maja Szydloch, Amelia Tochowicz, Maja Wiencek, Zuzanna Wiencek, Aleksandra Woźniak, Joanna Zwolińska, Zofia Żurawska, Paulina Michałowska, Paulina Grajper, Katarzyna Lubecka, Tatiana Gromek, Oliwia Szatyńska. Trenerem zespołu jest: Agnieszka Sałach
Był to ich pierwszy turniej w nowym składzie i na początek swojej współpracy wywalczyły brązowy medal.
VI miejsce UKS Kowalewo Pomorskie
Indywidualnie nagrodzono Kamilę Ciszkowską, która została najlepszą zawodniczką drużyny. Do najlepszej 7-ki turnieju wybrano min. Igę Kosieradzką i Zofię Żurawską. Katarzyna Lubecka została wybrana najlepszym strzelcem.
Dziewczętom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów indywidualnych oraz zespołowych. Rodzicom naszych wszystkich zawodniczek składamy ogromne podziękowania za pomoc oraz za przygotowanie przepysznych słodkich przekąsek.

Informacja: Agnieszka Sałach, SSPR Szczypiorniak