Zamknij

Kolejne sukcesy lekkoatletów w Ustki!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Aleksander Nurkowski, zawodnik Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar Ustka, wraca z brązowym medalem z Mistrzostw Polski! Biegacz poprawił także swój rekord życiowy.

Aż trzech zawodników usteckiego Klubu uzyskało kwalifikację do udziału w 28. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży / Mistrzostwach Polski, U 18, które w dniach 15 -17 lipca odbyły się w Bielsku - Białej.

Aleksander Nurkowski zajął III miejsce w biegu na 400 m przez płotki, poprawiając dwukrotnie swój rekord życiowy - w eliminacjach i biegu finałowym - i uzyskując czas 55.79. Trenerem zawodnika jest Lucyna Kuklińska – Nurkowska.

Na tym samym dystansie startowała także Paulina Wac, która również poprawiła swój rekord życiowy (64.91) i uzyskała awans do finału B. Zawodniczka, trenowana także przez Lucynę Kuklińską – Nurkowską, została sklasyfikowana na 14 miejscu.

Natomiast Piotr Kulpiński, podopieczny Henryka Michalskiego, z wynikiem 51.15 m w rzucie oszczepem, został sklasyfikowany na 8 miejscu.