Zamknij
  • piątek, 29 marca 2024

Henryk Michalski usteckim trenerem dekady!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
Henryk Michalski, wieloletni trener zawodników Lekkoatletycznego Klubu Sportowego "Jantar Ustka", został doceniony w 61.Plebiscycie Sportowym dziennika Głos Pomorza.

Henryk Michalski, za sukcesy swoich zawodników, otrzymał tytuł TRENERA DEKADY.
- Dziękuję za wyróżnienie, to sukces mój i szkolonych przeze mnie zawodników LKS Jantar Ustka - komentuje trener.
Lista wyszkolonych zawodników jest doprawdy imponująca:
Klaudia Maruszewska; Dawid Kościów; Barbara Madejczyk; Agnieszka Kulak; Patryk Błaszczyk; Asia Terefenko - 19 razy kwalifikowali się do Reprezentacji Polski startując w Mistrzostwach Świata, Europy, Drużynowych Mistrzostwach Europy, Europejskich i Światowych Igrzyskach Młodzieży,Pucharach Europy, meczach Reprezentacji.
10 zawodników - wymienieni wyżej oraz Piotr Kulpiński, Mateusz Łunkiewicz, Marcin Mencfel, Natalia Cuppa  - zdobyło ponad 50 medali Mistrzostw Polski. Największy sukces odniosła Klaudia Maruszewska, która zdobyła tytuł Mistrzyni Świata Juniorów, jest jedyną w 34. letniej historii rozgrywania MŚJ zawodniczką z Polski, która wygrała w MŚJ. W 2019 roku ZŁOTY MEDAL z Reprezentacją Polski zdobył Dawid Kościów za zwycięstwo w Pucharze Europy w Rzutach. Ponad 100 0pkt w ostatniej dekadzie zdobyli zawodnicy we Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży i Mistrzostwach Polski Seniorów.