Barbara Madejczyk i Monika Pyrek poprowadzą alternatywne lekcje WF-u
A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkęW jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Już 25 i 26 września była lekkoatletka na zaproszenie usteckiej olimpijki Barbary Madejczyk odwiedza Ustkę z Alternatywnymi Lekcjami WF! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce.
Od wtorku do środy (25-26.09) w godzinach od 8:00 do 14:45 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce, przy ul. Bursztynowej 12, uczniowie usteckich szkół spróbują m.in.:
• koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutowy,
• piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
• rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
• roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
• biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
• refleksomierza,
• przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
• mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi panelami wspinaczkowymi.
Dziękujemy za zaangażowanie usteckiej olimpijki Barbary Madejczyk. To właśnie dzięki Niej zrealizowano w Ustce aktywne lekcje wychowania fizycznego. Weźmie w nich udział nawet 540 uczniów ze szkół podstawowych. Czas trwania jednej lekcji to 90 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek i Barbarą Madejczyk.
Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2018“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Partnerem projektu realizowanego w Ustce jest Urząd Miasta Ustka, który dofinansował go kwotą 5 tysięcy złotych.
O projekcie
Alternatywne Lekcje WF to projekt, który w 2017 roku został zainicjowany przez byłą lekkoatletkę, specjalizującą się w skoku o tyczce – Monikę Pyrek, a od tego sezonu stał się on częścią międzynarodowego programu Kinder+Sport Joy of Moving. Celem projektu jest zachęcenie młodzieży do bycia aktywnymi przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.
W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych (klasy 6-8) oraz ich nauczyciele mogą w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.
Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF będą przeprowadzone w 15 miastach w Polsce, a projekt obejmie nawet 8 tysięcy dzieci. Naszym celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek.
Więcej informacji:
www.alternatywnelekcjewf.pl
Kontakt do organizatora:
Fundacja Moniki Pyrek
biuro@fundacjamonikipyrek.pl
+48 666 606 446
Data dodania