Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aktualności

Dożynki Rybne 2018

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
Już w najbliższych dniach - wtorek (14 sierpnia) i środa (15 sierpnia) zapraszamy na Dożynki Rybne w Ustce. Będzie morsko, wesoło i smacznie. Rozpoczniemy od pochodu Bulwarem Portowym  w kierunku sceny na Promenadzie Nadmorskiej - Fisz Parada w wykonaniu teatru "Gry i Ludzie", Ustecka Orkiestra Dęta, Panie w strojach historycznych.
Dla smakoszy przygotowano pokazy kulinarne w formie Live Cooking z degustacją dań z ryb. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych - zabawy rybackie, pokaz szycia i naprawy sieci, zabawy marynistyczne, warsztaty plastyczne, wyścig krabów, konkurs rzucania sieci, wyścig zdalnie sterowanych rybek, bańki mydlane, balony i szczudlarze.
Utrzymując morski klimat zobaczymy spektakle teatralne w wykonaniu Teatru Rozrywki Trójkąt - "Żeglarze siedmiu mórz" i "Wyspa piratów".
Gwiazdą wtorkowego wieczoru będzie zespół SOUND'N'GRACE, a w środę na scenie zobaczymy DARIĘ ZAWIAŁOW.
Przez cały czas trwania imprezy odbywać się będzie Jarmark Dożynkowy, gdzie zaprezentują się przetwórcy ryb oraz twórcy rękodzieła.
Stoisko informacyjno-promocyjne Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" finansowane przez Unię Europejską w ramach Funduszu Morskiego i Rybackiego czynne będzie w godzinach 10:00 - 19:00.


Szczegółowy program imprezy:

14 sierpnia 2018  (wtorek)

Promenada Nadmorska
11.30 – przemarsz Bulwarem Portowym w kierunku sceny – Fisz Parada w wykonaniu teatru „Gry i Ludzie”, Ustecka Orkiestra Dęta, słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w strojach historycznych 
12.00 – oficjalne otwarcie obchodów Święta Ustki – Dożynek Rybnych 
12.45 – 15.30 – zabawy rybackie ze Słowińską Grupą Rybacką
14.00 – 16.00 – sieciarki Wanda Wiewiórska i Halina Dąbrowska – pokaz szycia i naprawy sieci 
14.00 – 17.00 – zabawy marynistyczne, warsztaty plastyczne, wyścig krabów, konkurs rzucania sieci rybackich, wyścig zdalnie sterowanych rybek, bańki mydlane, balony i szczudlarze to tylko część z atrakcji, jakie przygotowano w ramach stoiska informacyjno-promocyjnego Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”
17.00 – pokazy kulinarne w formule Live Cooking z degustacją dań z ryb, organizowane w ramach stoiska informacyjno-promocyjnego Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”
18.00 – spektakl teatralny „Żeglarze siedmiu mórz” – Teatr Rozrywki Trójkąt
19.30 – koncert zespołu Kubryk 
Ok. 21.00 koncert gwiazdy wieczoru – Sound’n’Grace

15 sierpnia 2018 (środa)

Święto Wojska Polskiego – Plac przed Kapitanatem Portu
10.30 – przemarsz Usteckiej Orkiestry Dętej i pododdziałów Garnizonu Ustka ulicą Marynarki Polskiej 
11.00 – Msza Święta odprawiona na pokładzie ORP „Gopło”
12.00 – uroczysty apel, wystąpienia okolicznościowe, składanie wiązanek pod pomnikiem “Ludziom Morza” 
13.00 – 16.00 – zwiedzanie okrętu ORP „Gopło” 
Promenada Nadmorska
13.00 – spektakl teatralny „Wyspa piratów” – Teatr Rozrywki Trójkąt 
14.00 – 16.00 – sieciarki Wanda Wiewiórska i Halina Dąbrowska – pokaz szycia i naprawy sieci 
14.00 – 17.00 – zabawy marynistyczne, warsztaty plastyczne, wyścig krabów, konkurs rzucania sieci rybackich, wyścig zdalnie sterowanych rybek, bańki mydlane, balony i szczudlarze to tylko część z atrakcji, jakieprzygotowano dla gości stoiska informacyjno-promocyjnego Program Operacyjny „Rybactwo i Morze”
17.00 – pokazy kulinarne w formule Live Cooking z degustacją dań z ryb, organizowane w ramach stoiska informacyjno-promocyjnego Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”
18.30 – wystąpienie Burmistrza, uroczyste wręczenie nagrody Harengus Rex oraz nagród w konkursie fotograficznym 
19.00 – koncert zespołu Handszpaki 
ok. 20.30 – koncert gwiazdy wieczoru – Daria Zawiałow