• poniedziałek, 27 września 2021
Aktualności

IX Ogólnopolski Bałtycki Turniej w Piłkę Ręczną Dziewcząt

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
W miniony weekend 3 – 6 września 2021r odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Bałtyckiego Turnieju w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Gospodarzem i organizatorem tej imprezy był klub sportowy SSPR Szczypiorniak Ustka. Zawody były podzielone na dwie kategorie wiekowe: rocznik: 2009 i młodsze oraz 2007/2008.

W grupie młodszej czyli 2009r. rywalizowały ze sobą drużyny z: Banina, Przywidza, dwa zespoły z Gdańska, Kowalewa Pomorskiego, Brodnicy, ze Słupska i Ustki. W klasyfikacji końcowej dziewczęta ze SSPR Szczypiorniak Ustka znalazły się na podium zajmując III miejsce. Zwycięzcą turnieju została drużyna z UKS Siódemka – Osowa Gdańsk, Miejsce II przypadło drużynie z MKS Brodnica.
Oprócz sukcesów zespołowych były też osiągnięcia indywidualne. Najlepszą zawodniczką w drużynie została Amelia Orzoł, a Iga Kosierdzaka i Zuzanna Wiencek zostały wybrane do najlepszej 7-ki turnieju.
Reprezentacja SSPR Szczypiorniak Ustka rocznik 2009/2010.
Andrzejewska Nina, Dziopak Zuzanna, Gębusia Julia, Horbacz Lena, Jarkiewicz Weronika, Kraśnik Hanna, Krzemińska Paulina, Pietroń Zuzanna, Witkowska Zuzanna, Zalińska Wiktoria, Orzoł Amelia, Ciszkowska Kamila, Dąbkowska Gabriela, Jakubek Wiktoria, Kosieradzka Iga, Świerczewska Zuzanna, Tochowicz Amelia, Wiencek Maja, Wiencek Zuzanna, Woźniak Aleksandra, Zwolińska Joanna. Trenerka: Agnieszka Sałach i Izabela Gajewy
W grupie starszej z rocznika 2007/2008 startowało 12 drużyn z: Ustki, Kwidzyna, Oborniki, Elbląg, dwie drużyny z Banina, Świekatowo, Kowalewo Pomorskie, Gdańsk, Nowa Karczma, Brodnica, Tczew. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajęła drużyna z UKS Banino, miejsce II UKS Nowa Karczma, miejsce III APR Gladiator Oborniki. Nasze dziewczęta uplasowały się na V miejscu z łatwością pokonując drużynę UKS Siódemka – Osowa Gdańsk.
Reprezentacja SSPR Szczypiorniak Ustka rocznik 2007/2008
Gromek Tatiana, Górska Iga, Krasucka Emilia, Kowalczyk Zuzanna, Krawczyk Nikola, Michałowska Paulina, Rajnert Jagoda, Szatyńska Oliwia, Szulc Emilia, Szulc Lena, Tkacz Jagoda, Zawada Antonina, Zbytniewska Matylda, Odelska Wiktoria. Trenerka: Ewa Wrześniak i Izabela Gajewy.
Oliwia Szatyńska i Matylda Zbytniewska zostały wybrane do najlepszej 7-ki turnieju, a Lena Szulc otrzymała tytuł „Najlepszej bramkarki”. Najlepszą zawodniczką drużyny została Tatiana Gromek.
Dziewczętom gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów indywidualnych oraz zespołowych, a rodzicom naszych zawodniczek ogromne podziękowania za pomoc i zaangażowanie w organizacji turnieju.

Informacja: Agnieszka Sałach, SSPR "Szczypiorniak"

uczestnicy turnieju piłki ręcznej, sala gimnastyczna

Data dodania

Autor Eliza Mordal (Rzecznik)

Pozostałe aktualności więcej >
Na fali praktyk do sukcesu

Kolejna grupa uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce wróciła właśnie z Hiszpanii, gdzie uczestniczyła w stażach zawodowych realizowanych w ramach Programu Erasmus Plus.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań kończy się 30 września. Zostało już naprawdę niewiele czasu, aby wypełnić obowiązek spisowy spoczywający na każdym mieszkańcu Polski.