Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Komunikaty

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Usuń bezpłatnie azbest

Powiat Słupski ogłasza nabór wniosków do ,,Programu wymiany eternitowych pokryć dachowych w powiecie słupskim - edycja 2015".  Wnioski przyjmowane są do 27 lutego 2015 roku . Wnioski dostępne są w siedzibie Starostwa Powiatowego w Słupsku (pok. nr 1 i 316) i na stronie internetowej powiatu pod adresem http://www.powiat.slupsk.pl/230,srodowisko.html?wiecej=2904 tel. (59)841-85-34 Pismo przewodnie Plakat

więcej

Przedsięwzięcia Domu Kultury w Ustce

Zapraszamy do udziału w przedsięwzięciach organizowanych przez Dom Kultury w Ustce. Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami.

więcej

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku 50 do 69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie miały wykonanego bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Programu. Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy skierowany jest do wszystkich ubezpieczonych kobiet w wieku 25 do 59 lat, które w ciągu ostatnich trzech lat nie miały wykonanego bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu. Informacje wraz wykazem placówek wykonujących bezpłatne badania w ramach Programów można zaczerpnąć  ze strony internetowej www.zdrowiekobiety.org

więcej

Ważna informacja nt. systemu TeleOpieka

W związku z planowanym przystąpieniem do budowania w Ustce systemu powszechnej TeleOpieki domowej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce zwraca się z prośbą do osób starszych, niesamodzielnych,  przewlekle chorych , stale lub czasowo samotnych do wyrażenia chęci do udziału w tym projekcie. Wdrożenie TeleOPieki dla mieszkańców Ustki jest usługą, dającą możliwość całodobowego wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa (np. nagłe zasłabnięcie, upadek).System ten daje zwiększone poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Warunkiem przystąpienia jest posiadanie stacjonarnego abonamentu telefonicznego albo aktywnego telefonu komórkowego. Osoby chętne proszone są o zgłaszanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce ul. Kard. Wyszyńskiego 3 lub  kontakt telefoniczny pod numer  59 81 54 391 DO DNIA 25 STYCZNIA 2015R. Szczegółowych informacji dotyczących TeleOPieki udziela  kierownik MOPS Ustka – Tel. 59 81 54 391.

więcej

Dotacje na sport dzieci i młodzieży na 2015r.

Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk przyznał dotacje dla klubów i stowarzyszeń, które realizują zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu. Dotację otrzymały: Lekkoatletyczny Klub Sportowy "Jantar", Miejski Klub Sportowy "Jantar", który realizuje zadania w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w piłce nożnej, Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej "Szczypiorniak", które prowadzi szkolenie dziewcząt w piłce ręcznej, Centrum Sportów Wodnych Opty Ustka, które zajmuje się żeglarstwem oraz sportami wodnymi, a także stowarzyszenie Ustecki Szkolny Związek Sportowy, który zajmuje się sportem powszechnym dzieci i młodzieży tj. Przygotowaniem i przeprowadzeniem rozgrywek w ramach Miejskiej Olimpiady Młodzieży. Wykaz klubów i stowarzyszeń, które zostały wsparte finansowo.

więcej

Oferta dla osób bezrobotnych

Burmistrz Miasta Ustka przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Słupsku organizuje w Urzędzie Miasta Ustka w ramach robót publicznych zadania związane z pracami w okresie zimowym. Przewiduje się zatrudnienie 6 osób bezrobotnych.

więcej

Informacja dla przedsiębiorców prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych

UWAGA ! PRZEDSIĘBIORCY PROWADZĄCY SPRZEDAŻ NAPOJÓW ALKOHOLOWYCH Uprzejmie przypominam, że zgodnie z art. 111 ust. 4 i ust. 7 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (tekst jednolity: Dz. U. z 2012 r., poz. 1356 ze zm.), przedsiębiorca prowadzący sprzedaż napojów alkoholowych w roku poprzednim, jest zobowiązany do złożenia, do dnia 31 stycznia 2015 r., pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w każdym punkcie sprzedaży oddzielnie w roku poprzednim oraz do uiszczenia na rachunek gminy w każdym roku objętym zezwoleniem opłaty w trzech równych ratach w terminach do 31 stycznia, 31 maja i 30 września 2015 roku, podane terminy są ostateczne i nieprzywracalne.

więcej

Zaproszenie na publiczną prezentację

Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk uprzejmie zaprasza zainteresowane osoby w  dniu 12  stycznia  2015 roku o godz. 18.00 do sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ustka przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3 na publiczną prezentację zasad prowadzenia sezonowej działalności handlowo-usługowo-rekreacyjnej w okresie od 1 maja 2015r.  do  30 września  2015r. na terenie Promenady Nadmorskiej oraz plaży wschodniej i zachodniej w Ustce . Z projektem zagospodarowania ww. terenów można zapoznać się w Wydziale Gospodarki Przestrzennej (pok. 301, 302) do 12 stycznia 2015r. w godzinach pracy Urzędu Miasta Ustka oraz na stronie internetowej pod adresem: http://bip.um.ustka.pl/#Z2V0Q29udGVudCg4ODg0KQ== .

więcej

Pilne dotyczy niepodpisanych umów z NFZ

Dyżurny WCZK Jerzy Jakubowski przekazuje informację dotyczącą list przychodni podstawowej opieki zdrowotnej otwartych od dnia 2.01.2015 r. , które będą przyjmowały pacjentów na dotychczasowych zasadach, zestawień szpitalnych oddziałów ratunkowych oraz izb przyjęć pomorskich szpitali, które po dniu 1.01.2015 r.  będą przyjmować pacjentów w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, list placówek realizujących świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, które po dniu 1.01.2015 r.  przyjmować będą pacjentów w dni powszednie oraz specjalnej całodobowej bezpłatnej infolinii o nr 800-007-796 , pod którą uzyskać będzie można informację, gdzie udać się po podstawową pomoc lekarską po dniu 1.01.2015 r.  Zapoznaj się z treścią listu.   Pomoc lekarza podstawowej opieki zdrowotnej po 1 stycznia 2015 r. Lista placówek.   UWAGA !   Jeżeli twój lekarz rodzinny nie podpisał umowy z NFZ, poszukaj aktualnych informacji dzwoniąc na bezpłatną infolinię NFZ 800-007-796 lub odwiedź strony internetowe: www.nfz-gdansk.pl lub www.mz.gov.pl    

więcej

Nabór do Orkiestry Dętej Ziemi Usteckiej

Grasz na instrumencie dętym? Gitarze, klawiszach, perkusji? Nieważne jak dobrze grasz, nieważne ile masz lat zostań członkiem orkiestry! Osoby zainteresowane wstąpieniem do Orkiestry Dętej Ziemi Usteckiej prosimy o kontakt z kapelmistrzem orkiestry - panem Zbigniewem Maciągiem - tel. 606 853 349.

więcej

BEZPŁATNE PORADY PRAWNE W STYCZNIU 2015 r.

 W związku z realizacją projektu „Bliżej prawa. Sieć poradnictwa prawno-obywatelskiego w subregionie słupskim”, przedstawiamy harmonogram najbliższych darmowych porad prawnych i obywatelskich  w powiecie słupskim w tzw. punktach mobilnych w mieście Ustka. Najbliższe porady  dla mieszkańców Ustki odbędą się 14.01, 21.01, 28.01 w godz. 14.45 do 17.45   w Bibliotece Miejskiej w Ustce, przy ul. Kopernika 22 Szczegółowe informacje na stronie www.blizejprawa.pl , oraz pod numerem telefonu 59 307 00 20 Rejestracja pod numerem tel. 59 307 00 20 (od poniedziałku do czwartku)

więcej

Wyniki konkursów dla organizacji pozarządowych w 2015 r.

Komisje konkursowe oceniające oferty w ramach realizacji zadań w zakresie kultury, sztuki i ochrony dziedzictwa narodowego, pomocy społecznej, działalnośc na rzecz osób niepełnosprawnych oraz turystyki i rekreacji, obradowały w dniach 19-24 grudnia 2014 r.     Wyniki konkursów organizacji pozarządowych na 2015 r.

więcej

Spotkanie Wigilijne dla osób starszych i samotnych.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ustce oraz ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene – Vita” informuje, że 19 grudnia 2014r. w stołówce przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustce odbyło się Spotkanie Wigilijne na które przybyło pięćdziesięciu zaproszonych gości – osoby samotne, starsze oraz niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Ustka.

więcej

Akcja profilaktyki raka piersi "Z PKS-em w drodze po zdrowie"

Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej informuje o akcji popularyzacji profilaktyki raka piersi wśród pań z gmin Powiatu Słupskiego prowadzonej wspólnie z przedsiębiorstwem PKS S.A. w Słupsku. Każda z pacjentka w wieku 50-69 lat, która wykona bezpłatne badanie mamograficzne w SPMZOZ w Słupsku uzyska prawo do bezpłatnego przejazdu autobusem PKS do dowolnej miejscowości w powiecie słupskim. Szczegóły akcji na www.spmzoz-slupsk.pl   Zapoznaj się z ulotką  

więcej

Wirusowe zapalenie wątroby typu C - cichy zabójca

Pod takim hasłem w ramach programu profilaktyki zakażeń HCV w dniach od 17 Listopada do 30 grudnia br. prowadzone są profilaktyczne badania laboratoryjne mieszkańców powiatu słupskiego. Na bezpłatne badania zapraszamy osoby z grupy podwyższonego ryzyka, tj. w wieku od 19 do 64 lat, u których przetaczano krew bądź preparaty krwiopodobne przed 1992 r., wielokrotnie hospitalizowane, u których wykonywano drobne zabiegi chirurgiczne (usuwanie znamion, zęba itp.), dializy, badania endoskopowe, z dolegliwościami dyspeptycznymi, z przebytym WZW typu B, u których stwierdzono kiedykolwiek w przeszłości wartość aminotransferaz, nawet nieznacznie przekraczającą górną granicę normy, przyjmujące narkotyki drogą dożylną, korzystające z salonów tatuażu, piercingu, z ryzykownymi kontaktami seksualnymi, korzystające ze wspólnych narzędzi kosmetycznych. Badania można wykonać w poniżej zamieszczonych zakładach opieki zdrowotnej na terenie miasta Ustki i Gminie Ustki oraz w Laboratorium DIAGNOSTYKA przy ulicy Wileńskiej 30  w Słupsku. Program obejmuje mieszkańców wszystkich gmin powiatu słupskiego. Poniżej lista miejsc, do których można zgłaszać się na badania: Lp. Gmina Nazwa ośrodka zdrowia/przychodni prowadzącej kwalifikacje do badania Miejsce Dostępność 1 Miasto Ustka, Gmina Ustka FALCK MEDYCYNA Sp. z. o.o. Ustka, ul. Kopernika 18 środa 8:00-9:00 2 FALCK MEDYCYNA  Sp. z. o.o. Ustka, ul Leśna 10-14 środa 8:00-9:00 3 FALCK MEDYCYNA  Sp. z. o.o. - Ośrodek Zdrowia w Zaleskich Zaleskie 8 środa 8:00-9:00 4 FALCK MEDYCYNA  SP. z. o.o. - Ośrodek Zdrowia w Bałamątku Bałamątek 18 środa 8:00-9:00 5.   Laboratorium Madar Med.   Ustka, ul. Grunwaldzka 18 poniedziałek-piątek 7.30-10.30 Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 59 84 03 800.

więcej

Aplikacja mobilna Regionalnego Systemu Ostrzegania

W imieniu Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Słupsku uprzejmie informujemy, że dostępna jest bezpłatna mobilna aplikacja  Regionalnego Systemu Ostrzegania. Jest ona dostępna w sklepach z aplikacjami na poszczególne platformy (odpowiednio: Google Play, Apple App Store, Windows Phone Store). Aplikację można wyszukać w sklepach po słowach kluczowych „RSO” oraz „Regionalny System Ostrzegania”. Aplikacja jest polecana przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. opis polecanej aplikacji.

więcej

Spotkanie wigilijne

Przed nami Boże Narodzenie - najpiękniejsze z polskich świąt i najbardziej rodzinne. Z tej okazji przy wigilijnym stole jednoczą się rodziny, a tradycja nakazuje zapraszać na uroczystą kolację osoby samotne, by tego dnia nikt nie czuł się opuszczony . Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce wraz ze Stowarzyszeniem „Pomocy Bene -Vita” po raz piąty organizuje Spotkanie Wigilijne dla osób w podeszłym wieku, samotnych, niepełnosprawnych bądź znajdujących się w trudnej sytuacji  rodzinnej. Pięćdziesięciu zaproszonych gości z terenu miasta i gminy Ustka spotka się 19 grudnia 2014r. w stołówce w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustce. Czas umili występ Dzieci z Przedszkola Nr 1 w Ustce oraz zespołu Kwiat Paproci. Spotkania wigilijne z poprzednich lat pokazują potrzebę dalszej realizacji działań na rzecz społeczności lokalnej, zaproszeni goście chętnie przybywają corocznie na Wigilię organizowaną przez tut. Ośrodek. Wspólne dzielenie się opłatkiem, spożywanie posiłków wigilijnych oraz kolędowanie przy wigilijnym stole pozwoliło choć na chwilę poczuć ciepło spotkania z innym człowiekiem, często pozostającym w podobnej sytuacji życiowej. Do akcji przyłączyło się wielu prywatnych przedsiębiorców z Ustki, oferując przygotowanie potraw wigilijnych. Jeżeli chcą Państwo pomóc w podobny sposób prosimy o kontakt z tut. MOPS. Osoby do kontaktu: Barbara Ćmil – tel. 059-815-43-96                                            Sylwia Szczucka – tel. 059-815-43-94 Elżbieta Godszling – Lepka – tel. 059-815-43-94

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij