Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Zlot aut wojskowych

W imieniu TWIERDZY USTKA serdecznie zapraszamy na zlot starych aut wojskowych. Impreza odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 8 listopada, od godz. 11.00 na Bunkrach Bluchera (ul. Boh. Westerplatte). Wśród uczestników zapowiedzieli się m.in. właściciele pojazdów: Santany czyli hiszpańskiego Land Rovera, Willysa z II wojny światowej, polskiego tarpana Honkera oraz aut wojskowych produkcji radzieckiej: UAZ, GAZ. Ok godz. 12.30 rozpocznie się parada aut ulicami miasta.

więcej >

Odpowiedź na interpelację

Szanowni Mieszkańcy, przekazujemy poniżej odpowiedź Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka na interpelację Radnej Marii Czaplińskiej, złożoną dnia 22 października br., w sprawie uwag do Regulaminu Budżetu Obywatelskiego.

więcej >

70 lat usteckiego sportu

Rok 2016 będzie dla ludzi związanych z usteckim sportem rokiem szczególnym. W 2016 roku ustczanie obchodzić będą 70 jubileusz istnienia w naszym mieście szeroko rozumianego sportu. We wrześniu 1946 roku rozegrany został pierwszy po wojnie mecz piłki nożnej, który symbolicznie uważa się za początek powojennej historii sporu w Ustce. Z tej okazji MKS Jantar zaprasza wszystkich do wspólnego projektu jakim będzie film zatytułowany "70 lat usteckiego sportu."

więcej >

Narodowe Święto Niepodległości w Ustce

Zapraszamy serdecznie na usteckie obchody Narodowego Święta Niepodległości, 11 listopada 2015r. Tradycyjnie już odbędzie się Marsz ulicami miasta, zakończony Piknikiem Niepodległości pod ratuszem. Przygotowaliśmy moc atrakcji dla najmłodszych: m.in. miniwarsztaty bębniarskie i malowanie buziek w barwy narodowe. Na rozgrzewkę będziemy rozdawać zupę i ciepłe napoje. Świętujmy razem!

więcej >

Jan "Ptaszyn" Wróblewski - koncert

            Dom Kultury w Ustce ma dla melomanów nie lada gratkę. Już 11 listopada zawita do nas legenda polskiego jazzu Jan "Ptaszyn" Wróblewski - saksofon tenorowy w towarzystwie wybitnych muzyków takich jak: Henryk Miśkiewicz - saksofon altowy, Robert Majewski - trąbka, Wojciech Niedziela - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas, Marcin Jahr - perkusja. Na koncercie, który rozpocznie się o godzinie 18.00 usłyszymy program z płyty Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet "Moi pierwsi mistrzowie", poświęconej pamięci Krzysztofa Komedy, Andrzeja Trzaskowskiego i Andrzeja Kurylewicza. Bilety w cenie 35 zł - przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu już do nabycia w Domu Kultury. Serdecznie zapraszamy. "Ptaszyn" kilka słów o płycie:    "Tym programem chciałem podziękować trzem wspaniałym kolegom a zarazem mistrzom, którzy pojawili się w moim życiorysie zaraz na początku. Z każdym z nich miałem szczęście współpracować w przeciągu pierwszych trzech lat mojego próbowania grania jazzu i była to wspaniała równowaga, ponieważ każdy z nich miał do jazzu zupełnie inne podejście, odrębną specyfikę, a wszyscy dopełniali się wspaniale, tworząc konsensus o jakim trudno dziś marzyć. (...) Dla mnie to wszystko było wspaniałą szkołą bo po pierwsze- miałem idealną lekcję grania jazzu, tak jak chciał Kuryl; po drugie – lekcję fantazji, jaką od początku roztaczał Komeda, wreszcie od Trzaskowskiego nabrałem poszanowania dla wiedzy i nieraz później teoretyzowanie ułatwiało mi życie.   Tak więc moi pierwsi mistrzowie, ogromnie wiele mam Wam do zawdzięczenia, nie mówiąc już o frajdzie wspólnego koncertowania i choćby tym skromnym programem chciałem Wam za to podziękować."   J.Pt. Wróblewski

więcej >

Planowana praca Rady Miasta

Przedstawiamy Państwu informację o planowanej pracy Rady Miasta Ustka w listopadzie br. 

więcej >

Budżet obywatelski – wyniki głosowania

Dziś, 27 października br., Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na rok 2016 zatwierdził wyniki głosowania. Wzięło w nim udział 963 mieszkańców miasta, którzy oddali 949 ważnych głosów. Najwięcej osób poparło projekt pn. „Siłownia plenerowa w Parku przy ul. Kościelniaka”. Zespół zarekomendował to zadanie do realizacji.

więcej >

Tak głosowała Ustka!

Wybory parlamentarne już za nami. W Ustce frekwencja wyborcza wyniosła 50,1 procent. W wyborach do Sejmu najwięcej głosów otrzymała Platforma Obywatelska - 35,8 proc. Na Prawo i Sprawiedliwość głosowało 27,8 proc., na Zjednoczoną Lewicę 12,3 proc., na Nowoczesną 7,2 proc., na ruch Kukiz'15 7 proc., na KWW KORWiN 4 proc., na Partię Razem 3 proc., na PSL 1,3 proc, a na KWW Zbigniewa Stonogi 0,7 proc. Z kolei w wyborach do Senatu Kazimierz Kleina (PO) uzyskał 3852 głosów, a Robert Kujawski (PiS) 2382 głosy. 

więcej >

Ustczanie pomagają rodakom

Społeczne Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego włączyło się w zbiórkę charytatywną „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach 2015”.  UTO zaangażowało do pomocy naszym rodakom na Kresach inne usteckie szkoły - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce  i Gimnazjum.  W akcję włączyli się także seniorzy z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

więcej >

Sprawozdanie z pracy Burmistrza

Przedstawiamy Państwu kolejne sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka w okresie między sesjami Rady Miasta. 

więcej >

Zapraszamy na spotkanie

Serdecznie zapraszamy w dniu 27 października 2015 roku o godzinie 17.00 do sali nr 101 Urzędu Miasta Ustka na publiczną prezentację zasad prowadzenia działalności usługowo-handlowo-rekreacyjnej w okresie od 1 maja 2016 roku do 30 września 2016 roku na terenie Promenady Nadmorskiej oraz plaży wschodniej i zachodniej w Ustce. Podczas spotkania zostaną także zaprezentowane propozycje imprez i działań promocyjnych na 2016 roku.

więcej >

Głosujemy!!!

Ruszyło głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na 2016 rok. Głosować można od 19 do 25 października włącznie, w godz. od 8.00 do 16.00, w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Ustka przy ul. Wyszyńskiego 3. Na karcie do głosowania znajduje się osiem pozytywnie zweryfikowanych projektów, mieszkańcy mogą głosować tylko na jeden projekt. Do wzięcia udziału w głosowaniu uprawnieni są wszyscy mieszkańcy Ustki, którzy ukończyli 16 lat. Głosujmy, to naprawdę się opłaca. Razem zmieniajmy Ustkę!

więcej >

Miejskie obchody Święta Edukacji Narodowej

W Wigilię Święta Edukacji Narodowej, 13 października 2015r. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej Nr 1, miały miejsce obchody Święta Edukacji Narodowej. Na uroczystości przybyli Burmistrz Miasta Pan Jacek Graczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Pani Adrianna Cerkowska Markiewicz, Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej – Pani Maria Czaplińska, była Prezes Usteckiego Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego Pani Maria Barańska oraz obecna Prezes tego związku Pani Iwona Perkowska.

więcej >

Inauguracja Roku Kulturalnego

Już dziś, 14 października, ustecki Dom Kultury zaprasza na Inaugurację Roku Kulturalnego 2015/16, W tym roku organizatorzy zaprosili Adama Nowaka i Akustyk Amigos. Adam Nowak to lider zespołu Raz Dwa Trzy. W tym projekcie muzycznym wspierany jest przez doskonałych instrumentalistów: Jarka Trelińskiego (gitara), Tomka Nowaka (trąbka) i Karima Martusewicza - basistę zespołu Voo Voo. Panowie grają kompozycje do tekstów głównie Adama, ale nie tylko. Pojawia się też Młynarski, Grechuta, czy Herbert.

więcej >

Budżet obywatelski - lista projektów

Szanowni Mieszkańcy, przedstawiamy listę projektów, zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na rok 2016. Wnioskodawcy zaprezentują pozytywnie zweryfikowane projekty na otwartym spotkaniu, w dniu 13 października 2015r., o godz. 17.00 (Urząd Miasta, sala 101). Serdecznie zapraszamy.

więcej >

Kulturalne rewolucje w Ustce

Miejscowy Dom Kultury w nietypowy sposób zapraszał mieszkańców i kuracjuszy wypoczywających w kurorcie na Inaugurację Roku Kulturalnego. Pracownicy placówki chodzili po ulicach Ustki i częstowali napotkane osoby ciastem pod nazwą "kęs kultury", wręczając zaproszenia na najbliższe szczególne wydarzenie kulturalne.

więcej >

Wspólnie uporządkujmy Ustkę

Uprzejmie informujemy, że z inicjatywy Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka zostały podjęte kolejne działania w celu poprawy estetyki w naszym mieście. Na oficjalnej stronie internetowej miasta została stworzona specjalna zakładka "Uporządkujmy Ustkę", gdzie mieszkańcy i turyści mogą przesyłać, wraz ze zdjęciami, swoje wnioski i uwagi służące poprawie jakości życia w naszym mieście.

więcej >

Podsumowanie sezonu

Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 8 października br. (czwartek) o godz. 17 w sali nr 101 Urzędu Miasta Ustka, przy ul. Wyszyńskiego 3. Tematem spotkania będzie podsumowanie minionego sezonu letniego oraz zgłaszanie propozycji imprez i działań promocyjnych na rok 2016. Plan pracy Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej zostanie przygotowany m.in. w oparciu o wnioski płynące z tego spotkania. Liczymy na Państwa obecność.

więcej >

Seniorzy świętowali (zobacz zdjęcia)

Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku już po raz 11. zorganizował uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Seniorzy, w strojach z epoki, zatańczyli na promenadzie poloneza, a później, z burmistrzem Jackiem Graczykiem na czele, w barwnym, kapeluszowym korowodzie przemaszerowali ulicami miasta.

więcej >

Młodzież z Niemiec w DK Ustka

Ustecki Dom Kultury zaprasza już w najbliższy piątek, 2 października o godzinie 18.00, na koncert młodzieżowego Big Bandu z Niemiec (Rinteln). Goście zagrają znane utwory swingowe i popowe. Młodzi muzycy mają za sobą nagrywanie płyty, liczne koncerty po Niemczech, Francji i innych miejscach. W Polsce zagrają w Sławnie, Ustce i Kołobrzegu. Wstęp wolny

więcej >

Sprawozdanie z pracy Burmistrza

Przedstawiamy Państwu kolejne sprawozdanie z pracy Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka, tym razem w okresie od 24 lipca do 18 września br. 

więcej >

Słowiński Szlak Rybacki nagrodzony!

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego dla Słowińskiego Szlaku Rybackiego! W dniu 23 września 2015r., podczas Krajowych Obchodów Światowego Dnia Turystyki w Malborku, Maciej Karaś - Prezes Słowińskiej Grupy Rybackiej, odebrał z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego nagrodę za zasługi dla rozwoju turystyki w województwie pomorskim w kategorii Oferta kreatywna, za produkt Słowiński Szlak Rybacki.

więcej >

Wnioski do budżetu obywatelskiego

15 września br. minął termin składania wniosków do budżetu obywatelskiego. Nasi mieszkańcy przedstawili aż 16 swoich propozycji. Tylko jedna z nich nie spełnia warunków formalnych. Pozostałe zostały skierowane do wydziałów i zostaną teraz merytorycznie ocenione. Jak wynika z wniosków, mieszkańcy chcą przede wszystkim poprawiać estetykę swojego otoczenia, szukają też rozwiązań dotyczących aktywnego spędzania czasu. Zdecydowana większość projektów dotyczy spraw ważnych dla ustczan, tylko pośrednio będzie także ofertą dla turystów. Weryfikacja wniosków potrwa do 30 września.

więcej >

Zakładamy Profile Zaufane

Drodzy Mieszkańcy, przypominamy, że już dziś, 23 września 2015r. (środa), pracownicy ZUS pomogą założyć i potwierdzić indywidualne Profile Zaufane. Zapraszamy do Urzędu Miasta Ustka, w godz. 10-15, sala 204. Do potwierdzenia Profilu Zaufanego potrzebny jest dowód osobisty oraz adres e-mail. Profil Zaufany ważny jest 3 lata a jego przedłużenia na kolejne lata dokonuje się elektronicznie. Do czego służy Profil Zaufany?

więcej >

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij