Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Rywalizacja na kortach

31 maja na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się zorganizowany przez Usteckie Towarzystwo Tenisowe Turniej Tenisa Ziemnego Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. Zawody były rozgrywane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, W turnieju wzięło udział 20 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Do udziału w turnieju zgłosili się głównie zawodnicy z Ustki i Słupska. Do Ustki przybyli również goście z Bytowa. Organizatorzy musieli zmierzyć się ze zmienną pogodą, ale poziom sportowy spotkań oraz zacięta rywalizacja zrekompensowały wszystkie niedogodności. W trakcie gier półfinałowych i finałowych zaświeciło nawet słońce.

więcej

Piękniejsza Ustka zachodnia

Na ten dzień mieszkańcy Ustki czekali z utęsknieniem. Przedstawiciele władz Ustki oficjalnie oddali do użytku wyremontowane niedawno ulice Harcerska i Morska. Przeprowadzone prace zwiększyły funkcjonalność ulic, ale przyczyniły się także do podniesienia estetyki tego zakątka Ustki. Przpomnijmy, że na ulicach wykonano: nową kanalizację deszczową, nowe oświetlenie, przebudowano konstrukcję i nawierzchnię drogi (z gruntowej na utwardzoną z kostki betonowej). Dodatkowo, na terenie zielonym przyległym do ul. Morskiej, wybudowane zostały ścieżki i elementy placu zabaw (karuzela, huśtawki, bujaki, ścianka wspinaczkowa) z nawierzchnią poliuretanową .

więcej

Absolutorium dla Burmistrza

Zdecydowaną przewagą głosów usteccy radni udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu. Głosowanie nad udzieleniem absolutorium było głównym punktem majowej sesji Rady Miasta. O udzielenie burmistrzowi absolutorium wnioskowała Komisja Rewizyjna. Pozytywną opinię wystawiła również Regionalna Izba Obrachunkowa. W 2013 roku dochody Ustki wyniosły 58,23 mln zł, co stanowi 96,4 procent planu dochodów, a wydatki 56,54 mln zł, co stanowi 95,5 procent planu.

więcej

Statuetka dla Ustki!

"Ustka. Wakacje przez cały rok" - spot promocyjny naszego miasta zdobył nagrodę specjalną na prestiżowym Festiwalu Film, Art & Tourism Festival. Klip został wyprodukowany na zlecenie Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej. Film, Art & Tourism Festival to międzynarodowy festiwal filmów turystycznych organizowany od 9 lat pod patronatami Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.Jego głównym założeniem jest wyłonienie najlepszego filmu turystycznego spośród reprezentantów różnych krajów z całego świata. Oprócz filmów i spotów promujących poszczególne kierunki turystyczne, oceniane są także filmy dokumentalne – na temat dziedzictwa kulturowego, sztuki, podróży. Zgłoszone do konkursu produkcje ocenia międzynarodowe jury, złożone z najlepszych specjalistów w dziedzinie filmu, promocji oraz turystyki.

więcej

Ważne dla wyborców!

W związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, zarządzonymi na dzień 25 maja 2014 roku informujemy, że częściowo uległy zmianie granice obwodów głosowania, numeracja obwodów głosowania oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych. Zmiany dotyczą poniższych ulic: mieszkańcy ulicy XX Lecia PRL nr 1 będą głosowali w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 – Kino „DELFIN” w Ustce przy ul. Marynarki Polskiej 82 mieszkańcy ulicy XX Lecia PRL od nr 3 do nr 7 będą głosowali w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustce przy ul. Jagiellońskiej 1 mieszkańcy ulicy Kościuszki będą głosowali w siedzibie Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 – Kino „DELFIN” w Ustce przy ul. Marynarki Polskiej 82

więcej

Dziennikarze zakochani w Ustce

Ustce - i to w samych superlatywach - piszą ogólnopolskie media. To efekt zorganizowanej przez władze Ustki ogólnopolskiej konferencji Study Press. Dziennikarze i blogerzy, już po raz kolejny, przyjechali na zaproszenie wydziału promocji i komunikacji społecznej. Uczestniczyli w dwudniowej konferencji pn. "Kierunek Ustka". Do Ustki ściągnęli m.in. przedstawiciele Polskiego Radia, Telewizji Polskiej, tygodnika Tele Tydzień, portali onet.pl, gazeta.pl i pojechanewakacje.pl. Dziennikarzom towarzyszyli popularni blogerzy - Segritta i Zuch. Goście zapoznali się z największymi atrakcjami Ustki i kalendarzem letnich imprez.

więcej

Informacja turystyczna jak z bajki

Centrum Informacji Turystycznej zostało oficjalnie oddane do użytku. To nie tylko wizytówka miasta, ale też jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Pomorzu. Siedziba CIT mieści się w centrum Ustki, u zbiegu ulic Marynarki Polskiej i Kosynierów. Okazały budynek w charakterystyczną, szachulcową kratę swoją zabudową nawiązuje do architektury przedwojennego kurortu. Na budowę CIT miasto otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2007-2013. Wartość projektu to: 1 054 535.48 zł, dofinansowanie 80%- 843 628.38.

więcej

Ustka wygrała! Darłowo z pucharem za doping!

Szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną, a raz w drugą stronę, ale dzielnie walczyliśmy do samego końca. Po naprawdę emocjonującym boju Ustka wygrała rywalizację sportową w Turnieju Miast Ustka-Darłowo, który odbył się w Dolinie Charlotty. Takich emocji nie było już dawno. Program Turnieju oparty był na formule światowego hitu "Wipeut" ("Wymiatacze"). Zawodnicy obu miast musieli pokonać tor przeszkód składający się z sześciu konkurencji, m.in. ścianki wspinaczkowej, rzutów do ruchomych koszy, czy podniebnych rowerów. W pocie czoła i tumanach kurzu walczyliśmy o każdy punkt.Rywalizacja była na tyle zacięta, że losy tego prestiżowego pojedynku ważyły się do samego końca. W ostatecznej klasyfikacji punktowej Ustka pokonała Darłowo o zaledwie trzy oczka. Nasi przyjaciele z Królewskiego Miasta pobili nas za to w dopingowaniu drużyny. Za wspaniale przygotowaną strefę kibica zasłużenie zdobyli drugi, niemniej cenny, puchar.

więcej

Ustka będzie walczyć z Darłowem! Nie może Was zabraknąć

Wszystkich mieszkańców i wypoczywających w Ustce turystów zapraszamy na rodzinny Turniej Miast Ustka - Darłowo, który 3 maja odbędzie się w Dolinie Charlotty. Początek o godz. 14. Liczymy na Państwa obecność i doping. Turniej Miast to show oparte na formule światowego hitu „Wipeout”, które za każdym razem przyciąga tłumy kibiców w miejscu organizacji zawodów, a przed telewizorami widzów śledzących poczynania współzawodniczących ze sobą ekip. Turniej polega na rywalizacji drużyn pokonujących trudny, pełen niespodziewanych przeszkód tor. W Turnieju Miast weźmnie udział sześć drużyn 4-osobowych, po trzy drużyny z Ustki i Darłowa. Zawodnicy sprawdzą swoją wytrzymałość i spryt, które będą nieodzownym elementem rywalizacji we wszystkich konkurencjach. Główną nagrodą jest Puchar Doliny Charlotty dla wygranej reprezentacji.

więcej

Sto lat!

Setną rocznicę urodzin obchodziła pani Antonina Marczak z Ustki. Były wspomnienia i kosz kwiatów od władz kurortu. - Przeżyłam wojnę o chlebie i wodzie, teraz to my mamy luksus - śmieje się jubilatka. Pani Antonina pochodzi z Polesia. Urodziła czworo dzieci, doczekała się dziewięciorga wnucząt. - A ile mam już prawnucząt, to już nie pamiętam - zachodzi w głowę. Ustczanka, mimo sędziwego wieku, jest osobą niezwykle pogodną, dowcipną i skorą do wspomnień.

więcej

Cześć Ich Pamięci!

Kombatanci, żołnierze, władze miasta i gminy Ustka, delegacje szkół, organizacji i stowarzyszeń oddały hołd żołnierzom zamordowanym w Katyniu. Już po raz kolejny władze Ustki wspólnie z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej zorganizowały oficjalne obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny, odprawiona w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Po zakończeniu nabożeństwa, uczestnicy obchodów, w asyście pocztów sztandarowych, kombatantów i marynarzy, przemaszerowali w ciszy i skupieniu na cmentarz komunalny, gdzie pod Krzyżem Katyńskim odbyła się dalsza część uroczystości.

więcej

Chwała bohaterom!

Burmistrz Miasta Ustka dr inż. Jan Olech, Dowódca Garnizonu Ustka kmdr Robert Kozacki oraz ksiądz prof. Jan Turkiel zapraszają wszystkich Mieszkańców na uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się w najbliższy piątek, 11 kwietnia br. Uroczystość rozpocznie się o godz. 16:30 Mszą Świętą w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. O godz. 17.00 pod Krzyżem Katyńskim na Cmentarzu Komunalnym rozpocznie się ceremonia wojskowa. W programie: okolicznościowe przemówienia, apel poległych, salwa honorowa, złożenie wieńców i wiązanek.

więcej

Złota pamiątka z Ustki

Mamy kolejny gadżet promujący Ustkę. Kolekcjonerską monetę przedstawiającą naszą kładkę wydała Lokalna Organizacja Turystyczna Ustka i Ziemia Słupska. Na awersie nowej monety znajduje się robiąca niesłabnącą furorę kładka nad kanałem portowym. Na rewersie - herb Ustki i rok 2014, czyli data wybicia monety. - Jest to edycja limitowana, nakład wynosi tylko 500 sztuk - informuje Włodzimierz Wolski, dyrektor biura LOT. - Do wyboru jest wersja mosiężna, posrebrzana i pozłacana.

więcej

Retro w obiektywie

20-letnia Agata Skomorowska z Ustki z pasją fotografuje swoje koleżanki. Zorganizowaną z okazji Dnia Kobiet wystawę zatytułowała "Seksapil to nasza broń". Ekspozycję, do końca marca, można oglądać w pubie Ramydada. Agata zajmuje się fotografią od pięciu lat. Jest związana z "Pracownią obrazu i dźwięku", mieszczącą się w usteckim Centrum Aktywności Twórczej. - Większość kobiet, które portretuje, to znajome z Ustki i Słupska - mówi Agata. - Moje zdjęcia utrzymane są w klimacie retro z lat 50-tych. Często fotografuje też występy usteckich zespołów, takich jak Larwy Polarne, czy Parafraza.

więcej

Wystawa w ratuszu

Ambasador Włoch Riccardo Guariglia odwiedził Ustkę. Dyplomata otworzył wystawę "Za Naszą i Waszą wolność", którą do końca lutego można oglądać w ratuszu. Wystawa przedstawia bohaterskie czyny polsko-włoskiego braterstwa broni na przestrzeni wieków. Do końca lutego ekspozycję można zobaczyć w sali narad Urzędu Miasta w Ustce. - W dni powszednie wystawa będzie czynna w godz. od 14 do 16, zaś w sobotę i niedzielę w godz. od 11 do 15. Wstęp wolny, serdecznie zapraszam - zachęca burmistrz Ustki Jan Olech.

więcej

Gościmy naukowców

Ponad 300 alergologów, dermatologów i pediatrów rozpoczęło w Ustce swoje 10. jubileuszowe spotkanie naukowo-szkoleniowe poświęcone nowym metodom leczenia chorób alergicznych skóry, łuszczycy oraz infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Obradom towarzyszą pokazy przypadków klinicznych oraz kursy specjalizacyjne. Organizatorami konferencji jest Sekcja Dermatologiczna Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Katedra i Klinika Dermatologii, Alergologii i Wenerologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

więcej

Ustka doceniona za promocję na Facebooku

Ustka po raz kolejny na podium! Nasz kurort zajął drugie miejsce w rankingu "Nadmorskie Samorządy na Facebooku", przygotowanym przez portal czasnadmorze.pl i agencję Projekt PR. Tak wysoka pozycja to wspólny sukces nie tylko administratorów profilu, ale też wszystkich jego fanów. Dziękujemy Wam, drodzy mieszkańcy i turyści. Autorzy rankingu postanowili sprawdzić, jak nadmorskie samorządy korzystają z możliwości kontaktu z turystami i mieszkańcami za pośrednictwem najpopularniejszej obecnie platformy społecznościowej, jaką jest Facebook. Pomiędzy 8 października 2013, a 8 stycznia 2014 przeprowadzili badanie jakości komunikacji oficjalnych profili internetowych nadmorskich samorządów. W zestawieniu ujęto 17 profili.

więcej

Wyśpiewał Grand Prix

Ogromny sukces utalentowanego ustczanina. Krzysztof Szpot zdobył główną nagrodę na zorganizowanym w Gdyni Festiwalu Kolęd i Pastorałek Wojska Polskiego im. Biskupa Polowego generała broni Tadeusza Płoskiego. To już czwarta edycja tej imprezy, która nieprzerwanie odbywa się od 12 lat. Wzięli w niej udział artyści amatorzy z różnych garnizonów i rodzajów Sił Zbrojnych. O festiwalowe laury walczyło 8 zespołów i 18 solistów. Mieszkaniec Ustki oczarował jurorów brawurowym wykonaniem swojej autorskiej kolędy "Radość wigilijnej nocy".

więcej

Nasze drogie Babcie

Dziś Dzień Babci. Seniorzy z Usteckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku od lat aktywnie działają na rzecz współpracy międzypokoleniowej. Znakomitym przykładem jest funkcjonujący z powodzeniem Klub Przedszkolaka. Klub, którym kieruje Zofia Pietrzyk liczy około 20 słuchaczy. Należą do niego również maluchy z Przedszkola Nr 1 w Ustce. Zajęcia prowadzone przez seniorów-wolontariuszy mają różnorodną tematykę. Szczególną wartość mają wspólne przygotowania do obchodów Święta Niepodległości. Seniorzy z dziećmi szyją kotyliony oraz śpiewają pieśni patriotyczne. Poznawanie tradycji polskich świąt to wykonywanie ozdób choinkowych, pieczenie świątecznych pierniczków, malowanie pisanek, pieczenie babek wielkanocnych, wykonywanie pocztówek dla siebie i dla innych. Upieczonymi w roku ubiegłym „słodkościami” obdarowani zostali pacjenci Zakładu Opiekuńczego w Ustce.

więcej

Dziękujemy za hojność

Za nami XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku, organizatorem akcji w Ustce był Dom Kultury. Udało się zebrać 32.814,80 zł. Na ulice miasta wyruszyło około 100 wolontariuszy, wspieranych przez żołnierzy Narodowych Sił Rezerwowych i funkcjonariuszy policji. Kwesta uliczna trwała do godz. 16.00. O godz.18.00 rozpoczął się koncert Ustka dla WOŚP, podczas którego wystąpiły lokalne zespoły i soliści. W trakcie koncertu licytowaliśmy gadżety WOŚP oraz przedmioty ofiarowane przez ustczan na rzecz Fundacji.

więcej

DO SIEGO ROKU!

Ponad 500 mieszkańców i wypoczywająch w Ustce turystów powitało Nowy Rok na promenadzie. Sylwester pod chmurką od lat cieszy się dużym zainteresowaniem. Ci, którzy zostali w domach, mają czego żałować. Sylwestrowa zabawa, zorganizowana tradycyjnie na promenadzie, była przednia. Były tańce, konkursy z nagrodami, życzenia i strzelające korki od szampana. Jak na powitanie Nowego Roku przystało, nie mogło zabraknąć pokazu sztucznych ogni. Imprezę uświetnił występ tancerzy ze studia "Siemanko" z Gdańska, finalistów popularnych programów "Mam Talent" i "You Can Dance".

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij