Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Podziękowania dla ustczan!

W piątek, 13 kwietnia br., zakończyliśmy nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Ta, w powszechnej opinii pechowa data, okazała się być bardzo szczęśliwą dla naszego miasta. Ustczanie złożyli rekordową liczbę projektów - aż 27! Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Obecnie wnioski są weryfikowane przez merytoryczne wydziały, listę do głosowania ogłosimy do 18 maja br., a głosowanie rozpocznie się 1 czerwca. Już dziś zachęcamy do zaangażowania w promocję poszczególnych projektów i głosowania na wybrany pomysł. Razem zmieniamy Ustkę!

więcej

Rozśpiewane przedszkolaki

W sobotę 7 kwietnia w Miejskim Przedszkolu Nr 2 „DELFINKI” w Ustce odbył się II Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Błękitny Delfinek”. Uczestnikami konkursu były dzieci pięcio- i sześcioletnie ze wszystkich usteckich przedszkoli. Organizatorzy konkursu to nauczycielki przedszkola „DELFINKI”: Alicja Lach, Agnieszka Łukaszewska, Monika Riabczyk oraz dyrektor przedszkola Barbara Zięba.

więcej

Bądź na bieżąco

Zachęcamy Mieszkańców do korzystania z Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS. Wysyłamy tą drogą informacje o spotkaniach i konsultacjach, imprezach i wydarzeniach kulturalnych oraz o sytuacjach kryzysowych w mieście. Otrzymywanie powiadomień jest bezpłatne, jedyny koszt to wysłanie wiadomości rejestrującej. Zapisanie się do Systemu, jak i wypisanie się z niego, są bardzo proste. Szczegóły poniżej.

więcej

Regaty żeglarskie w Ustce

Z radością informujemy, że w dniach 8 - 9 września br. odbędą się w Ustce żeglarskie Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach 420 (open, U17, U19), 29er (open, U19), 470 (open U24). Organizatorem regat jest Centrum Sportów Wodnych OPTY Ustka.

więcej

Nazwa parku - konsultacje społeczne

Informujemy, że w dniach 23 kwietnia - 6 maja br. przeprowadzimy konsultacje z mieszkańcami w sprawie nadania parkowi miejskiemu przy ul. Marynarki Polskiej nazwy PARK USTECKICH STOCZNIOWCÓW. Są one wynikiem wniosku grupy Radnych Miasta, który wpłynął do Burmistrza w marcu bieżącego roku. Badanie opinii mieszkańców przeprowadzone będzie poprzez ankiety oraz zbieranie uwag w formie pisemnej i elektronicznej.

więcej

Punkt informacji o Unii Europejskiej

W poniedziałek, 16 kwietnia br., nastąpiła oficjalna inauguracja działalności słupskiego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. Mieszkańców Ustki już dziś zapraszamy do Punktu Mobilnego, który w lipcu i sierpniu działał będzie w Centrum Aktywności Twórczej (ul. Zaruskiego 1a). Dla odwiedzających przygotowano materiały promocyjne i zaplanowano konkursy z nagrodami.

więcej

Duathlon wraca do Ustki!

Już 22 kwietnia na terenie miasta Ustka odbędzie się druga edycja imprezy Lotto Duathlon Energy Ustka. Obok startu zawodników na dwóch dystansach będzie również sporo zabawy dla najmłodszych, warto zaplanować niedzielę nad brzegiem morza przy nadmorskiej promenadzie.

więcej

Rozbiegana Ustka!

W sobotę, 14 kwietnia br., odbył się w Ustce bieg pod nazwą "Zachować dla pokoleń". Na dystansie liczącym 5,5 km wystartowało 69. biegaczy oraz kilka osób z kijkami Nordic Walking. Przepiękna pogoda oraz wyjątkowa trasa biegu sprawiły, że zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. W kat. kobiet zwyciężyła Joanna Terefenko, drugie miejsce zajęła Lucyna Kuklińska- Nurkowska, a trzecie Katarzyna Lemańska. W kat. mężczyzn zwyciężył Piotr Drwal, drugie miejsce przypadło Modestowi Rękawkowi, a trzecie Piotrowi Bokacz. Gratulujemy!

więcej

Nowe władze w LOT "Ustka i Ziemia Słupska"

W czwartek, 12 kwietnia br., odbyło się Walne Zebranie członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska”. Zarząd, który zakończył swoją czteroletnią kadencję, wręczył medale za zasługi dla rozwoju turystyki. Otrzymali je: Anna Sobczuk –Jodłowska, wójt Gminy Ustka; Arkadiusz Walach, wójt Gminy Smołdzino oraz Jacek Graczyk, Burmistrz Miasta Ustka. W przeprowadzonych wyborach przewodniczącym zarządu został pan Jacek Traczyk. Serdecznie gratulujemy!

więcej

VIII Śniadanie Biznesowe

Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło przygotowania do kolejnego Śniadania Biznesowego. Tym razem ma mieć ono formę prezentacji produktów i usług lokalnych przedsiębiorstw. Dlatego też wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaprezentować swoją ofertę, proszeni są o zgłoszenie chęci przygotowania prezentacji. Szczegóły poniżej.

więcej

Nabór drużyn

Drodzy mieszkańcy, Szukamy ośmiu czteroosobowych drużyn do udziału w niesamowitym wydarzeniu opartym na amerykańskim programie Wipeout – Wymiatacze. Impreza odbędzie się w ramach Dnia Mieszkańca 26 maja 2018r. Jest to wersja światowego hitu, nietypowy turniej rodzinny. Każda drużyna to cztery osoby powyżej 18 roku życia. Zawodnicy mają do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód.

więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zapraszamy Mieszkańców do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Ustce w najbliższy piątek, 13 kwietnia, o godz. 17.00. Przypomnijmy, że święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest oddanie hołdu wszystkim zamordowanym przez radziecką policję polityczną polskim jeńcom wojennym i więźniom. Poniżej scenariusz usteckich uroczystości.

więcej

"Zachować dla pokoleń"

Bieg pn. "Zachować dla pokoleń", promujący Grand Prix, odbędzie się 14 kwietnia br. Udział w biegu jest bezpłatny, zapisy odbywają się od godz. 10.00 na Trakcie Solidarności (wejście na plażę), start planowany jest na godz. 11.00. Trasa biegu jest zupełnie wyjątkowa gdyż biegnie przez kładkę nad kanałem portowym, a dalej urokliwymi ścieżkami leśnymi po stronie zachodniej i kończy się na trzecim molo. Tam odbędzie się wręczenie nagród, medali oraz grill dla wszystkich.

więcej

Budżet Obywatelski 2019

Jeszcze tylko do najbliższego piątku, 13 kwietnia br., można składać projekty zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na 2019 rok. Oddajemy w ręce Mieszkańców pół miliona złotych! Projekty mogą dotyczyć pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacja ulicy, budowa placu zabaw, zakup ławek itp.) oraz społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu (np. organizacja imprezy, spotkania, koncertu itp.). Jeśli zastanawiacie się czy Wasz pomysł ma szanse powodzenia, jeśli nie wiecie jak napisać wniosek lub od czego zacząć – zapraszamy do kontaktu.

więcej

Spotkania z mieszkańcami

Już dziś, w poniedziałek 9 kwietnia br., zapraszamy Mieszkańców na dwa otwarte spotkania. Pierwsze o godz. 16.00 dotyczy możliwości składania wniosków w konkursie "Czyste powietrze Pomorza". Umożliwia on uzyskanie dofinansowania na wymianę pieców na bardziej ekologiczne, podczas spotkania przekażemy najważniejsze informacje i odpowiemy na wszystkie pytania. O godz. 16. 30 natomiast przedstawimy koncepcję utworzenia w Ustce Parku Kulturowego.

więcej

Józef Hoffmann-bohater odnaleziony

kwietnia br. w usteckim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Nasze Wielkie Historie. Wystawa jest częścią ogólnopolskiego projektu, realizowanego przez placówki kulturalne z całej Polski, związanego z obchodami 100-lecia polskiej niepodległości. Interesujące jest to, że młodzież pracując pod nadzorem nauczyciela historii p. Konrada Konkola, odkryła niejako na nowo mieszkańca Ustki – Józefa Hoffmanna. W latach 1953-1961 pełnił on funkcję kierownika Gminnej Kasy Spółdzielczej w Ustce (dzisiejszy Bank Spółdzielczy).

więcej

Pierwsza spółdzielnia socjalna

Na sesji w dniu 29 marca br. Rada Miasta podjęła uchwałę powołującą pierwszą spółdzielnię socjalną w Ustce. Celem powołania Spółdzielni „Drabina” jest aktywizacja zawodowa osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym osób niepełnosprawnych i bezrobotnych, które nie są w stanie podjąć lub utrzymać pracy na otwartym rynku pracy. Skierowana jest przede wszystkim do osób, które uczestniczyły w reintegracji społecznej i zawodowej prowadzonej przez centra integracji społecznej działające w Ustce i Słupsku.

więcej

Ciekawe zajęcia w bibliotece

Biblioteka Miejska w Ustce od lutego realizuje swój najnowszy projekt pn. „Ustka w Sieci”, dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Nowy pomysł skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat i zakłada stworzenie gry miejskiej w oparciu o aplikację mobilną Action Track na smartfony. Głównym motywem gry mają być ciekawostki związane z historią Ustki i to młodzież będzie miała duży wpływ na jej scenariusz, będzie współdecydować o harmonogramie spotkań czy o wyborze gości, którzy pomogą w wyborze materiału do gry.

więcej

Oznakuj psa

Zachęcamy mieszkańców do oznakowania psa mikroczipem. Usługa jest bezpłatna dla właścicieli psów z terenu miasta Ustka, nie prowadzących hodowli. Osoba, która oznakuje i zarejestruje swojego pupila jest zwolniona z rocznej opłaty za posiadanie psa. Znakowanie odbywa się w Ustce w dwóch placówkach weterynaryjnych: na ul. Bursztynowej 10 i na ulicy Kościelnej 5.

więcej

Modernizacja ulicy Nad Słupią

We wtorek, 27 marca br., w Szkole Podstawowej nr 1 spotkaliśmy się z mieszkańcami ulicy Nad Słupią. Podczas spotkania omówiliśmy trzy warianty zagospodarowania terenu na tej ulicy. W wyniku dyskusji i po uzyskaniu odpowiedzi na wiele pytań mieszkańcy wybrali do realizacji Wariant II. Koncepcja ta przewiduje budowę jezdni o szerokości 5 m, obustronne chodniki oraz wyznaczone wjazdy na posesje.

więcej

Nagrody w konkursach wręczone!

Na sesji Rady Miasta, w dniu 29 marca br., uroczyście wręczono nagrody w organizowanych przez Miasto konkursach: „Pamiętam skąd jestem” i „Mister iluminacji”. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym. Wielkie brawa należą się szczególnie najmłodszym uczestnikom konkursu z Tomaszem Iwanem. Dzieci w swoich pracach przedstawiły ulubione miejsca w naszym mieście. Natomiast mieszkańcy, którzy udekorowali posesje w okresie świątecznym sprawili, że Ustka była w tym czasie pięknym, rozświetlonym miejscem. Poniżej prezentujemy listy nagrodzonych.

więcej

Informacja z sesji Rady Miasta

W dniu 29 marca br. odbyła się XLVI sesja Rady Miasta Ustka. Obrady rozpoczęły się minutą ciszy, którą uczczono pamięć zmarłego w tym tygodniu radnego Rajmunda Sarny. Następnie odbyło się uroczyste wręczanie wyróżnień przyznanych przez Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

więcej

Kwiecień w Ustce

Przedstawiamy Państwu nowe wydarzenia jakie będą miały miejsce w kwietniu w Ustce. Najbliższe tygodnie będą obfitować w bardzo interesujące propozycje spędzania wolnego czasu. W ofercie jest wiele spotkań, warsztatów tematycznych i zajęć sportowych dla najmłodszych. Nie zabraknie również atrakcji dla dorosłych mieszkańców i wypoczywających w Ustce Gości. Wśród imprez między innymi wydarzenia kulturalne, muzyczne i sportowe.

więcej

Nowa impreza sportowa w Ustce

W środę, 28 marca br., na Trakcie Solidarności w Ustce odbyła się konferencja prasowa dotycząca Grand Prix Ustki "Rozbiegana Ustka na fali" - nowej imprezy sportowej w naszym mieście. Jest to cykl zwodów na dystansie 10 km, podczas sześciu zorganizowanych biegów, które odbędą się w Ustce od maja do października bieżącego roku. Dodatkowo planowane są zawody dla niezaawansowanych na dystansie 3 km, biegi dla młodzieży oraz marsze Nordic Walking.

więcej

Dom Kultury zaprasza!

„Słuchaj Więcej” to ogólnopolski cykl koncertowy prezentujący zmagania artystów z  repertuarem ich muzycznych idoli. 14 kwietnia 2018 r. (sobota) o godzinie 18.00 zapraszamy na wyjątkowy koncert TYMONA TYMAŃSKIEGO, który poza swoim autorskim programem, zaprezentuje własną aranżację największych hitów grupy „The Beatles”.

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij