Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Park - koncepcja zagospodarowania

Przedstawiamy Państwu koncepcję zagospodarowania parku przy ulicy Marynarki Polskiej w Ustce. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Ustki oraz Zespołowi ds. opiniowania projektu zagospodarowania tego terenu za zaangażowanie i wartościowe uwagi, a także liczną frekwencję na spotkaniach. Fragment zagospodarowania parku został ujęty we wniosku o dofinansowanie ze środków zewnętrznych, złożone do Słowińskiej Grupy Rybackiej.

więcej

Rada Kultury Usteckiej

W dniu 19 kwietnia br. w Urzędzie Miasta spotkała się Rada Kultury Usteckiej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z informacją o planowanych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Pani Aldona Staszewska - Klimek, dyrektor Domu Kultury, zaprezentowała także nową ofertę usteckiej placówki. Natomiast naczelnik Wydziału Promocji Włodzimierz Wolski omówił planowane działania marketingowe. Dyskutowano też o skutecznym docieraniu do mieszkańców z informacjami o organizowanych wydarzeniach.

więcej

Dzień osób bezdomnych

W dniu 13 kwietnia br. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce zaprosili swoich podopiecznych na obchody Dnia Osób Bezdomnych. Jest to nieoficjalne święto, obchodzone w Polsce od 1996 r. Jego prekursorem był Marek Kotański, tradycję kontynuuje bliski przyjaciel i współpracownik Kotańskiego - Krzysztof Cybruch. Spotkanie odbyło się w Kinie Delfin, po krótkim powitaniu wszyscy zebrani obejrzeli inspirujący film pod tytułem „Najlepszy”.

więcej

Park kulturowy w Ustce

Kontynuując, rozpoczęte w 2006 roku, działania związane z rewitalizacją obszaru najstarszej części miasta przystąpiliśmy do prac nad stworzeniem w Ustce parku kulturowego. Ma on powstać w granicach określonych dla Starej Osady Rybackiej, wpisanej do rejestru zabytków. Chcemy w ten sposób chronić ten historyczny obszar naszego miasta. Stworzenie na jego bazie produktu turystycznego wpłynie z pewnością na zwiększenie liczby odwiedzających Ustkę turystów oraz wskaże kierunki dalszej rewitalizacji tego terenu.

więcej

Podziękowania dla ustczan!

W piątek, 13 kwietnia br., zakończyliśmy nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Ta, w powszechnej opinii pechowa data, okazała się być bardzo szczęśliwą dla naszego miasta. Ustczanie złożyli rekordową liczbę projektów - aż 27! Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Obecnie wnioski są weryfikowane przez merytoryczne wydziały, listę do głosowania ogłosimy do 18 maja br., a głosowanie rozpocznie się 1 czerwca. Już dziś zachęcamy do zaangażowania w promocję poszczególnych projektów i głosowania na wybrany pomysł. Razem zmieniamy Ustkę!

więcej

Rozśpiewane przedszkolaki

W sobotę 7 kwietnia w Miejskim Przedszkolu Nr 2 „DELFINKI” w Ustce odbył się II Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Błękitny Delfinek”. Uczestnikami konkursu były dzieci pięcio- i sześcioletnie ze wszystkich usteckich przedszkoli. Organizatorzy konkursu to nauczycielki przedszkola „DELFINKI”: Alicja Lach, Agnieszka Łukaszewska, Monika Riabczyk oraz dyrektor przedszkola Barbara Zięba.

więcej

Bądź na bieżąco

Zachęcamy Mieszkańców do korzystania z Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS. Wysyłamy tą drogą informacje o spotkaniach i konsultacjach, imprezach i wydarzeniach kulturalnych oraz o sytuacjach kryzysowych w mieście. Otrzymywanie powiadomień jest bezpłatne, jedyny koszt to wysłanie wiadomości rejestrującej. Zapisanie się do Systemu, jak i wypisanie się z niego, są bardzo proste. Szczegóły poniżej.

więcej

Regaty żeglarskie w Ustce

Z radością informujemy, że w dniach 8 - 9 września br. odbędą się w Ustce żeglarskie Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach 420 (open, U17, U19), 29er (open, U19), 470 (open U24). Organizatorem regat jest Centrum Sportów Wodnych OPTY Ustka.

więcej

Nazwa parku - konsultacje społeczne

Informujemy, że w dniach 23 kwietnia - 6 maja br. przeprowadzimy konsultacje z mieszkańcami w sprawie nadania parkowi miejskiemu przy ul. Marynarki Polskiej nazwy PARK USTECKICH STOCZNIOWCÓW. Są one wynikiem wniosku grupy Radnych Miasta, który wpłynął do Burmistrza w marcu bieżącego roku. Badanie opinii mieszkańców przeprowadzone będzie poprzez ankiety oraz zbieranie uwag w formie pisemnej i elektronicznej.

więcej

Punkt informacji o Unii Europejskiej

W poniedziałek, 16 kwietnia br., nastąpiła oficjalna inauguracja działalności słupskiego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. Mieszkańców Ustki już dziś zapraszamy do Punktu Mobilnego, który w lipcu i sierpniu działał będzie w Centrum Aktywności Twórczej (ul. Zaruskiego 1a). Dla odwiedzających przygotowano materiały promocyjne i zaplanowano konkursy z nagrodami.

więcej

Duathlon wraca do Ustki!

Już 22 kwietnia na terenie miasta Ustka odbędzie się druga edycja imprezy Lotto Duathlon Energy Ustka. Obok startu zawodników na dwóch dystansach będzie również sporo zabawy dla najmłodszych, warto zaplanować niedzielę nad brzegiem morza przy nadmorskiej promenadzie.

więcej

Rozbiegana Ustka!

W sobotę, 14 kwietnia br., odbył się w Ustce bieg pod nazwą "Zachować dla pokoleń". Na dystansie liczącym 5,5 km wystartowało 69. biegaczy oraz kilka osób z kijkami Nordic Walking. Przepiękna pogoda oraz wyjątkowa trasa biegu sprawiły, że zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. W kat. kobiet zwyciężyła Joanna Terefenko, drugie miejsce zajęła Lucyna Kuklińska- Nurkowska, a trzecie Katarzyna Lemańska. W kat. mężczyzn zwyciężył Piotr Drwal, drugie miejsce przypadło Modestowi Rękawkowi, a trzecie Piotrowi Bokacz. Gratulujemy!

więcej

Nowe władze w LOT "Ustka i Ziemia Słupska"

W czwartek, 12 kwietnia br., odbyło się Walne Zebranie członków Lokalnej Organizacji Turystycznej „Ustka i Ziemia Słupska”. Zarząd, który zakończył swoją czteroletnią kadencję, wręczył medale za zasługi dla rozwoju turystyki. Otrzymali je: Anna Sobczuk –Jodłowska, wójt Gminy Ustka; Arkadiusz Walach, wójt Gminy Smołdzino oraz Jacek Graczyk, Burmistrz Miasta Ustka. W przeprowadzonych wyborach przewodniczącym zarządu został pan Jacek Traczyk. Serdecznie gratulujemy!

więcej

VIII Śniadanie Biznesowe

Centrum Integracji Społecznej rozpoczęło przygotowania do kolejnego Śniadania Biznesowego. Tym razem ma mieć ono formę prezentacji produktów i usług lokalnych przedsiębiorstw. Dlatego też wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaprezentować swoją ofertę, proszeni są o zgłoszenie chęci przygotowania prezentacji. Szczegóły poniżej.

więcej

Nabór drużyn

Drodzy mieszkańcy, Szukamy ośmiu czteroosobowych drużyn do udziału w niesamowitym wydarzeniu opartym na amerykańskim programie Wipeout – Wymiatacze. Impreza odbędzie się w ramach Dnia Mieszkańca 26 maja 2018r. Jest to wersja światowego hitu, nietypowy turniej rodzinny. Każda drużyna to cztery osoby powyżej 18 roku życia. Zawodnicy mają do pokonania ekstremalny i pełen zaskakujących niespodzianek tor przeszkód.

więcej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Zapraszamy Mieszkańców do udziału w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym w Ustce w najbliższy piątek, 13 kwietnia, o godz. 17.00. Przypomnijmy, że święto zostało uchwalone 14 listopada 2007 roku poprzez aklamację Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Jego celem jest oddanie hołdu wszystkim zamordowanym przez radziecką policję polityczną polskim jeńcom wojennym i więźniom. Poniżej scenariusz usteckich uroczystości.

więcej

"Zachować dla pokoleń"

Bieg pn. "Zachować dla pokoleń", promujący Grand Prix, odbędzie się 14 kwietnia br. Udział w biegu jest bezpłatny, zapisy odbywają się od godz. 10.00 na Trakcie Solidarności (wejście na plażę), start planowany jest na godz. 11.00. Trasa biegu jest zupełnie wyjątkowa gdyż biegnie przez kładkę nad kanałem portowym, a dalej urokliwymi ścieżkami leśnymi po stronie zachodniej i kończy się na trzecim molo. Tam odbędzie się wręczenie nagród, medali oraz grill dla wszystkich.

więcej

Budżet Obywatelski 2019

Jeszcze tylko do najbliższego piątku, 13 kwietnia br., można składać projekty zadań do Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka na 2019 rok. Oddajemy w ręce Mieszkańców pół miliona złotych! Projekty mogą dotyczyć pomysłów inwestycyjnych (np. modernizacja ulicy, budowa placu zabaw, zakup ławek itp.) oraz społecznych w zakresie kultury, edukacji, rekreacji czy sportu (np. organizacja imprezy, spotkania, koncertu itp.). Jeśli zastanawiacie się czy Wasz pomysł ma szanse powodzenia, jeśli nie wiecie jak napisać wniosek lub od czego zacząć – zapraszamy do kontaktu.

więcej

Spotkania z mieszkańcami

Już dziś, w poniedziałek 9 kwietnia br., zapraszamy Mieszkańców na dwa otwarte spotkania. Pierwsze o godz. 16.00 dotyczy możliwości składania wniosków w konkursie "Czyste powietrze Pomorza". Umożliwia on uzyskanie dofinansowania na wymianę pieców na bardziej ekologiczne, podczas spotkania przekażemy najważniejsze informacje i odpowiemy na wszystkie pytania. O godz. 16. 30 natomiast przedstawimy koncepcję utworzenia w Ustce Parku Kulturowego.

więcej

Józef Hoffmann-bohater odnaleziony

kwietnia br. w usteckim Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Nasze Wielkie Historie. Wystawa jest częścią ogólnopolskiego projektu, realizowanego przez placówki kulturalne z całej Polski, związanego z obchodami 100-lecia polskiej niepodległości. Interesujące jest to, że młodzież pracując pod nadzorem nauczyciela historii p. Konrada Konkola, odkryła niejako na nowo mieszkańca Ustki – Józefa Hoffmanna. W latach 1953-1961 pełnił on funkcję kierownika Gminnej Kasy Spółdzielczej w Ustce (dzisiejszy Bank Spółdzielczy).

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij