Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Zaangażowany mieszkaniec

W dniu 5 lutego tego roku odbyło się w ratuszu otwarte spotkanie, podczas którego zaprezentowano harmonogram imprez zaplanowanych na rok 2018. W następstwie spotkania do Wydziału Promocji zgłosił się ustecki przedsiębiorca Pan Aleksander Skórka. Będąc pod wrażeniem bogatego kalendarza wydarzeń, zaoferował pomoc w gromadzeniu funduszy sponsorskich na organizację imprez w naszym mieście. Ta wyjątkowa i cenna inicjatywa spotkała się z życzliwym przyjęciem, ustalono następnie formułę prawną jej realizacji.

więcej

Majówka w Ustce wystartowała!

Już od dziś, 28 kwietnia, rozpoczęły się w Ustce atrakcje przygotowane na Wielką Majówkę. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji ruszyła giełda kwiatów, a jeszcze dziś czekają nas występy usteckich artystów. Zapraszamy także na wyjątkową wystawę plenerową pod tytułem "Nazywano ich Słowińcami", prezentowaną na promenadzie nadmorskiej. Jej autorką jest Gabryela Włodarska - Koszutowska. To, że wystawa trafiła do Ustki jest efektem współpracy Urzędu Miasta z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, a dokładnie jego filią w Klukach.

więcej

Ambasador Miasta Ustka 2017

Od dnia 27 kwietnia br. mieszkańcy, organizacje pozarządowe oraz instytucje mogą zgłaszać swoich kandydatów do Honorowej Nagrody AMBASADOR MIASTA USTKA. To zaszczytne wyróżnienie wręczane jest od 1998 roku osobom, które przyczyniły się do spopularyzowania Ustki w kraju i za granicą. Otrzymać je mogą też ustczanie mający znaczy wpływ na życie miasta, autorzy cennych inicjatyw czy inwestycji. Tytuł przyznaje Kapituła, powołana Zarządzeniem Burmistrza, wybierając spośród zgłoszonych kandydatów maksymalnie dwie osoby do wyróżnienia.

więcej

Kąpielisko morskie Ustka

Umowa na kąpielisko podpisana! Zbliża się nowy sezon letni w naszym mieście. Jak co roku oblegane będą przez turystów piękne, piaszczyste i szerokie usteckie plaże. Władze miasta Ustka, w trosce o bezpieczeństwo osób korzystających ze słonecznych i morskich kąpieli, zleciło Ośrodkowi Sportu i Rekreacji administrowanie Kąpieliskami Morskimi Ustka Wschód i Ustka Zachód. Głównym zadaniem administratora jest zapewnienie bezpieczeństwa osobom korzystającym z kąpielisk.

więcej

Żłobek Miejski nieczynny

W związku ze skutkami awarii instalacji ciepłej wody w Miejskim Żłobku placówka od dnia 27 kwietnia br. będzie nieczynna. W trybie pilnym zlecono wykonanie ekspertyzy stanu technicznego budynku. Jednocześnie Miasto podjęło działania zmierzające do znalezienia alternatywnych pomieszczeń, gdzie opieka nad dziećmi będzie kontynuowana. Informacje o wynikach tych poszukiwań oraz wznowieniu pracy żłobka zostaną przekazane przez strony internetowe placówki oraz miasta.

więcej

47. Sesja Rady Miasta

W dniu 26 kwietnia 2018 roku odbyła się XLVII sesja Rady Miasta Ustka. W trakcie posiedzenia miało miejsce kilka uroczystości. Ponadto Rada przyjęła uchwałę o powołaniu nowego skarbnika miasta, którym z dniem 1 czerwca zostanie pani Anna Łukaszewicz. Wieloletni, dotychczasowy skarbnik pani Urszula Pietrasiewicz odchodzi na emeryturę.

więcej

Informacja o pracy Burmistrza

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z kolejną informacją o pracy Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka w okresie między sesjami Rady Miasta.

więcej

Wielka Majówka 2018

Jak co roku Burmistrz Miasta Ustka - Jacek Graczyk serdecznie zaprasza mieszkańców i gości naszego Miasta na obchody świąt majowych czyli Wielką Majówkę. Startujemy 28 kwietnia (sobota), o godz. 9:00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, ul. Grunwaldzka 35. Nie zabraknie emocji sportowych i muzycznych.

więcej

Informacja o pracy Rady Miasta

Szanowni Mieszkańcy, zamieszczamy kolejną informację z pracy Rady Miasta Ustka w minionym miesiącu, przygotowaną przez Biuro Rady. Jednocześnie przekazujemy, że na stronie głównej, w zakładce Samorząd/Praca Rady Miasta zamieszczamy informacje od Przewodniczącego, bieżące zestawienie przygotowywane na sesje oraz link do Biuletynu Informacji Publicznej.

więcej

Czytamy maluchom

W poniedziałek, 23 kwietnia, obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na zaproszenie dyrekcji miejskiego żłobka zastępca burmistrza, pan Bartosz Gwóźdź - Sproketowski spotkał się z dziećmi na wspólnym czytaniu bajek. Maluchy wysłuchały "Kopciuszka". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej miłej wizyty.

więcej

Ankieta konsultacyjna - nazwa parku

Ankieta konsultacyjna dotycząca nadania parkowi miejskiemu przy ul. Marynarki Polskiej nazwy „PARK USTECKICH STOCZNIOWCÓW” Zapraszamy do wypełnienia ankiety konsultacyjnej dotyczącej nadania parkowi miejskiemu przy ulicy Marynarki Polskiej nazwy „Park Usteckich Stoczniowców”. Badania ankietowe trwają od 23 kwietnia do 6 maja 2018r. Ankietę można złożyć także w wersji papierowej w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta. Istnieje także możliwość zgłoszenia uwag odnośnie nadania nazwy na adres e-mail: emondrzejewska@um.ustka.pl

więcej

Sportowa niedziela za nami

W niedzielę, 22 kwietnia, na starcie zawodów Duathlon Energy stanęło niemal czterystu biegaczy, w tym 150 dzieciaków. Biegi dziecięce o godz. 9.15 otworzyli wspólnie trenerka biegania Lucyna Kuklińska - Nurkowska oraz burmistrz Ustki Jacek Graczyk. O godz. 11.00 wystartowali zawodnicy na dystansie długim: 15 km biegu i 45 km jazdy na rowerze, a o godz. 12.00 zawodnicy na dystansie krótkim: 7,5 km biegu i 15 km jazdy na rowerze. Zmagania uczestników licznie wspierali kibice. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że obecni byli na całej trasie zawodów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, szczegółowe wyniki poniżej.

więcej

Komunikat - utrudnienia w ruchu

W niedzielę, 22 kwietnia, odbędzie się w Ustce Duathlon Energy. Zawody są połączeniem biegu oraz jazdy na rowerze. W związku z organizacją imprezy w godzinach 10.00-14.30 wystąpią ograniczenia ruchu, zarówno na ścieżkach pieszo - rowerowych, jak i drogach. Wyłączone z użytkowania będą ulice Chopina, Leśna, Wczasowa oraz część promenady nadmorskiej. Szczegóły poniżej.

więcej

Park - koncepcja zagospodarowania

Przedstawiamy Państwu koncepcję zagospodarowania parku przy ulicy Marynarki Polskiej w Ustce. Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom Ustki oraz Zespołowi ds. opiniowania projektu zagospodarowania tego terenu za zaangażowanie i wartościowe uwagi, a także liczną frekwencję na spotkaniach. Fragment zagospodarowania parku został ujęty we wniosku o dofinansowanie ze środków zewnętrznych, złożone do Słowińskiej Grupy Rybackiej.

więcej

Rada Kultury Usteckiej

W dniu 19 kwietnia br. w Urzędzie Miasta spotkała się Rada Kultury Usteckiej. Uczestnicy spotkania zapoznali się z informacją o planowanych wydarzeniach kulturalnych i rozrywkowych. Pani Aldona Staszewska - Klimek, dyrektor Domu Kultury, zaprezentowała także nową ofertę usteckiej placówki. Natomiast naczelnik Wydziału Promocji Włodzimierz Wolski omówił planowane działania marketingowe. Dyskutowano też o skutecznym docieraniu do mieszkańców z informacjami o organizowanych wydarzeniach.

więcej

Dzień osób bezdomnych

W dniu 13 kwietnia br. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ustce zaprosili swoich podopiecznych na obchody Dnia Osób Bezdomnych. Jest to nieoficjalne święto, obchodzone w Polsce od 1996 r. Jego prekursorem był Marek Kotański, tradycję kontynuuje bliski przyjaciel i współpracownik Kotańskiego - Krzysztof Cybruch. Spotkanie odbyło się w Kinie Delfin, po krótkim powitaniu wszyscy zebrani obejrzeli inspirujący film pod tytułem „Najlepszy”.

więcej

Park kulturowy w Ustce

Kontynuując, rozpoczęte w 2006 roku, działania związane z rewitalizacją obszaru najstarszej części miasta przystąpiliśmy do prac nad stworzeniem w Ustce parku kulturowego. Ma on powstać w granicach określonych dla Starej Osady Rybackiej, wpisanej do rejestru zabytków. Chcemy w ten sposób chronić ten historyczny obszar naszego miasta. Stworzenie na jego bazie produktu turystycznego wpłynie z pewnością na zwiększenie liczby odwiedzających Ustkę turystów oraz wskaże kierunki dalszej rewitalizacji tego terenu.

więcej

Podziękowania dla ustczan!

W piątek, 13 kwietnia br., zakończyliśmy nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Ta, w powszechnej opinii pechowa data, okazała się być bardzo szczęśliwą dla naszego miasta. Ustczanie złożyli rekordową liczbę projektów - aż 27! Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom za zaangażowanie i ciekawe pomysły. Obecnie wnioski są weryfikowane przez merytoryczne wydziały, listę do głosowania ogłosimy do 18 maja br., a głosowanie rozpocznie się 1 czerwca. Już dziś zachęcamy do zaangażowania w promocję poszczególnych projektów i głosowania na wybrany pomysł. Razem zmieniamy Ustkę!

więcej

Rozśpiewane przedszkolaki

W sobotę 7 kwietnia w Miejskim Przedszkolu Nr 2 „DELFINKI” w Ustce odbył się II Festiwal Piosenki Przedszkolnej „Błękitny Delfinek”. Uczestnikami konkursu były dzieci pięcio- i sześcioletnie ze wszystkich usteckich przedszkoli. Organizatorzy konkursu to nauczycielki przedszkola „DELFINKI”: Alicja Lach, Agnieszka Łukaszewska, Monika Riabczyk oraz dyrektor przedszkola Barbara Zięba.

więcej

Bądź na bieżąco

Zachęcamy Mieszkańców do korzystania z Miejskiego Systemu Powiadamiania SMS. Wysyłamy tą drogą informacje o spotkaniach i konsultacjach, imprezach i wydarzeniach kulturalnych oraz o sytuacjach kryzysowych w mieście. Otrzymywanie powiadomień jest bezpłatne, jedyny koszt to wysłanie wiadomości rejestrującej. Zapisanie się do Systemu, jak i wypisanie się z niego, są bardzo proste. Szczegóły poniżej.

więcej

Regaty żeglarskie w Ustce

Z radością informujemy, że w dniach 8 - 9 września br. odbędą się w Ustce żeglarskie Mistrzostwa Polski w sprincie w klasach 420 (open, U17, U19), 29er (open, U19), 470 (open U24). Organizatorem regat jest Centrum Sportów Wodnych OPTY Ustka.

więcej

Nazwa parku - konsultacje społeczne

Informujemy, że w dniach 23 kwietnia - 6 maja br. przeprowadzimy konsultacje z mieszkańcami w sprawie nadania parkowi miejskiemu przy ul. Marynarki Polskiej nazwy PARK USTECKICH STOCZNIOWCÓW. Są one wynikiem wniosku grupy Radnych Miasta, który wpłynął do Burmistrza w marcu bieżącego roku. Badanie opinii mieszkańców przeprowadzone będzie poprzez ankiety oraz zbieranie uwag w formie pisemnej i elektronicznej.

więcej

Punkt informacji o Unii Europejskiej

W poniedziałek, 16 kwietnia br., nastąpiła oficjalna inauguracja działalności słupskiego Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. Mieszkańców Ustki już dziś zapraszamy do Punktu Mobilnego, który w lipcu i sierpniu działał będzie w Centrum Aktywności Twórczej (ul. Zaruskiego 1a). Dla odwiedzających przygotowano materiały promocyjne i zaplanowano konkursy z nagrodami.

więcej

Duathlon wraca do Ustki!

Już 22 kwietnia na terenie miasta Ustka odbędzie się druga edycja imprezy Lotto Duathlon Energy Ustka. Obok startu zawodników na dwóch dystansach będzie również sporo zabawy dla najmłodszych, warto zaplanować niedzielę nad brzegiem morza przy nadmorskiej promenadzie.

więcej

Rozbiegana Ustka!

W sobotę, 14 kwietnia br., odbył się w Ustce bieg pod nazwą "Zachować dla pokoleń". Na dystansie liczącym 5,5 km wystartowało 69. biegaczy oraz kilka osób z kijkami Nordic Walking. Przepiękna pogoda oraz wyjątkowa trasa biegu sprawiły, że zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. W kat. kobiet zwyciężyła Joanna Terefenko, drugie miejsce zajęła Lucyna Kuklińska- Nurkowska, a trzecie Katarzyna Lemańska. W kat. mężczyzn zwyciężył Piotr Drwal, drugie miejsce przypadło Modestowi Rękawkowi, a trzecie Piotrowi Bokacz. Gratulujemy!

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij