Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Aktualności

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

VI Śniadanie Biznesowe

Centrum Integracji Społecznej w Ustce serdecznie zaprasza na VI ŚNIADANIE BIZNESOWE. Spotkanie odbędzie się  4 grudnia 2017 r. w godz. 10:00 - 13:00  w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Posejdon” w Ustce, ul. Rybacka 10, 76-270 Ustka. Szkolenie dla Aktywnych przedsiębiorców pn. "Przedsiębiorcą być"  prowadzić będą Trenerzy z Fundacji Tax Care. 

więcej

Podyskutujmy o projekcie Budżetu Miasta na 2018 rok.

Burmistrz Miasta Ustka zaprasza na konsultacje społeczne w przedmiocie projektu Budżetu Miasta na 2018 rok. Otwarte spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 12 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17.00 w sali narad usteckiego ratusza.

więcej

Young Spot Ustka

Miło nam poinformować, że wielkimi krokami zbliża się zakończenie budowy YOUNG SPOT, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Grunwaldzkiej. Wielkie otwarcie planowane jest na dzień 6 grudnia br. o godz. 10.00. Realizacja tej inwestycji została sfinansowana z Budżetu Obywatelskiego Miasta Ustka 2017 i jest ostatnim zadaniem realizowanym z puli zadań o charakterze inwestycyjnym na rok 2017.

więcej

X KONKURS CHOINKA RATUSZOWA

X KONKURS CHOINKA RATUSZOWA „Pulchne cudeńka na choinkę” Ozdoby i dekoracje świąteczne Uroczyste wręczenie nagród, wyróżnień i dyplomów uczestnictwa odbędzie się 15 grudnia (piątek) o godz. 13.00 w Ratuszu Miejskim.

więcej

Nocna i świąteczna pomoc medyczna w Ustce

Szanowni Mieszkańcy, przekazujemy poniżej ważne informacje dotyczące nocnej i świątecznej opieki medycznej w naszym mieście. Ustawa o „sieci szpitali” spowodowała, że są za nią odpowiedzialne placówki szpitalne, a w naszym regionie jest to Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Słupsku. Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Burmistrza Miasta Ustka w tej sprawie.

więcej

Konkurs fotograficzny z nagrodami-przedłużenie terminu

Dobra wiadomość dla mieszkańców Ustki, którzy są zainteresowani udziałem w konkursie fotograficznym pod honorowym patronatem Arkadiusza Klimowicza – Burmistrza Darłowa oraz Jacka Graczyka - Burmistrza Miasta Ustka.  Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych fotografią, koniecznie muszą to być jednak mieszkańcy Ustki i Darłowa. Zasada konkursu  jest taka, że mieszkańcy Darłowa fotografują Ustkę, a mieszkańcy Ustki wykonują fotografie Darłowa.

więcej

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu

W imieniu firmy STRABAG Sp. z o.o. , wykonawcy inwestycji  „Rozbudowa mostu w ciągu Drogi Krajowej nr 21 na rz. Słupia w mieście Ustka”  przypominamy, że od 13 listopada (poniedziałek) wykonawca zamierza wprowadzić  tymczasową organizację ruchu w ulicy Darłowskiej od skrzyżowania z ulicą Westerplatte wzdłuż budynku Straży Pożarnej do przejścia dla pieszych. Na tym etapie robót zostanie wyłączona z ruchu relacja Westerplatte-Darłowska.

więcej

W Ustce powstanie stanica kajakowa

Wspaniała wiadomość dla miłośników turystyki kajakowej oraz aktywnego wypoczynku. Projekt: Pomorskie Szlaki Kajakowe - Słupią przez Równinę Słupską, w którym jesteśmy partnerem, otrzymał dofinansowanie w wysokości: 2 558 363,46; w tym dla: Gmina Miasto Ustka - 506 113,19 zł. Przedmiot projektu obejmuje rozbudowę sieci szlaków kajakowych wraz z ich kompleksowym zagospodarowaniem na rzece Słupi poprzez budowę przystani i przenosek kajakowych.

więcej

Projekt rewitalizacji Ustki z dofinansowaniem

Prawie trzy lata przygotowań i konsekwentnej pracy zwieńczone sukcesem, następne unijne fundusze trafią do Ustki. Otrzymaliśmy ponad 9,5 miliona złotych na realizację projektów rewitalizacyjnych na obszarze zabudowy wielorodzinnej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej w Ustce.

więcej

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada (sobota) zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta na wspólne świętowanie Dnia Niepodległości. Zachęcamy do udziału w Marszu Niepodległości, który około godz. 12:30 wyruszy ze skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Armii Krajowej. Przemarsz zakończy się pod ratuszem, gdzie zaplanowany jest „Piknik Niepodległości”.

więcej

Modernizacja ulicy Beniowskiego

Realizacja usteckiego projektu „Przywrócenie walorów historycznych Starej Osady Rybackiej poprzez zabezpieczenie i ekspozycję ruin Kościoła p.w. Św. Mikołaja oraz nadanie obszarowi charakteru produktu turystycznego” wchodzi w fazę realizacyjną. Obecnie rozpoczęliśmy przebudowę ulicy Beniowskiego, która potrwa do 23 grudnia 2017 r. 

więcej

Zapraszamy na wernisaż

W tym miesiącu obchodzimy 5-tą rocznicę śmierci wybitnego usteckiego malarza, Pana Witolda Lubinieckiego. By uczcić pamięć o zmarłym malarzu Ustecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, zorganizował z tej okazji wystawę prac sekcji malarskiej. Wernisaż wystawy odbędzie się jutro (8 listopada) o godz. 10.00 w  sali 101 usteckiego ratusza.

więcej

Remont mostu - alternatywy dojazdu

Wczoraj przedstawiliśmy Państwu uzgodniony z inwestorem i wykonawcą harmonogram prac, które będą realizowane w związku z rozbudową odcinka Drogi Krajowej nr 21. Z uwagi na małą przepustowość remontowanego odcinka, tworzącą utrudnienia w ruchu, prosimy Państwa o wyrozumiałość i korzystanie z alternatywnych dróg dojazdu, by zmniejszyć wszystkim  oczekiwanie w korkach.

więcej

Harmonogram prac rozbudowy mostu

Dzisiaj odbyło się spotkanie dotyczące inwestycji  „Rozbudowa mostu w ciągu Drogi Krajowej nr 21 na rz. Słupia w mieście Ustka”,  które zwołał  Burmistrz Miasta Pan Jacek Graczyk. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele inwestora, którym jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz  wykonawca robót firma STRABAG. Celem spotkania było omówienie problemów z przepustowością pojazdów na remontowanym odcinku Drogi Krajowej nr 21.

więcej

Wznowiono ruch na wiadukcie

We wtorek 31 października miasto zakończyło realizację inwestycji obejmującej remont wiaduktu na ul. Koszarowej (dawna Zubrzyckiego). Konieczność przeprowadzenie remontu w tym miejscu wynikała ze złego stanu technicznego obiektu a prace prowadzone były od początku lipca br. Inwestycja opiewająca na 1 022 000 zł współfinansowana była przez Gminę  Miasto Ustka w wysokości 75% wartości inwestycji, Gminę Ustka w wysokości 12,5% oraz  Powiat Słupski w wysokości 12,5%.

więcej

Tymczasowa zmiana organizacji ruchu

Szanowni Państwo, Informujemy, że od 02.11.2017r. godz. 10:00 Firma STRABAG Sp. z o.o., Wykonawca Umowy z GDDKiA Oddział w Gdańsku o roboty budowlane w ramach zadania: "ROZBUDOWA MOSTU W CIĄGU DROGI KRAJOWEJ NR 21 NA RZECE SŁUPIA W M. USTKA" zamierza wprowadzić Tymczasową Organizacje Ruchu obowiązującą na przejeździe przez stary most wraz z zawężeniem jezdni w ul. Westerplatte, kontynuując ruch wahadłowy w ul. Darłowskiej, Westerplatte i Dworcowej

więcej

Informacja w sprawie tymczasowej organizacji ruchu

Mamy dla Państwa dobrą wiadomość. Po dodatkowych analizach tymczasowej organizacji ruchu przez wykonawcę i inwestora (Generalną Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad) podjęto decyzję o czasowym dostosowaniu organizacji ruchu pod bieżący zakres realizowanych prac drogowych, wprowadzając na skrzyżowaniu ulic Darłowskiej i Dworcowej dwukierunkowy ruch pojazdów z sygnalizacją świetlną umożliwiającą włączenie się z ulicy Westerplatte. Decyzja ta powinna poprawić płynność ruchu na całym remontowanym odcinku i będzie obowiązywała do 5 listopada br.

więcej

Młodzieżowa Rada Miasta

15 października br. swoją kadencję rozpoczęli młodzi ludzie wybrani do Młodzieżowej Rady na rok szkolny 2017/2018. Podstawowe cele działania Rady to m.in. prezentacja potrzeb i kultury młodzieżowej, zapewnienie udziału młodego pokolenia w podejmowaniu ważnych decyzji lokalnych, przygotowanie do odpowiedzialnej i demokratycznej współpracy oraz włączenie młodych w nurt budowy struktur samorządowych. Rada jest organizatorem festynów integracyjnych na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, w bieżącym roku wspomogła przygotowanie Dnia Mieszkańca. 

więcej

Staszek Soyka w Ustce

19 listopada br. czeka nas niebywała uczta muzyczna. Na scenie usteckiego Domu Kultury wystąpi niesamowity wokalista jazzowy, pianista i kompozytor Stanisław Soyka. Recital artysty rozpocznie się o godz. 18.00. Bilety w cenie 65 zł do nabycia w kasie Domu Kultury. Istnieje możliwość płatności przelewem. Więcej informacji pod numerem tel. 598144 919. W jednym z licznych wywiadów artysta powiedział:

więcej

Podsumowanie sezonu letniego 2017

Burmistrz Miasta Ustka serdecznie zaprasza na spotkanie, które odbędzie się jutro (czwartek), 26 października br., o godz. 17.00 w sali 101 Urzędu Miasta Ustka przy ul. Wyszyńskiego 3. Tematem spotkania będzie podsumowanie minionego sezonu letniego, działań promocyjnych, kulturalnych i sportowych. 

więcej

Informacja o pracy Rady Miasta

Szanowni Mieszkańcy, zamieszczamy kolejną informację o pracy Rady Miasta Ustka, w okresie między sesjami.

więcej

Informacja o pracy Burmistrza

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z informacją o pracy Burmistrza Miasta Ustka Jacka Graczyka w okresie między sesjami Rady Miasta. 

więcej

Protokół ze spotkania konsultacyjnego

W dniu 17 października br., w siedzibie Urzędu Miasta Ustka odbyło się spotkanie konsultacyjne dotyczące wypracowania uwag do koncepcji przedstawionej przez generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Gdańsk w zakresie założeń do zadania inwestycyjnego pn.: „ Rozbudowa drogi krajowej nr 21 na odcinku Słupsk-Ustka ”, przez Urząd Miasta Ustka. Spotkanie miało na celu  omówienie wstępnie wypracowanych uwag ze strony Urzędu, w celu ich uzupełnienia o uwagi mieszkańców Miasta Ustka. W załączeniu protokół ze spotkania.

więcej

Zapraszamy do głosowania

Ustecka Biblioteka Miejska zgłosiła się do akcji organizowanej przez Kinder Mleczna Kanapka „Przerwa na  wspólne czytanie”. Ideą akcji jest hasło: Czytanie To Kochanie! Czytanie rozwija język dziecka, jego wyobraźnię, uczy empatii, pozytywnych zachowań itp. Wspólne czytanie pogłębia bliską relację rodzica z dzieckiem, pozwala na spędzenie każdej wolnej chwili razem, na budowanie bliskości. Dziecko, czytając z rodzicami czuje się bezpieczne i kochane.

więcej

Regaty szalupowe

W miniony weekend nasi młodzi adepci żeglarstwa uczestniczący w Programie Edukacji Morskiej wzięli udział w regatach szalupowych. Zawody sportowe połączone były z inauguracyjnym rejsem nowej jednostki, którą dla potrzeb programu zakupiło ze środków budżetu miasta Centrum Sportów Wodnych „OPTY”. Mowa o jednostce typu DZ, która na swój pokład może zabrać nawet 12 wilków morskich. Decyzję o zakupie tej jednostki podjął Burmistrz Miasta Pan Jacek Graczyk, który w swojej pracy samorządowej bardzo stawia na żeglarstwo i wychowanie morskiej.

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij