Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aktualności

Sezon 2020 w Ustce! Najważniejsze imprezy!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Przed nami sezon pełen atrakcji! W roku 2020 w Ustce nie zabraknie wydarzeń, które zagwarantują wyjątkowe emocje. W naszym kalendarzu imprez znalazły się między innymi pokazy lotnicze, festiwal światła, zawody sportowe, regaty żeglarskie, spektakle teatralne oraz koncerty muzyczne. Imprezy zaplanowaliśmy we wszystkie weekendy wakacji, nie zabraknie także wydarzeń w tygodniu. Poniżej prezentujemy najważniejsze wydarzenia zaplanowane na rok 2020:

1-3.05- Wielka Majówka

Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji jak co roku odbędzie się giełda kwiatów oraz występy usteckich artystów. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci, stoisk gastronomicznych oraz zawodów sportowych (m.in. wyścigi na hulajnogach, dog trekking). W tym roku po raz pierwszy zorganizowany zostanie Zjazd Foodtracków!

8-15.05 Tydzień Bibliotek

Akcje bookcrossingowe z młodzieżą, animacje, warsztaty, spotkania autorskie to tylko część atrakcji zaplanowanych w ramach przedmiotowej imprezy.

22-24.05 Festiwal Pippi

To już trzecia edycja tej familijnej imprezy, której organizatorem jest Dom Kultury w Ustce. W trakcie wydarzenia nie brakuje animacji, teatrzyków czy spotkań autorskich. Impreza odbywa się w plenerze oraz w Bałtyckim Centrum Kultury.

27-28.06  Dni Morza

Doroczne usteckie Dni Morza naszym gościom kojarzą się z początkiem wakacji. W tegorocznym programie przewidzieliśmy animacje dla dzieci, występy zespołów szantowych oraz zraszanie pomnika Usteckiej Syrenki (z armatki wodnej na jednostce Służby Ratownictwa Morskiego). W niedzielę przed Kapitanatem Portu  odbędzie się uroczysta Msza Święta. Każdego roku w ramach Dni Morza organizowane są także widowiskowe regaty. Organizatorami wydarzenia są: CSMW, Stowarzyszenie Ludzi Morza oraz Urząd Miasta Ustka.

3-4.07 Grand Lubicz Festiwal Światła

Grand Lubicz Festiwal Światła urósł do rangi imprezy cyklicznej, która otwiera sezon wakacyjny w Ustce! Efektowne pokazy łączą w sobie muzykę, przestrzenne pokazy świetlne oraz skomplikowane instalacje (które będzie można zobaczyć w trakcie dwóch dni festiwalu). Najciekawsze przedstawienia odbędą się po zmroku: warto zarezerwować sobie czas i przyjść odpowiednio wcześnie, żeby mieć dobry widok. W trakcie edycji 2020 zobaczymy animacje na obiektach architektonicznych, liczne instalacje świetlne, pokaz łączący muzykę i światło.


Do Ustki zawitają instalacje świetlne, które zabiorą uczestników w bajkowy świat. Na usteckiej Promenadzie i na terenie portu zlokalizowane zostaną kilkumetrowe grzyby (Lumifungus), sporych rozmiarów ważki (Imagines) czy witrażowe nenufary. Na scenie wystąpią znakomici artyści, przedstawiciele muzyki klubowej: Brave oraz Gromee (koncerty odbędą się w dniu 4 lipca).


11.07 Columbus Festiwal Wiatru

Podniebna impreza nad wodą z roku na rok nabiera rozmachu. Impreza ta otrzymała Nagrodę Główną Marszałka Województwa Pomorskiego w kategorii „Wydarzenie Roku”!

Podczas Columbus Festiwalu Wiatru trzeba wysoko zadzierać głowy, żeby zobaczyć zapierające dech pokazy, w tym akrobacje lotnicze i motoparalotniowe. Częścią festiwalu są pokazy balonowe, a także zawody motoparalotniarzy z udziałem najlepszych zawodników na świecie. Chętni mogą bliżej zapoznać się z tym sportem, a nawet podjąć naukę stawiania skrzydła. Po zmroku widzów czekają spektakularne pokazy lotnicze z wykorzystaniem pirotechniki.

W trakcie edycji 2020 swoje umiejętności zaprezentują m.in.
-akrobacyjna grupa motoparalotniowa Fly Dragons Team,
-Artur Kielak- polski pilot samolotowy, szybowcowy, śmigłowcowy i komunikacyjny, a także skoczek spadochronowy, na co dzień kapitan Boeingów 737-800 w jednej z największych linii lotniczych na świecie Ryanair. Wielokrotny reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy w akrobacji samolotowej,
-lotnicza angielska grupa akrobacyjna "Airborner", 
-najlepsi polscy skoczkowie spadochronowi z grupy Sky Magic S3 WAT,
-piloci samolotów ultralekkich Virus,
-piloci motolotni i wiatrakowców,
-śmigłowce „Zonda”


Odbędzie się także pokaz balonu na ogrzane powietrze w kształcie sterowca oraz pokaz motoparalotniowej kadry narodowej.
Ponadto w trakcie wydarzenia zorganizowany zostanie koncert orkiestry symfonicznej "na palniki" z udziałem 4 balonów na ogrzane powietrze.
Publiczność rozgrzeje zespół Etna Kontrabande, a muzyczną gwiazdą Festiwalu będzie zespół Łąki Łan. (Warto podkreślić, że zespół Łąki Łan został nominowany do tegorocznych Fryderyków w kategorii „Najlepszy Album Alternatywny”).


12.07 Charytatywny Maraton Zumby

Kolejny raz na usteckiej promenadzie spotkają się instruktorzy z różnych stron Polski, aby pomagać i dzielić się miłością do tańca. Ponad 4 godziny zabawy, kilkadziesiąt gorących, latynoskich choreografii i hektolitry wylanego potu. Wszystko po to, by pokazać, że pomoc i taniec wszyscy mamy we krwi! Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Muszkieterowie Szpiku oraz Fabryka Tańca Sylwii Mike. 

17.07 Pomaluj Ustka z Pierre Rene

Lipcowa impreza to coś dla miłośników świata kosmetyków. Na usteckiej plaży podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinnessa w ilości osób malujących usta. Imprezie patronuje coraz bardziej znana firma kosmetyczna Pierre René, która ma swoją siedzibę w Ustce. Zaraz po próbie ustanowienia nowego rekordu Guinnessa na plaży odbędą się koncerty. Muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół Red Lips!


18-19.07 Bielsko Biała i Beskidy w Ustce

Co roku (w lipcu) w Ustce pojawiają się beskidzcy górale, którzy przybliżają mieszkańcom i turystom kulturę swojego regionu. Szczególną popularnością cieszą się stoiska gastronomiczne z kulinarnymi specjałami Podbeskidzia i Beskidów. Każdy ma ochotę sprawdzić jak smakuje karczek, kwaśnica, czy… świńskie ryje z grilla. Nie może zabraknąć oscypków (na zimno oraz na gorąco z żurawiną), czy lokalnie przyrządzanych kiszonych ogórków. Oczywiście impreza to nie tylko jedzenie. Odbywają się tu również prezentacje góralskiego rękodzieła i występy folklorystyczne.

25.07  Sound of Gravity 

Odbywająca się w lipcu impreza jest prawdziwą gratką dla miłośników sportów rowerowych – i to w najbardziej ekstremalnej wersji. Sound of Gravity to zaprzeczające prawu ciążenia akrobacje rowerowe na dużych wysokościach (do 6 metrów!). Wykonują je najlepsi specjaliści od dirt jumpingu w Polsce, wielokrotnie oklaskiwani na zawodach na całym świecie. Pokazy ułożone są według skomplikowanego scenariusza, dzięki czemu trzymają widza w napięciu od początku do końca. Częścią spotkania są też tory przeszkód i tematyczne konkursy. Rowerzystom towarzyszą mistrzowie jazdy na hulajnodze i rolkach. Impreza odbywa się na promenadzie i na plaży.

W edycji 2020 czekają na nas następujące atrakcje:
-cztery sesje pokazów dirtjumpingu w ciągu dnia,
-dwa wydłużone, wieczorne show dirtjumpingu przy blasku jupiterów (z efektami pirotechnicznymi),
-sesje i spotkania z zawodnikami (wywiady i rozmowy),
-MTBstunt Polish Battle (po roku przerwy wraca do Ustki),
-„bitwa” Dj-ów, którzy będą rywalizować o miano najlepszego wykonawcy w szybkim mixowaniu czarnych vinyli.

Przed finałowym, nocnym pokazem ekstremalnych skoków na scenie pojawi się portugalska mega gwiazda muzyki elektronicznej Drenchill, który wraz z wokalistką Indiianą roztańczy Ustkę takimi hitami jak „Never, Never” czy „Freed from Desire”. Będzie głośno! Po ostatnim utworze, bez jakiejkolwiek przerwy, nad głowami publiczności show kontynuować będą zawodnicy dirt jumpingu, którzy z całości stworzą epicką opowieść do muzyki zespołu Queen!

26.07 Formoza Challenge

Cykl biegów sygnowanych nazwą i udziałem elitarnej morskiej jednostki komandosów zawita do Ustki już po raz trzeci! 28 lipca na jednym z dwóch dystansów (5 lub 10 km) i w wybranym formacie (indywidualnie lub w drużynie) wystartują miłośnicy mocnych biegowych wrażeń. Organizator wprowadza także formułę Ultra, czyli dystans 10 km z atrapą karabinu oraz obciążonym plecakiem!
Nie zapomniano o najmłodszych, dla których odbędą się zawody Formoza Kids. Jedno jest pewne – nie zabraknie wojskowego klimatu, błota, wody i kilkudziesięciu przeszkód. Hasłem jednostki i zarazem biegu jest „Nigdy nie zostawiamy swoich”. 

31.07-1.08 Mistral Festiwal

Przełom lipca i sierpnia stoi w Ustce pod znakiem plenerowych przedstawień ulicznych. Miasto zamienia się w wielką scenę, na której odbywają się spektakle teatralne pod gołym niebem oraz liczne pokazy towarzyszące. W imprezie biorą udział artyści z całego kraju. Można zobaczyć przedstawienia komediowe, cyrkowe, iluzjonistyczne, różnorodne pokazy tańca, a także występy dla dzieci. W trakcie tegorocznego „Mistrala” zobaczymy spektakle w wykonaniu: teatru „Akt” z Warszawy, teatru Nikoli z Krakowa czy „Sztukmistrzów” z Lublina. Warto zarezerwować sobotni wieczór by wspólnie z teatrem „Akt” wybrać się w podróż w czasie i przestrzeni, która poprowadzi widzów w nieznane, w głąb własnej wyobraźni. Widowisko plenerowe „Poza czasem” zapewne pozostanie na długo w pamięci oglądających.

5-9.08 Ustka Charlotta Sailing Days

Ustka Charlotta Sailing Days to regaty katamaranów Hobie Cat oraz jachtów klas 505 i FD. Impreza tej kategorii po raz drugi w historii odbędzie się w Ustce. Te sierpniowe zawody dla klasy Hobie Cat mają rangę Mistrzostw Polski, natomiast dla klas 505 i FD zaliczone są do klasyfikacji generalnej Pucharu Polski.

14-15.08 Dożynki Rybne

Sierpniowe Dożynki Rybne to jedna z najważniejszych imprez cyklicznych w usteckim kalendarzu. Obchodzone są jako oficjalne Święto Ustki oraz Święto Wojska Polskiego. Najwięcej dzieje się na promenadzie i w porcie, choć w programie jest też m.in. Fiszparada ulicą Marynarki Polskiej. 

Uczestnicy mogą wziąć udział w zabawach rybackich i marynistycznych, organizowane są warsztaty plastyczne, pokazy szycia i naprawiania sieci rybackich, a także liczne imprezy towarzyszące. Podczas Dożynek Rybnych nie może też zabraknąć jarmarku, gdzie można kupić lokalne produkty rybne oraz dzieła rzemieślników. Wieczór to tradycyjnie pora koncertów (w tym szantowych). Gwiazdami muzycznymi tegorocznych Dożynek Rybnych będą: Poparzeni Kawą Trzy oraz Baranovski.21-22.08 Freestyle na Fali- turniej Freestyle Football

Freestyle na fali to nowość w usteckim kalendarzu imprez! Najlepsi freestylerzy ze świata zawitają do Ustki by stoczyć walkę o tytuł mistrzowski. W trakcie wydarzenia nie zabraknie strefy chillout oraz licznych atrakcji dla dzieci związanych z piłką nożną. Impreza będzie transmitowana online! Impreza współorganizowana jest przez Starostwo Powiatowe w Słupsku.

29.08 Dzień Mieszkańca

Podczas tego wydarzenia na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce zaplanowano między innymi sportową rywalizację, animacje dla dzieci, wspólne gotowanie i degustacje. Na  scenie zaprezentują się usteckie zespoły i wokaliści z Ustki. Tradycyjnie w trakcie Dnia Mieszkańca wręczone zostaną statuetki: Ambasadora Miasta Ustka i Ustczanina Roku.

Grand Prix Ustki "Rozbiegana Ustka na Fali" 2020 (04.04, 06.06, 08.08 oraz 03.10.2020 r.)

Cykl czterech biegów młodzieżowych oraz biegu głównego na dystansie 10 km. Podczas wydarzenia odbędzie się również marsz Nordic Walking na dystansie 5 km oraz liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Szczegółowy harmonogram wydarzenia oraz zapisy znajdują się na stronie internetowej OSiR-u: www.osir.ustka.pl

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej (30.06, 7,14,21,28.07, 4,11,18.08)

Cechą charakterystyczną usteckiego festiwalu jest prezentowanie muzyki organowej z wykorzystaniem historycznych organów kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce w połączeniu z muzyką nieorganową, tj. formami solistycznymi i kameralnymi.
Impreza będzie miała ogólnopolski charakter, który zapewni udział artystów z Polski i będzie ważnym uzupełnieniem letniej oferty kulturalnej miasta Ustka. Wieczorne wydarzenia będą chwilą wytchnienia i refleksji. W tegorocznej edycji

Bezpłatne zwiedzanie miasta z przewodnikiem

Wszystkich, którzy są zainteresowani zwiedzaniem Ustki z przewodnikiem zapraszamy serdecznie na cykl wycieczek pt. „Wtorki z Kapitanem Haase”. Zbiórka chętnych w każdy wakacyjny wtorek o godzinie 10:00 przed wejściem do Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce ul. Kościelna 4.

Wychodząc naprzeciw najmłodszym turystom, miasto wprowadziło również cykl przechadzek z przewodnikiem przygotowanych specjalnie dla dzieci – „ Środy szlakiem usteckich legend”. W trakcie zwiedzania, dzieci poznają najważniejsze legendy i ciekawe historie. Zbiórka chętnych w każdą wakacyjną środę o godzinie 10:00 przed wejściem do Kościoła Najświętszego Zbawiciela w Ustce.

Ustczanie Turystom

Cykl koncertów w wykonaniu usteckich artystów w tym roku przeniesiony zostanie na plażę. Zaplanowano cztery koncerty- dwa w lipcu i dwa w sierpniu.

 

Data dodania

Autor Włodzimierz Wolski (Wydział Promocji)

Pozostałe aktualności więcej >

Namaluj Pippi

24 maja odbyłby się III Festiwal Pippi w Ustce - pandemia COVID-19 pokrzyżowała te plany. Dom Kultury zaprasza do udziału w konkursie "Portret Pippi".

XXII Sesja Rady Miasta

Sesja w dniu 28 maja br. odbyła się w trybie zdalnym. Radni podjęli jedenaście uchwał i przyjęli jeden wniosek w sprawie udostępnienia dokumentów z kontroli przeprowadzonych w organizacjach pozarządowych.

Jednostkom, które prowadzą lub wznowiły swoją działalność i mają bezpośredni kontakt z mieszkańcami zaproponowano przeprowadzenie badań przesiewowych (na obecność przeciwciał koronowairusa). Przebadano 334 osoby, badanie było dobrowolne, u żadnej z przebadanych osób choroby nie stwierdzono.

więcej >

Zapraszamy do zapoznania się z informacją o pracy Burmistrza Jacka Graczyka w okresie między sesjami Rady Miasta (kwiecień - maj).

więcej >

Kalendarz wydarzeń więcej >

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij