Zamknij
Aktualności

Rywalizacja na kortach

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

31 maja na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się zorganizowany przez Usteckie Towarzystwo Tenisowe Turniej Tenisa Ziemnego Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. Zawody były rozgrywane z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, W turnieju wzięło udział 20 zawodników, którzy rywalizowali w trzech kategoriach. Do udziału w turnieju zgłosili się głównie zawodnicy z Ustki i Słupska. Do Ustki przybyli również goście z Bytowa. Organizatorzy musieli zmierzyć się ze zmienną pogodą, ale poziom sportowy spotkań oraz zacięta rywalizacja zrekompensowały wszystkie niedogodności. W trakcie gier półfinałowych i finałowych zaświeciło nawet słońce.
W kategorii dziewcząt ( 13-16 lat) pierwsze miejsce zajęła Kaja Drobko (Słupsk), która  w imponującym stylu wygrała wszystkie swoje spotkania, nie tracąc żadnego seta. Drugie miejsce zajęła Marta Hanc (Słupsk). Trzecie przypadło w udziale Wiktorii Olszewskiej (Słupsk).
W kategorii chłopców młodszych,  (do 12 lat), pierwsze miejsce wywalczył Pablo Sobański ze Słupska. Drugie miejsce zajął Oliwier Wójcik (Słupsk), trzecią lokatę zajął Maxymilian Retkiewicz (Słupsk), a czwarte miejsce przypadło w udziale Adamowi Kmicie z Ustki.

Najsilniej obsadzoną kategorią była kategoria chłopców starszych (13-16 lat). Zawodnicy rywalizowali początkowo w dwóch grupach, a następnie stoczono pojedynki finałowe, o 1 i 3 miejsce.
W walce o trzecie miejsce po zaciętym pojedynku wygrał  Kuba Zborowski (Bytów), który pokonał Janka Mojsiewicza (Słupsk).
Zwycięzcą turnieju w tej kategorii wiekowej został Tomasz Wszółkowski z Ustki, reprezentant Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, który w walce o pierwsze miejsce pokonał wynikiem 2:0 w setach Eryka Szemplińskiego ze Słupska. Mecz stał na wysokim technicznym poziomie  i obfitował w dużą liczbę ciekawych zagrań.
Trenerem zwycięzcy turnieju jest Pan Kordian Wróblewski, społecznie piastujący funkcję Prezesa Usteckiego Towarzystwa Tenisowego.
Usteckie Towarzystwo Tenisowe składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Ustka Panu Janowi Olechowi, za wsparcie finansowe turnieju oraz Dyrektorowi OSiR Stanisławowi Podlewskiemu ,za współpracę oraz udzieloną pomoc.
Organizatorzy składają serdeczne gratulacje  wszystkim zawodnikom i dziękują za sportową walkę. Dziękują też rodzicom, którzy towarzyszyli  swoim pociechom, zapraszając jednocześnie na kolejne tenisowe potyczki w Ustce.