Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aktualności

Koncerty Arshenic i Whitepin

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę
Już w najbliższą środę (10 lipca) na usteckiej Promenadzie odbędą się koncerty muzyczne zespołów Witepin (godz. 19:00) i Arshenic (godz. 20:00).

Arshenic to zespół rock metalowy, którego muzyka zainspirowana jest takimi nurtami jak death rock, art rock, metal alternatywny i rock progresywny.
Został założony przez wokalistkę Oliwię, autorkę tekstów i współautorkę muzyki zespołu. Pierwszy długogrający album zespołu nagrany został w 2009 roku. W 2011 roku Arshenic wystąpił w programie „Must Be The Music II” wykonując cover utworu Lady Gagi „Paparazzi” w wersji metalowej.
W 2014 roku utwór „Odejdziesz” został wydany na składance wytwórni Halotan Records.
W 2015 roku po prawie 3 letniej przerwie w działalności, zespół wznowił prace nad nowym brzmieniem i repertuarem. Angażując się w pomoc bezdomnym zwierzętom Arshenic, wrócił na scenę łącząc swój powrót z akcją charytatywną „Pucha dla Sierściucha”, której cyklicznie jest organizatorem.
W kwietniu 2016 Arshenic wydał EP o tytule „ERASED”, zawierającą trzy utwory „Grzyby”, „Erased” oraz „Breakin”. W lutym 2017 zespół wydał singiel "Monster" zapowiadający drugą długogrającą płytę zespołu.
W maju 2019 zespół ogłosił datę premiery nowego albumu Final Collision, który 20.08.2019 wydany zostanie nakładem ogólnoświatowym przez wytwórnię Sliptrick Records.
Utwór z teledyskiem promującym nowy singiel tego albumu nosi tytuł Dear Remorse.
Skład zespołu to: Oliwia Bartuś-Staszak, Bartosz Staszak, Włodzimierz Czuba i Marek Turło.

 
WHITEPIN to rockowe trio - w składzie: Kamila Bilińska (bas, wokal), Daniel Pisarkiewicz (gitara, wokal), Tomek Rutkowski (perkusja).
Istnieją od kwietnia 2016 roku, jednak ich muzyczne drogi spotkały się już znacznie wcześniej.
Grają w wielu różniących się od siebie stylach, jednak dopiero w WHITEPIN odnaleźli wspólne powołanie - mocne, rockowe granie!
Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów w rodzinnym Słupsku jak i poza jego granicami.
Debiutancki krążek "Obudź się" to dokładnie wybrane kompozycje, które pokazują ich styl od każdej strony. Te gorsze, jak i lepsze dni naszego życia.