Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Aktualności

Głosowanie start!

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Już dziś, 1 czerwca, rozpoczynamy głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2019. Wybieramy spośród 11 projektów inwestycyjnych i 15 projektów społecznych. Każdy mieszkaniec Ustki, który ma ukończone 16 lat (lub ukończy je w 2018 roku), może wybrać jedno zadanie społeczne i jedno zadanie inwestycyjne. Głosowanie odbywa się poprzez stronę ustka.wybiera.pl i w punktach do głosowania, trwa do 22 czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z projektami.

Punkty do głosowania:

  • Urząd Miasta Ustka, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego 3 – wejście od ul. Wyszyńskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Darłowska 18

Punkty czynne w godz. 8.00 – 15.00 TAKŻE W SOBOTY I NIEDZIELE

Głosy elektroniczne oddajemy poprzez stronę: ustka.wybiera.pl.

ZADANIA INWESTYCYJNE
Tytuł zadania: Przebudowa parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Ustce  (Nr 1/2018).
Przebudowa ma na celu zwiększenie ilości miejsc parkingowych przy szkole poprzez likwidację części trawników. Obecna ilość miejsc jest niewystarczająca, co powoduje tłok przed szkołą i stwarza niebezpieczeństwo dla uczniów.
Szacunkowy koszt zadania: 64 tys. 500 zł.
Tytuł zadania: Budowa Centrum Tenisowego – etap I (Nr 2/2019).
Zadanie zakłada w  pierwszym etapie budowę na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji minimum czterech kortów tenisowych o nawierzchni ceglanej z oświetleniem i instalacją do zraszania oraz dwóch trybun na korcie głównym.
Szacunkowy koszt zadania: 400 tys. zł.
Tytuł zadania: Boisko wielofunkcyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym 3 – 6 lat (nr 6/2018).
Miejsce realizacji inwestycji: teren Przedszkola Miejskiego nr 3, ul. Polna. Projekt zakłada budowę boiska z nawierzchnią z trawy syntetycznej, na którym zamontowane zostaną kosze do gry w piłkę i mini bramki. Planuje się, że boisko będzie integrować społeczność Ustki zachodniej poprzez odbywające się tam zawody sportowe, imprezy integracyjne i zajęcia z trenerem.
Szacunkowy koszt zadania: 190 tys.zł.
Tytuł zadania: Cztery Łapy – Miejskie Centrum Psiej Rekreacji (nr 7/2018).
Celem projektu jest stworzenie wybiegu dla psów przy Trakcie Solidarności. Ma to być miejsce swobodnej zabawy psów bez potrzeby zakładania smyczy. Ułatwi to życie posiadaczom psów, ale także wyeliminuje uciążliwości dla osób, którym zabawa psów na ogólnodostępnym terenie może przeszkadzać. Na terenie parku obowiązywać będą ustalone zasady. Stworzenie wybiegu dla psów wzmocni wizerunek Ustki jako miasta przyjaznego zwierzętom.
Szacunkowy koszt zadania: 69 tys. zł.
Tytuł zadania: Zagospodarowanie terenu wokół Żłobka Miejskiego w Ustce (nr 14/2018).
W ramach realizacji zadania planuje się stworzenie nowego placu zabaw dla dzieci poprzez wyburzenie tarasów od strony południowej żłobka. Przewidziano także relokację wózkowni oraz przebudowę drogi dojazdowej wraz z modernizacją chodnika i zagospodarowaniem miejsc parkingowych. Wokół żłobka miałoby stanąć nowe ogrodzenie, z nową furtką i bramą wjazdową.
Szacunkowy koszt zadania: 400 tys. zł.
Tytuł zadania: Miejski Ogród Botaniczny nad Strugą Przewłocką (nr 16/2018).
Projekt adresowany do wszystkich. Jest to propozycja, aby na nieużytkach wzdłuż cieku wodnego urządzić ogród botaniczny. Ma to być przestrzeń pełna kwitnących krzewów i drzew o zmieniających się barwach w zależności od pory roku. Miejsce związane z historią mieszkańców, którzy z okazji ważnych osobistych wydarzeń będą mogli być fundatorami określonego nasadzenia.
Szacunkowy koszt zadania: 400 tys. zł.
Tytuł zadania: Organizacja zaplecza wykładowego, administracyjnego i socjalnego dla szkolenia dzieci i młodzieży z zakresu żeglarstwa sportowego (nr 17/2018) - ZOBACZ PREZENTACJĘ
Projekt zakłada wyposażenie bazy Centrum Sportów Wodnych OPTY w zaplecze biurowe tj. sala wykładowa i pomieszczenia administracyjne. Obecnie użytkowane kontenery są w złym staniem technicznym i wymagają znacznych nakładów finansowych. Zakup nowych kontenerów (w tym sanitarnych) oraz niezbędnego wyposażenia tj. ławki, krzesła, szafki, sprzęt multimedialny ma zachęcić dzieci do uczestnictwa w zajęciach i umożliwić całoroczne korzystanie z bazy.
Szacunkowy koszt zadania: 320 tys. zł.
Tytuł zadania: Miasteczko rowerowe z grami podwórkowymi (nr 19/2018).
W ramach zadania ma zostać wykonane miasteczko ruchu drogowego ze strefami do gier podwórkowych, zlokalizowane przy ul. Rzecznej. Miasteczko ma służyć do nauki bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, zapoznaniu się użytkowników ze znakami, wyrabianiu dobrych nawyków. Na terenie miasteczka zaplanowano też gry podwórkowe tj. taniec hopla, klasy, wąż, twister, żółw. Teren wokół miasteczka ma zostać estetycznie zagospodarowany i wyposażony w ławki i stojaki na rowery.
Szacunkowy koszt zadania: 346 tys. 500 zł.
Tytuł zadania: Oświetlone boiska plenerowe (nr 20/2018).
W zadaniu zaplanowano stworzenie boisk w lesie przy ul. Rybackiej (łacha piaskowa). Wymaga to wyrównania piasku, zakupu bramek, znaczników i chorągiewek oraz kompletnego boiska do piłki siatkowej. Wytyczone mają zostać boiska do piłki plażowej nożnej oraz siatkowej. Wszystkie zostaną oświetlone. Jest to propozycja aktywnego wypoczynku dla mieszkańców i turystów, alternatywa dla plaży.
Szacunkowy koszt zadania: 100 tys. zł.
Tytuł zadania: Youngspot v2 – rozbudowa Youngspotu na terenie OSiR w Ustce (nr 21/2018).
Projekt ma na celu rozbudowę Youngspotu poprzez powiększenie powierzchni użytkowej i wyposażenie w nowe urządzenia i przeszkody. Pośrednio rozbudowa wpłynie na rozwój użytkowników oraz bezpieczeństwo korzystania z elementów Youngspotu. Szczegółowy plan rozbudowy zostanie opracowany po oddaniu do użytku pierwszej części obiektu.
Szacunkowy koszt zadania: 400 tys. zł.
Tytuł zadania: Przebudowa ulicy Wilczej – deptak- zejście nad morze (nr 23/2018).
W projekcie przewidziano remont ciągu pieszego wzdłuż ul. Wilczej wraz z przejściem w kierunku ul. Kościelniaka.
Szacunkowy koszt zadania: 161 tys. zł.
ZADANIA SPOŁECZNE
Tytuł zadania: „Śledź książkę” – produkcja i montaż w przestrzeni miejskiej dwóch gablot na książki w kształcie ryby – plenerowa biblioteka (Nr 3/2018) - ZOBACZ PREZENTACJĘ
Zadanie zakłada projekt, wykonanie i montaż gablot, nawiązujących estetyką do nadmorskiego charakteru miasta oraz wyposażenie ich w książki. Z książek i czasopism będzie mógł korzystać każdy na zasadzie bookcrossingu – niekonwencjonalnej formy popularyzowania czytelnictwa. Regulamin korzystania to „weź-przeczytaj-odłóż”. Regały z książkami zyskają stałe miejsce i będą chronić książki przed warunkami atmosferycznymi.
Szacunkowy koszt zadania: 25 tys. zł.
Tytuł zadania: Turniej amatorski piłki siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Ustka (nr 4/2018).
Turniej dla szkół zorganizowany będzie w hali sportowej na ul. Bursztynowej. Zostanie ona podzielona na trzy sektory, na pierwszym przewidziano zabawy dla dzieci, na drugim i trzecim mają odbywać się mecze. W turnieju może uczestniczyć maksymalnie 10 drużyn, a na boisku musi grać co najmniej jedna dziewczyna. Projekt przygotowali uczniowie z Młodzieżowej Rady Miasta Ustka.
Szacunkowy koszt zadania: 43 tys. 400 zł.
Tytuł zadania: Grupa rozwoju osobistego połączona z zajęciami bodyART (nr 5/2018).
Celem projektu jest przeprowadzenie 12. spotkań z zakresu rozwoju osobistego. Każde spotkanie zakłada podwyższenie umiejętności dot. komunikacji, radzenia sobie ze stresem, rozpoznawania i nazywania uczuć itp. Zajęcia będą prowadzone przez dwóch psychoterapeutów. Każde spotkanie będzie poprzedzone zajęciami bodyART, prowadzonymi przez certyfikowanego instruktora.
Szacunkowy koszt zadania: 39 tys. 100 zł.
Tytuł zadania: Plenerowa wystawa rzeźb balansujących Jerzego Kędziory „Napowietrzne ewolucje – Ustka” (nr 8/2018).
W ramach zadania zostanie zorganizowana plenerowa wystawa (w miejscu uzgodnionym z Miastem) unikalnych rzeźb balansujących. Będzie się składać z ośmiu rzeźb prezentowanych w przestrzeni publicznej, podwieszonych do elementów architektonicznych lub drzew. Wystawa ma trwać cztery miesiące w sezonie turystycznym, podnosząc atrakcyjność oferty kulturalnej miasta. Artysta uhonoruje Ustkę, poprzez dodanie specjalnego emblematu do wybranej rzeźby.
Szacunkowy koszt zadania: 50 tys. zł.
Tytuł zadania: Pierwsze w Ustce pełnomorskie regaty żeglarskie załóg dwuosobowych „Ustka 150 Double” – edukacyjny i sportowy wymiar żeglarstwa morskiego (nr 9/2018) ZOBACZ PREZENTACJĘ
Projekt zakłada zatrudnienie wyspecjalizowanej w organizacji regat firmy. W jego ramach przeprowadzona zostanie kampania informacyjna, zatrudniony wykwalifikowany personel, wynajęty sprzęt niezbędny do bezpiecznego przeprowadzenia imprezy, wykonana oprawa graficzna i dokumentacja zdjęciowa oraz włączony system śledzenia pozycji uczestniczących jachtów. Regaty morskie w randze Mistrzostw Polski staną się magnesem dla turystów.
Szacunkowy koszt zadania: 50 tys. zł.
Tytuł zadania: Akcja – renowacja czyli pierwsza w Ustce Kawiarenka Naprawcza (nr 10/2018).
Kawiarenka ma stanowić przestrzeń, w której mieszkańcy za darmo mogą naprawić odzież, elektronikę, biżuterię, drobne sprzęty AGD, zabawki czy rowery. Napraw dokonują lokalni specjaliści w wyznaczonych dniach i godzinach. Dodatkowo kawiarenka ma zwrócić uwagę na problem bezrefleksyjnego wyrzucania przedmiotów, zwiększać świadomość ekologiczną i integrować lokalną społeczność. Proponowana lokalizacja: siedziba Centrum Integracji Społecznej.
Szacunkowy koszt zadania: 12 tys. zł.
Tytuł zadania: Morska edukacja usteckiej młodzieży (nr 11/2018).
Projekt zakłada zajęcia z uczniami szkół podstawowych i ponadpodstawowych i zaszczepienie im fascynacji morzem oraz sportami wodnymi. Przewiduje się następującą tematykę zajęć: historię usteckiego portu, ekologię morza, znaczenie morza w gospodarce i rozwoju turystyki, naukę podstaw nawigacji, ratownictwa i wiązania węzłów. Uczestnicy zajęć poznają także rodzaje sportów wodnych oraz konieczność posiadania odpowiednich uprawnień.
Szacunkowy koszt zadania: 35 tys. 600 zł.
Tytuł zadania: Spotkanie aut terenowych – Ustka 4x4 o Puchar Burmistrza Miasta Ustka (nr 12/2018).
Impreza polega na organizacji przejazdów terenowych aut po mieście i jego najbardziej urokliwych okolicach, a także 24. godzinnego wyścigu. Zadanie będzie realizowane w kilku miejscach: w porcie zachodnim, na terenie OSiR i wokół miasta. Po zakończeniu wyścigu planowany jest festyn podsumowujący, zarówno dla uczestników, jak i kibiców. Zakładany jest udział ok. 90 aut.
Szacunkowy koszt zadania: 15 tys. zł.
Tytuł zadania: Tanecznym krokiem witamy Lato – Światowy Dzień Tańca (nr 13/2018).
Impreza ma odbyć się w kwietniu, na promenadzie nadmorskiej, podzielonej na dwa sektory taneczne. Przewiduje się zaproszenie kilku zespołów, które zaprezentują swoje umiejętności oraz instruktorów tańca towarzyskiego, którzy przeprowadzą lekcje tańca. Taneczne wejście Ustki w sezon letni ma być imprezą łączącą pokolenia. Wszystko zakończyć ma się koncertem muzyki tanecznej.
Szacunkowy koszt zadania: 50 tys. zł.
Tytuł zadania: Alpha aktywni (nr 15/2018).
To nowatorski projekt stworzenia dwóch eventów: Eko spływu rzeką Słupią dla płetwonurków, kajakarzy i innych miłośników środowiska wodnego połączony ze sprzątaniem rzeki oraz „Nie pękaj! Ratuj!” – praktycznych warsztatów dla mieszkańców na temat bezpiecznej zimy, czyli co robić gdy pęka lód. Eko spływ miałby odbyć się wiosną, udział może wziąć każdy chętny. Każdy kto dotrze na metę otrzyma pamiątkowy medal.  Warsztaty „Nie pękaj! Ratuj!” to praktyczne, otwarte zajęcia  dla dzieci i dorosłych.
Szacunkowy koszt zadania: 36 tys. zł.
Tytuł zadania: Balony na plaży (nr 18/2018).
Zadanie polega na organizacji podczas sezonu letniego festiwalu (pokazu) balonów pasażerskich na plażach wschodniej i zachodniej. Atrakcją imprezy mogłaby być możliwość wygrania lotu wspaniałym balonem. W pokazie miałyby wziąć udział balony pasażerskie, które w połączeniu z muzyką stworzą niezapomniany spektakl.
Szacunkowy koszt zadania: 45 tys. zł.
Tytuł zadania: Kino pod chmurką (nr 22/2018).
Zadanie będzie polegało na organizacji na terenie miasta dziesięciu okazów filmowych przy użyciu wielkoformatowego kina plenerowego. Proponuje się wybrzeże wschodnie i zachodnie, by umożliwić skorzystanie z kina jak największej liczbie osób. Dokładna lokalizacja i repertuar mają zostać skonsultowane z mieszkańcami. Godziny rozpoczęcia seansów będą uzależnione od zmierzchu. Do dyspozycji widzów przewidziano leżaki oraz bufet.
Szacunkowy koszt zadania: 29 tys. zł.
Tytuł zadania: Utworzenie przyjaznej dla dzieci poczekalni w Przychodni Zdrowia (nr 24/2018).
W celu umilenia czasu dzieciom oczekującym na wizytę u lekarza warto otoczyć je przyjaznym wnętrzem m.in. w postaci kolorowych ścian. Dzieci podczas zabawy zapominają o stresie, stąd pomysł stworzenia kącika zabaw w przychodni dla dzieci. Polegałby on na stworzeniu kolorowych obrazków na ścianach, zakupie dwóch kompletów stolików z krzesełkami, zakupie zabawek i przewijaka dla niemowląt.
Szacunkowy koszt zadania: 9 tys. zł.
Tytuł zadania: Organizacja turnieju ulicznej koszykówki Streetball „Celuj w Punkt” 2019 (nr 25/2018).
W ramach zadania przewidziana jest organizacja turnieju koszykówki ulicznej na promenadzie nadmorskiej. Poza otwartymi dla wszystkich zawodami, w których rywalizować będą zespoły składające się z czterech zawodników przewidziano także konkurs umiejętności koszykarskich z torem przeszkód, konkurs rzutów za trzy punkty i konkurs wsadów. Zaplanowano również szereg atrakcji dodatkowych, w tym koncert artysty hip-hopowego.
Szacunkowy koszt zadania: 50 tys. zł.
Tytuł zadania: HIP HOP Na Fali Ustka 2019 (nr 27/2018).
Impreza ma na celu propagowanie muzyki oraz kultury hip hop m.in. poprzez zawody taneczne w stylu breakdance i otwartą scenę RAP. Umożliwi to młodym artystom zaprezentowanie się na dużej, otwartej scenie. Przewidziano także pokaz malowania ulicznej sztuki i graffiti na ścianie z płyt OSB. Finałem imprezy ma być koncert polskiej gwiazdy hip hop. W czasie imprezy przewidziano zbiórkę charytatywną, rejestrację dawców szpiku, zbiórkę krwi (krwiobus) i in.
Szacunkowy koszt zadania: 50 tys. zł.
Opis zadań przygotowano na podstawie informacji zawartych w formularzach wniosków.
 
 

Data dodania

Autor Eliza Mordal (Stanowisko ds. dialogu i komunikacji społecznej)

Pozostałe aktualności więcej >

Zaproszenie dla przedsiębiorców

Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk serdecznie zaprasza na XI ŚNIADANIE BIZNESOWE. Spotkanie odbędzie się 27 marca 2019 r. w godz. 10.00- 13.00 w Ośrodku Konferencyjno-Wypoczynkowym „Posejdon” w Ustce, ul. Rybacka 10, 76-270 Ustka.

Odpowiadając na apele Mieszkańców dotyczące monitoringu stanu powietrza w Ustce informujemy, że 15 marca br. Burmistrz Jacek Graczyk powołał Zespół do wdrożenia działań na rzecz wzrostu jakości powietrza w Ustce, w skład którego wejdą przedstawiciele Urzędu i spółek miejskich.

więcej >

Tak właśnie mówi się w usteckim Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, ponieważ Ustecki Konkurs Poezji Śpiewanej „ Bursztynowe Nuty Poezji” odbył się już po raz czwarty. 14 marca 2019 roku aula ZSOiT w na kilka godzin stała się niemalże stolicą poezji śpiewanej.

więcej >

Coraz częściej planujemy wyjazdy na wypoczynek biorąc pod uwagę imprezy, które mogą nam dostarczyć wspaniałych wrażeń. W roku 2019 w Ustce nie zabraknie wydarzeń, które zagwarantują wyjątkowe emocje.

więcej >

Kalendarz wydarzeń więcej >

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij