Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Kultura i Sport

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

MKS Jantar gospodarzem Mistrzostw

Udało się!!! Kilkumiesięczne starania o prawa do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U14 w 2018 przyniosły sukces i w dniach 27-28 stycznia najsilniejsze drużyny z całej Polski rywalizować będą w Ustce.

więcej

Nagrody Burmistrza

W miniony piątek, 31 marca br., w usteckim Domu Kultury wręczono nagrody oraz wyróżnienia dla sportowców i przedstawicieli świata kultury, którzy w 2016 roku osiągnęli najlepsze wyniki i sukcesy.

więcej

Program Ferii Zimowych w 2017 roku

Wielkimi krokami zbliżają się zimowe wakacje szkolne. W naszym województwie ferie trwają w dniach od 16 do 27 stycznia, rozpoczną się zatem już w najbliższy poniedziałek. Usteckie instytucje przygotowały bogaty program dla najmłodszych, choć i młodzież znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

więcej

Brawo dziewczyny!

Wspaniały sukces usteckich szczypiornistek! W niedzielę, 6 listopada, w Słupsku odbył się II turniej ćwierćfinałowy ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Turniej wygrały dziewczęta z SSPR Szczypiorniak-Ustka!

więcej

Sportowcy nagrodzeni!

Bieżący rok obfitował w ogrom sukcesów usteckich sportowców w dziedzinie lekkoatletyki. Całkiem niedawno, na lipcowej sesji Rady Miasta, wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej dla Klaudii Maruszewskiej i Agnieszki Kulak oraz ich trenera Henryka Michalskiego. Obecnie Miasto ma kolejny powód do dumy. W czwartek, 27 października, na sesji Rady Miasta Ustka uhonorowano następną grupę uzdolnionych lekkoatletów.

więcej

Turniej Piłki Ręcznej w Ustce zakończony

W dniach 02-04.09.2016r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się III Ogólnopolski Bałtycki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z Polski. Zawodniczki usteckiego Szczypiorniaka zdobyły w turnieju trzecie miejsce!

więcej

Złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu

Reprezentantka LKS Ustka - Agnieszka Kulak po zajęciu V miejsca na Mistrzostwach Europy w Tbilisi osiągnęła kolejny sukces. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 04 - 06 sierpnia 2016 r. uzyskała I miejsce i tym samym otrzymała złoty medal! Agnieszka rzuciła dyskiem na odległość 43.08. Serdecznie gratulujemy!

więcej

Kolejne sukcesy usteckich lekkoatletów

Wyniki: 1. KULAK Agnieszka 99  dysk 46.09 V miejsce - najlepszy wynik w historii lekkoatletycznej Ustki w Mistrzostwach Europy. 2. Patryk Błaszczyk 3000m prz 9:19.11 IV miejsce. Niezmiernie miło Nam poinformować, że trenowani przez Henryka Michalskiego zawodnicy LKS Jantar Ustka zakwalifikowali się do Reprezentacji Polski na: 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi /GEO/ KULAK Agnieszka ’99, dysk 46.41,  el. 14.07.16r. Czw. - godz.16.30, dysk QA - godz. 17.55, dysk QB. Finał 15.07.2016r. Pt - godz.19.55; 2. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy MARUSZEWSKA Klaudia ’97,  oszczep 52.05,   el.19.07.2016r. Wt - godz. 10.05, oszczep QA - godz. 11.20, oszczep QB, Finał 20.07.16r. - godz.20.45; 3. Mecz U23 Czechy-Polska-Węgry-Słowenia w Maliborze /SLO/ 15.07.2016r. BŁASZCZYK Patryk ‘96  3000m prz.   To najważniejszy tydzień w tym roku dla zawodników reprezentujących Ustkę. Prosimy trzymać kciuki i dopingować zawodników. Zapraszamy do Bydgoszczy na starty Klaudii Maruszewskiej!   Osoba odpowiedzialna za informację: Henryk Michalski

więcej

Sukcesy usteckich lekkoatletów

W dniach 1-3 lipca 2016 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Kolejny raz możemy pochwalić się rewelacyjnym występem zawodników LKS Jantar Ustka: 1. Klaudia Maruszewska oszczep 52.05  PB   ZŁOTY MEDAL najlepszy wynik w Polsce do lat 20 - trener Henryk Michalski, 2. Kamil Aniszewski 400m p.pł. 52.58  PB   ZŁOTY MEDAL najlepszy wynik w Polsce do lat 20 - trener Lucyna Kuklińska Nurkowska, 3. Kinga Wysmyk 400mp.pł.    68.49   12 miejsce   el.68.30  trener - Lucyna Kuklińska Nurkowska. Zarówno zawodnikom jak i trenerom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Osoba odpowiedzialna za informację: Henryk Michalski      

więcej

Rozgrywki tenisowe o Puchar Dwumiasta

W sobotę 25 czerwca na kortach UTT Ustka OSIR Ustka został rozegrany mecz tenisa ziemnego o Puchar Dwumiasta. Był to pierwszy taki mecz w historii od 1945 roku. W rywalizacji wystąpiły dwa zespoły: I - Usteckiego Towarzystwa Tenisowego (gospodarz) w składzie: Wróblewski Kordian, Adam i Tomasz Wszółkowscy, Anna Szałata, Piotr Terefenko, Aleksander Longa; II - Słupskiego Towarzystwa Tenisowego (goście): Marek Zawadzki, Mirosław Byzdra, Paweł Targowski, Eryk Szempliński, Jan Pankiewicz, Weronika Krupko. Wynik bardzo zaciętego spotkania został ustalony w ostatnim meczu, który ostatecznie wyniósł 4-3 dla STT Słupsk. Słupsk wygrał 3 single panów i debla panów. Ustka 1 Singla panów, miksta oraz singla kobiet. Oba kluby uzgodniły, że Turniej o Puchar Dwumiasta odbędzie się w przyszłym roku. Fotorelacja poniżej.                

więcej

Informacja o osiągnięciach sportowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta Ustka w roku szkolnym 2015/2016

Podsumowanie rozgrywek sportowych w ramach „Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” w roku szkolnym 2015/2016.   Uprzejmie informuję, że dzieci i młodzież z usteckich szkół uczestniczyła w roku szkolnym 2015/16 w systemie rozgrywek sportowych pn. „Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”. Ten sportowy projekt realizowany był w ramach umowy partnerskiej ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Jest mi niezwykle miło poinformować, że w klasyfikacji generalnej gmin, Miasto Ustka zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając tym samym Główczyce, Kępice i Gminę Słupsk. Łącznie usteccy sportowcy zdobyli 334 punkty. Ustczanie wielokrotnie stawali na podium, przodując w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, siatkowa, nożna, koszykowa, biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe oraz tenis stołowy. Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk przyjął tę wiadomość z wielkim zadowoleniem i chciałby bardzo serdecznie pogratulować naszym sportowcom ze Szkół Podstawowych Nr 1 i 2, Gimnazjum i Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego osiągniętych wyników sportowych życząc im dalszych sukcesów. Burmistrz przekazuje również podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego pracujących w szkołach za przygotowanie dzieci do startu w zawodach a dyrektorom szkół za stwarzanie optymalnych warunków i wspaniałego klimatu dla rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym. Burmistrz kieruje swoje podziękowania również do Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego za dobrą i konstruktywną współpracę przy realizacji tego projektu. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim wyróżnionym.   PW

więcej

Sukces ratowników z CSW OPTY

W niedzielę, 15 maja 2016r, zawodnicy z grupy pływackiej Centrum Sportów Wodnych OPTY wzięli udział w zawodach ratowniczych w Słupsku. Zawody odbywały się w ramach Pomorskiej Ligii Ratownictwa Wodnego.  W kategoriach młodzików startowali: Adelia de Lubicz Szeliska, Igor Białek, Wiktor Syldatk i Aleksander Longa. W kategorii juniorów: Adrianna Białek, Magdalena Łazarczyk, Weronika Zając, Piotr Arcimowicz, Wojciech Markowski, Jan Sitnik. W kategorii senior: Andrzej Markowski i Artur Kaszuba. Po sześciu konkurencjach nasi zawodnicy (ratownicy) zajęli: I m-ce drużynowo w kat.junior kobiet 4x25m pod wodą, III m-ce drużynowo w kat. senior mężczyzn 4x25m pod wodą. Indywidualnie nasi zawodnicy przywieźli 6 medali: 1. Adrianna Białek - srebro w konkurencji 100m z przeszkodą. 2. Adrianna Białek - brąz w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 3. Magdalena Łazarczyk - srebro w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 4. Weronika Zając - brąz w konkurencji 50m ratowanie manekina. 5. Adelia de Lubicz Szeliska - brąz w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 6. Artur Kaszuba - brąz w konkurencji ratowanie kombinowane GP. Zawodnicy trenują pod fachową opieką trenera Jarosława Domałążka. Gratulacje!

więcej

Rodzinny turniej Szczypiorniaka

W dniu 11.05.2016r. Zarząd SSPR " Szczypiorniak Ustka" zorganizował kolejny rodzinny turniej sprawności fizycznej. W turnieju wzięło ok 80 osób.. Na zakończenie dzieci otrzymały w formie nagrody koszulki z logo klubu oraz słodycze i napoje... Zawodniczki z rocznika 2004/2005, które od miesiąca września przystąpią do rozgrywek wojewódzkich  otrzymały  stroje sportowe klubu z rąk Pani prezes Bożeny Anny KRZYWKOWSKIEJ.

więcej

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Ustce

W sobotę, 30 kwietnia, na bazie Centrum Sportów Wodnych OPTY symbolicznie otwarty został sezon żeglarski w Ustce. Goście uroczystości, Burmistrz Jacek Graczyk i Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Koski, mówili podczas otwarcia, że Miasto chce i będzie wspierać żeglarzy i klub. Z kolei członkowie grupy pływackiej usłyszeli zapewnienie, że są potrzebni do zabezpieczania plaż w Ustce. Niespodziankę sprawił Klubowi Adam Jakubiak od którego OPTY dostało w prezencie model sterowanego radiem jachtu - jako zachętę do organizowania regat modeli. W uroczystości wzięli udział również: Prezes Zarządu Portu Morskiego Maciej Karaś, dyrektor SP nr1 Bogumiła Lenard, radny Wiesław Banasiak, Kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej Stanisław Klimek. Jednak najważniejsi uczestnicy otwarcia to oczywiście zawodnicy OPTY z obu sekcji: żeglarskiej i pływackiej, wraz z trenerami. Tłumnie stawili się też Rodzice. Po uroczystym wciągnięciu bandery na maszt przez Martynkę (jedyna dziewczynka w sekcji żeglarskiej) i wybiciu czterech szklanek przez kapitana sportowego klubu Eugeniusza Gintera żeglarze, wspierani przez ratowników z sekcji pływackiej, rozpoczęli trening na wodzie. Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Zarządowi Portu Morskiego w Ustce oraz Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Fotografie: Maja Gościniak.

więcej

Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej

Jak można ciekawie zorganizować zajęcia pozalekcyjne w szkole? Mamy przykład naprawdę ciekawej propozycji. 29 października zeszłego roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Słupsku odbyły się warsztaty pn. „Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” zorganizowane przez ODN w Słupsku. Zajęcia, przeznaczone były dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz nauczycieli matematyki i przyrody na tym poziomie edukacyjnym, przygotował i przeprowadził kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski . Uczestnicy spotkania poznali morskie jednostki miary, właściwości mapy morskiej, nauczyli się określać na niej położenie geograficzne oraz wyznaczać kurs według podanych współrzędnych przy pomocy trójkątów nawigacyjnych. W warsztatach udział wzięło 39 uczestników z podstawówek ze Słupska, Ustki, Kobylnicy, Kłodawy . Zajęcia miały na celu, poprzez zabawy na mapie morskie, ukazać znaczenie i przydatność matematyki w życiu, co doskonale wpisało się w ideę Roku Matematyki na Pomorzu. Były też ciekawą i oryginalną formą edukacji morskiej. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem, wykonując kolejne zadania matematyczno-nawigacyjne. Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania

więcej

Srebrny medal dla ustczan

Wielki sukces odnieśli piłkarze z MKS Jantar Ustka z rocznika 2000. Piłkarze trenerów Piotra Piszko oraz Zbigniewa Margola zdobyli srebrne medale podczas Mistrzostw Polski w Futsalu, które rozegrano w Pniewach. Ustczanie ulegli dopiero w finale, drużynie BSF Bochnia 4:7.

więcej

USTA SŁUPSKA

USTA SŁUPSKA Projekt filmowy BGSW.  Zapraszamy do udziału mieszkańców Słupska i Ustki.  Informacji na temat udziału w projekcie udziela Krzysztof Tomasik: 515 089 686 k.tomasik@bgsw.pl

więcej

WARSZTATY RODZINNE

WARSZTATY RODZINNE Każda trzecia sobota miesiąca, godz. 11.00 - 13.00 Najbliższe spotkanie 20 lutego 2016 Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a Zapisy: 515 089 986 lub m.rozanska@bgsw.pl Warsztaty są nieodpłatne.

więcej

WYSTAWA ZBIOROWA ARTYSTÓW Z EGIPTU "SHIFTING BORDERS" / "MIGRUJĄCE GRANICE"

WYSTAWA ZBIOROWA ARTYSTÓW Z EGIPTU "SHIFTING BORDERS" / "MIGRUJĄCE GRANICE" WERNISAŻ 8 lutego 2016, godz. 17.00 Centrum Aktywności Twórczej, ul. Zaruskiego 1a, Ustka czynne codziennie, 10.00 - 18.00 wystawa potrwa do 15 lutego 2016 wstęp wolnySpotkaliśmy się po raz pierwszy w lutym 2015 r., podczas projektu organizowanego przez Bibliotheca Alexandrina, w którym ponad 100 artystów egipskich wzięło udział w miesięcznej podróży brzegami Nilu, aby zrealizować nowe prace. Projekt ten, zatytułowany „North and South [Północ i Południe]” związał nas ze sobą w dwunastoosobową grupę artystyczną, pomimo różnic wieku, doświadczenia i pochodzenia. Otworzył on w nas wymiary samo- i wzajemnego poznania, a dzięki spędzonym razem miesiącom, wizytom terenowym, pokazom dyskusjom i wspólnym burzom mózgów, pozwolił na badanie granic w nas samych i pomiędzy nami, jako osobnymi jednostkami. Stąd zrodziła się idea „Migrujących granic” jako wspólnie interesującego nas zagadnienia: jak jako indywidualni artyści i jako grupa potrafimy działać, konstruując i dekonstruując to, co jest pomiędzy nami. Od tamtego czasu jesteśmy w stalym kontakcie ze sobą. Pragniemy ponownie spotkać się i wspólnie, tym razem w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej badać, jak granice geograficzne i polityczne wpływają na pojęcia dotyczące naszej egzystencji, jakie wartości definiują tożsamość, jak negocjować te wartości w stanie konfliktu oraz eksplorować wyobrażeniowe możliwości migrujących granic, strefy pośredniej (płynnej przestrzeni istniejącej pomiędzy), gdzie wpływy mieszają się, a różnorodne tradycje kulturowe współistnieją, co zdaje się usuwać ich odmienność. Czy jesteśmy gotowi na zmianę? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć 12-częściową eksperymentalną pracą grupową pod tytułem „Migrujące granice”. Koordynatorem projektu jest Ahmed Helmy.

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij