Przejdź do treści

Ustka

Wyszukiwarka

Szukaj
pl
BIP

Kultura i Sport

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Warsztaty rzeźbiarskie na plaży

Pracownia Rzeźby i Ceramiki zaprasza młodzież oraz osoby dorosłe do wzięcia udziału w warsztatach rzeźbiarskich na plaży. Termin imprezy: 01–31. 08. 2017 r.

więcej

Bezpieczeństwo nad wodą - Porady!

Znajomość ogólnych zasad bezpieczeństwa kąpieli w sezonie letnim przyczynia się do zmniejszenia liczby utonięć. Wiele okoliczności sprzyja tonięciu, większości ich jednak można uniknąć, stosując poniższe wskazówki.

więcej

Sukcesy młodych Ustczan

Nasza młodzież ma pomysły na filmy! Oskar Chyżyński i Norbert Syrek zdobyli III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Mój pomysł na film" w kategorii: etiuda filmowa do 10 minut.Nagrodzony film "Filmożercy" powstał podczas spotkań Amatorskiej Grupy Filmowej "Filmożercy" działającej w sekcji filmowej Domu Kultury w Ustce. Grupa prowadzona przez pana Jarosława Kasperka.

więcej

Kolejne sukcesy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar Ustka

Kolejne sukcesy Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Jantar Ustka w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Suwałkach w dniach 1-2 lipca 2017 r. Klaudia Maruszewska w rzucie oszczepem na odległość 52.34 m zdobyła srebrny medal.

więcej

Bieg Samorządowy "Bursztn Jarosławca"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Biegu Samorządowym "Bursztyn Jarosławca", który odbędzie się już po raz 22 w dniu 2 lipca 2017 r. w Jarosławcu. Bieg poprzedzony będzie 27 edycją Ogólnopolskich Biegów Młodzieżowych "Powitanie Lata 2017" na dystansach 500, 1000, 2000 m. Po biegu Samorządowym odbędzie się XXVII Międzynarodowy Bieg po Plaży "Jarosławiec 2017". Więcej informacji na stronie www.biegpoplazy.pl i www.ckis.postomino.pl. Zapraszamy w imieniu Gminy Postomino!!!

więcej

Pożegnanie Dyrektora Żłobka Miejskiego i Biblioteki Miejskiej w Ustce

Dnia 22 czerwca br. odbyło się uroczyste pożegnanie odchodzącej na zasłużoną emeryturę Pani Gabrieli Rodziewicz - Dyrektora Miejskiej Biblioteki w Ustce. Pani Gabriela pracowała na stanowisku Dyrektora 31 lat. Kolejnego dnia nastąpiło pożegnanie Pani Grażyny Małaczek - Dyrektora Żłobka Miejskiego po przepracowaniu na tym stanowisku ponad 21 lat. Serdecznie dziękujemy za wkład włożony w pracę, zaangażowanie i troskę o innych.

więcej

MKS Jantar gospodarzem Mistrzostw

Udało się!!! Kilkumiesięczne starania o prawa do organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U14 w 2018 przyniosły sukces i w dniach 27-28 stycznia najsilniejsze drużyny z całej Polski rywalizować będą w Ustce.

więcej

Nagrody Burmistrza

W miniony piątek, 31 marca br., w usteckim Domu Kultury wręczono nagrody oraz wyróżnienia dla sportowców i przedstawicieli świata kultury, którzy w 2016 roku osiągnęli najlepsze wyniki i sukcesy.

więcej

Program Ferii Zimowych w 2017 roku

Wielkimi krokami zbliżają się zimowe wakacje szkolne. W naszym województwie ferie trwają w dniach od 16 do 27 stycznia, rozpoczną się zatem już w najbliższy poniedziałek. Usteckie instytucje przygotowały bogaty program dla najmłodszych, choć i młodzież znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy!

więcej

Brawo dziewczyny!

Wspaniały sukces usteckich szczypiornistek! W niedzielę, 6 listopada, w Słupsku odbył się II turniej ćwierćfinałowy ligi wojewódzkiej młodziczek w piłce ręcznej. Turniej wygrały dziewczęta z SSPR Szczypiorniak-Ustka!

więcej

Sportowcy nagrodzeni!

Bieżący rok obfitował w ogrom sukcesów usteckich sportowców w dziedzinie lekkoatletyki. Całkiem niedawno, na lipcowej sesji Rady Miasta, wręczono nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe na arenie międzynarodowej dla Klaudii Maruszewskiej i Agnieszki Kulak oraz ich trenera Henryka Michalskiego. Obecnie Miasto ma kolejny powód do dumy. W czwartek, 27 października, na sesji Rady Miasta Ustka uhonorowano następną grupę uzdolnionych lekkoatletów.

więcej

Turniej Piłki Ręcznej w Ustce zakończony

W dniach 02-04.09.2016r. na Hali Sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Ustce odbył się III Ogólnopolski Bałtycki Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta Ustka. W turnieju wzięło udział 10 zespołów z Polski. Zawodniczki usteckiego Szczypiorniaka zdobyły w turnieju trzecie miejsce!

więcej

Złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu

Reprezentantka LKS Ustka - Agnieszka Kulak po zajęciu V miejsca na Mistrzostwach Europy w Tbilisi osiągnęła kolejny sukces. Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych we Wrocławiu, które odbyły się w dniach 04 - 06 sierpnia 2016 r. uzyskała I miejsce i tym samym otrzymała złoty medal! Agnieszka rzuciła dyskiem na odległość 43.08. Serdecznie gratulujemy!

więcej

Kolejne sukcesy usteckich lekkoatletów

Wyniki: 1. KULAK Agnieszka 99  dysk 46.09 V miejsce - najlepszy wynik w historii lekkoatletycznej Ustki w Mistrzostwach Europy. 2. Patryk Błaszczyk 3000m prz 9:19.11 IV miejsce. Niezmiernie miło Nam poinformować, że trenowani przez Henryka Michalskiego zawodnicy LKS Jantar Ustka zakwalifikowali się do Reprezentacji Polski na: 1. Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych w Tbilisi /GEO/ KULAK Agnieszka ’99, dysk 46.41,  el. 14.07.16r. Czw. - godz.16.30, dysk QA - godz. 17.55, dysk QB. Finał 15.07.2016r. Pt - godz.19.55; 2. IAAF Mistrzostwa Świata Juniorów w Bydgoszczy MARUSZEWSKA Klaudia ’97,  oszczep 52.05,   el.19.07.2016r. Wt - godz. 10.05, oszczep QA - godz. 11.20, oszczep QB, Finał 20.07.16r. - godz.20.45; 3. Mecz U23 Czechy-Polska-Węgry-Słowenia w Maliborze /SLO/ 15.07.2016r. BŁASZCZYK Patryk ‘96  3000m prz.   To najważniejszy tydzień w tym roku dla zawodników reprezentujących Ustkę. Prosimy trzymać kciuki i dopingować zawodników. Zapraszamy do Bydgoszczy na starty Klaudii Maruszewskiej!   Osoba odpowiedzialna za informację: Henryk Michalski

więcej

Sukcesy usteckich lekkoatletów

W dniach 1-3 lipca 2016 r. w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w lekkiej atletyce. Kolejny raz możemy pochwalić się rewelacyjnym występem zawodników LKS Jantar Ustka: 1. Klaudia Maruszewska oszczep 52.05  PB   ZŁOTY MEDAL najlepszy wynik w Polsce do lat 20 - trener Henryk Michalski, 2. Kamil Aniszewski 400m p.pł. 52.58  PB   ZŁOTY MEDAL najlepszy wynik w Polsce do lat 20 - trener Lucyna Kuklińska Nurkowska, 3. Kinga Wysmyk 400mp.pł.    68.49   12 miejsce   el.68.30  trener - Lucyna Kuklińska Nurkowska. Zarówno zawodnikom jak i trenerom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.   Osoba odpowiedzialna za informację: Henryk Michalski      

więcej

Rozgrywki tenisowe o Puchar Dwumiasta

W sobotę 25 czerwca na kortach UTT Ustka OSIR Ustka został rozegrany mecz tenisa ziemnego o Puchar Dwumiasta. Był to pierwszy taki mecz w historii od 1945 roku. W rywalizacji wystąpiły dwa zespoły: I - Usteckiego Towarzystwa Tenisowego (gospodarz) w składzie: Wróblewski Kordian, Adam i Tomasz Wszółkowscy, Anna Szałata, Piotr Terefenko, Aleksander Longa; II - Słupskiego Towarzystwa Tenisowego (goście): Marek Zawadzki, Mirosław Byzdra, Paweł Targowski, Eryk Szempliński, Jan Pankiewicz, Weronika Krupko. Wynik bardzo zaciętego spotkania został ustalony w ostatnim meczu, który ostatecznie wyniósł 4-3 dla STT Słupsk. Słupsk wygrał 3 single panów i debla panów. Ustka 1 Singla panów, miksta oraz singla kobiet. Oba kluby uzgodniły, że Turniej o Puchar Dwumiasta odbędzie się w przyszłym roku. Fotorelacja poniżej.                

więcej

Informacja o osiągnięciach sportowych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Miasta Ustka w roku szkolnym 2015/2016

Podsumowanie rozgrywek sportowych w ramach „Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych” w roku szkolnym 2015/2016.   Uprzejmie informuję, że dzieci i młodzież z usteckich szkół uczestniczyła w roku szkolnym 2015/16 w systemie rozgrywek sportowych pn. „Powiatowa Olimpiada Dzieci i Młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”. Ten sportowy projekt realizowany był w ramach umowy partnerskiej ze Starostwem Powiatowym w Słupsku, Jest mi niezwykle miło poinformować, że w klasyfikacji generalnej gmin, Miasto Ustka zajęło pierwsze miejsce, wyprzedzając tym samym Główczyce, Kępice i Gminę Słupsk. Łącznie usteccy sportowcy zdobyli 334 punkty. Ustczanie wielokrotnie stawali na podium, przodując w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, siatkowa, nożna, koszykowa, biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe oraz tenis stołowy. Burmistrz Miasta Ustka Jacek Graczyk przyjął tę wiadomość z wielkim zadowoleniem i chciałby bardzo serdecznie pogratulować naszym sportowcom ze Szkół Podstawowych Nr 1 i 2, Gimnazjum i Społecznego Gimnazjum Usteckiego Towarzystwa Oświatowego osiągniętych wyników sportowych życząc im dalszych sukcesów. Burmistrz przekazuje również podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego pracujących w szkołach za przygotowanie dzieci do startu w zawodach a dyrektorom szkół za stwarzanie optymalnych warunków i wspaniałego klimatu dla rozwoju kultury fizycznej w środowisku szkolnym. Burmistrz kieruje swoje podziękowania również do Starosty Słupskiego Zdzisława Kołodziejskiego za dobrą i konstruktywną współpracę przy realizacji tego projektu. Raz jeszcze gratulujemy wszystkim wyróżnionym.   PW

więcej

Sukces ratowników z CSW OPTY

W niedzielę, 15 maja 2016r, zawodnicy z grupy pływackiej Centrum Sportów Wodnych OPTY wzięli udział w zawodach ratowniczych w Słupsku. Zawody odbywały się w ramach Pomorskiej Ligii Ratownictwa Wodnego.  W kategoriach młodzików startowali: Adelia de Lubicz Szeliska, Igor Białek, Wiktor Syldatk i Aleksander Longa. W kategorii juniorów: Adrianna Białek, Magdalena Łazarczyk, Weronika Zając, Piotr Arcimowicz, Wojciech Markowski, Jan Sitnik. W kategorii senior: Andrzej Markowski i Artur Kaszuba. Po sześciu konkurencjach nasi zawodnicy (ratownicy) zajęli: I m-ce drużynowo w kat.junior kobiet 4x25m pod wodą, III m-ce drużynowo w kat. senior mężczyzn 4x25m pod wodą. Indywidualnie nasi zawodnicy przywieźli 6 medali: 1. Adrianna Białek - srebro w konkurencji 100m z przeszkodą. 2. Adrianna Białek - brąz w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 3. Magdalena Łazarczyk - srebro w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 4. Weronika Zając - brąz w konkurencji 50m ratowanie manekina. 5. Adelia de Lubicz Szeliska - brąz w konkurencji 100m ratowanie kombinowane GP. 6. Artur Kaszuba - brąz w konkurencji ratowanie kombinowane GP. Zawodnicy trenują pod fachową opieką trenera Jarosława Domałążka. Gratulacje!

więcej

Rodzinny turniej Szczypiorniaka

W dniu 11.05.2016r. Zarząd SSPR " Szczypiorniak Ustka" zorganizował kolejny rodzinny turniej sprawności fizycznej. W turnieju wzięło ok 80 osób.. Na zakończenie dzieci otrzymały w formie nagrody koszulki z logo klubu oraz słodycze i napoje... Zawodniczki z rocznika 2004/2005, które od miesiąca września przystąpią do rozgrywek wojewódzkich  otrzymały  stroje sportowe klubu z rąk Pani prezes Bożeny Anny KRZYWKOWSKIEJ.

więcej

Otwarcie sezonu żeglarskiego w Ustce

W sobotę, 30 kwietnia, na bazie Centrum Sportów Wodnych OPTY symbolicznie otwarty został sezon żeglarski w Ustce. Goście uroczystości, Burmistrz Jacek Graczyk i Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Koski, mówili podczas otwarcia, że Miasto chce i będzie wspierać żeglarzy i klub. Z kolei członkowie grupy pływackiej usłyszeli zapewnienie, że są potrzebni do zabezpieczania plaż w Ustce. Niespodziankę sprawił Klubowi Adam Jakubiak od którego OPTY dostało w prezencie model sterowanego radiem jachtu - jako zachętę do organizowania regat modeli. W uroczystości wzięli udział również: Prezes Zarządu Portu Morskiego Maciej Karaś, dyrektor SP nr1 Bogumiła Lenard, radny Wiesław Banasiak, Kierownik Ośrodka Szkolenia Zawodowego Gospodarki Morskiej Stanisław Klimek. Jednak najważniejsi uczestnicy otwarcia to oczywiście zawodnicy OPTY z obu sekcji: żeglarskiej i pływackiej, wraz z trenerami. Tłumnie stawili się też Rodzice. Po uroczystym wciągnięciu bandery na maszt przez Martynkę (jedyna dziewczynka w sekcji żeglarskiej) i wybiciu czterech szklanek przez kapitana sportowego klubu Eugeniusza Gintera żeglarze, wspierani przez ratowników z sekcji pływackiej, rozpoczęli trening na wodzie. Zarząd Klubu serdecznie dziękuje Zarządowi Portu Morskiego w Ustce oraz Rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości. Fotografie: Maja Gościniak.

więcej

Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej

Jak można ciekawie zorganizować zajęcia pozalekcyjne w szkole? Mamy przykład naprawdę ciekawej propozycji. 29 października zeszłego roku w Szkole Podstawowej Nr 9 w Słupsku odbyły się warsztaty pn. „Matematyczne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” zorganizowane przez ODN w Słupsku. Zajęcia, przeznaczone były dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych oraz nauczycieli matematyki i przyrody na tym poziomie edukacyjnym, przygotował i przeprowadził kmdr ppor. dr Dariusz Kloskowski . Uczestnicy spotkania poznali morskie jednostki miary, właściwości mapy morskiej, nauczyli się określać na niej położenie geograficzne oraz wyznaczać kurs według podanych współrzędnych przy pomocy trójkątów nawigacyjnych. W warsztatach udział wzięło 39 uczestników z podstawówek ze Słupska, Ustki, Kobylnicy, Kłodawy . Zajęcia miały na celu, poprzez zabawy na mapie morskie, ukazać znaczenie i przydatność matematyki w życiu, co doskonale wpisało się w ideę Roku Matematyki na Pomorzu. Były też ciekawą i oryginalną formą edukacji morskiej. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali z wielkim zaangażowaniem, wykonując kolejne zadania matematyczno-nawigacyjne. Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania Zdjęcie do pobrania

więcej

Srebrny medal dla ustczan

Wielki sukces odnieśli piłkarze z MKS Jantar Ustka z rocznika 2000. Piłkarze trenerów Piotra Piszko oraz Zbigniewa Margola zdobyli srebrne medale podczas Mistrzostw Polski w Futsalu, które rozegrano w Pniewach. Ustczanie ulegli dopiero w finale, drużynie BSF Bochnia 4:7.

więcej

USTA SŁUPSKA

USTA SŁUPSKA Projekt filmowy BGSW.  Zapraszamy do udziału mieszkańców Słupska i Ustki.  Informacji na temat udziału w projekcie udziela Krzysztof Tomasik: 515 089 686 k.tomasik@bgsw.pl

więcej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij