Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

USTKA – PERŁA POMORZA

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

Ustka to miasto portowe, a zarazem uzdrowisko położone w północnej Polsce, na malowniczym Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Słupi do morza. Jej niezastąpionym symbolem jest znajdująca się w herbie piękna syrena z łososiem w ręku. Przyciąga ona kuracjuszy i turystów z całego kraju, gdyż poza walorami zdrowotnymi może poszczycić się pięknymi widokami oraz bogactwem atrakcji, zachowując przy tym urok i klimat nadmorskiego miasteczka.

Miejscowość posiada dwa letnie kąpieliska i niezwykle bogatą bazę zabiegową. Niewątpliwie jest to jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce i choć oficjalny status otrzymało dopiero 1 stycznia 1988 roku, to miłośnicy wypoczynku pojawiali się tutaj już w XIX wieku, wynajmując po prostu izby w domach rybaków. Cóż takiego przyciągało i nadal przyciąga do tej urokliwej miejscowości? Z całą pewnością to piękna i szeroka plaża, morze, parki, lasy i klimat – idealne warunki do wypoczynku. Wschody i zachody słońca są tu tak malownicze, że zapomina się o całym świecie, a nawet o życiu w ciągłym stresie i w pogoni za tym, co często nieuchwytne. Czyste powietrze: wszechobecny jod oraz olejki eteryczne wydzielane przez rosnące w dużej ilości sosny tworzą swoisty mikroklimat sprzyjający regeneracji sił. Nie brakuje szerokiej promenady, licznych ścieżek spacerowych i rowerowych oraz ławeczek, na których można odpocząć i korzystać z magicznego uroku miejscowości. Ponadto blisko znajduje się Słowiński Park Narodowy, a w samej Ustce można wręcz dotknąć historii.

Ustka jako uzdrowisko jest z całą pewnością idealne dla każdego. Główny nacisk kładziony jest tu na choroby ortopedyczno – urazowe, układu nerwowego i oddechowego, reumatologiczne, kardiologiczne i nadciśnienie. Nie można pominąć również aspektu psychologicznego, gdyż pobyt tutaj sprawia, że życie nabiera smaku, a szum morza koi wszelki stres.