Zamknij

Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Ustka z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka

A pomniejsz czcionkę A standardowy rozmiar A powiększ czcionkę

31 maja  2015r. na kortach tenisowych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ustce odbył się  zorganizowany przez Usteckie Towarzystwo Tenisowe Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Miasta Ustka w kategorii chłopców rocznik 14-17 lat.  Do Ustki zawitała cała czołówka zawodników tej kategorii wiekowej z  Dwumiasta Ustka -Słupsk i okolic. W zawodach uczestniczyło 25 zawodników.

Zawodnicy podzieleni zostali na dwie grupy eliminacyjne. Zwycięzcą Grupy A został Eryk Szempliński. Natomiast  Grupę B wygrał Adam Wszółkowski.

W małym finale tj. meczu o 3 miejsce zwyciężył Janek Pankiewicz ze Słupskiego Towarzystwa Tenisowego, który pokonał stosunkiem setów 2:0 Mateusza Borkowskiego. Trenerem Janka jest  słupski szkoleniowiec Marek Zawadzki.

Zwycięzcą turnieju po zaciętej walce został Adam Wszółkowski z Usteckiego Towarzystwa Tenisowego, który pokonał Eryka Szemplińskiego - najlepszego zawodnika ze Słupska stosunkiem setów 2:1. Mecz obfitował w ciekawe zagrania techniczne, widowiskowe akcje wolejowe oraz  długie wymiany z głębi kortu. Adam trenuje pod okiem trenera Kordiana Wróblewskiego znanego usteckiego szkoleniowca.

Finaliści otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i drobne upominki oraz napoje od Fundacji Recal.

Usteckie Towarzystwo Tenisowe składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Miasta Ustka  Jackowi Graczykowi za wsparcie turnieju,  Fundacji na rzecz odzysku puszek aluminowych po napojach „RECAL” za wieloletnią współpracę i otrzymane napoje oraz   Dyrektorowi OSiR Stanisławowi  Podlewskiemu  za współpracę oraz udzieloną pomoc.

Organizatorzy Gratulują  wszystkim zawodnikom i dziękują za sportową walkę, zapraszając na kolejne tenisowe zmagania do Ustki już 27 czerwca na godz. 9.00, kiedy to rozegrany zostanie turniej par deblowych  dla młodzieży w kategorii 14-18 lat.