26 kwietnia odbyła się w naszym Urzędzie uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień najlepszym sportowcom i trenerom 2018 roku. Statuetki wręczali Burmistrz Jacek Graczyk i Przewodniczący Jacek Maniszewski.
Każde ludzkie działanie, które wymaga poświęcenia powinno być dostrzeżone i wysoko ocenione. Tak też i być powinno jeśli chodzi o aktywność naszych mieszkańców, którzy realizują swoje pasje  w działalności sportowej. Dzisiaj chcielibyśmy  docenić młodych sportowców i ich trenerów, którzy nieustannie budują pozytywny wizerunek naszego miasta w Polsce i poza jej granicami – mówił prowadzący uroczystość Piotr Wszółkowski, naczelnik wydz. Spraw społecznych, oświaty, kultury i sportu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

UTP AQUA
Wiktor Syldatk – zdobył III miejsce w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego. Jest również zdobywcą srebrnego medalu na Mistrzostwach Województwa w pływaniu na dystansie 100m stylem motylkowym. Reprezentował  nasze miasto na wszystkich imprezach pływackich rangi mistrzostw Polski chociażby w Oświęcimu czy też w Ostrowcu
Piotr Arcimowicz – zajął 4 miejsce w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego w klasyfikacji generalnej
Igor Szlagowski – zdobył 1 miejsce w drużynie w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego
Igor Białek – jest zdobywcą 6 miejsca w klasyfikacji generalnej w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego
Wyróżnieni trenerzy: Izabela Firkowska i Zbigniew Marchlewicz.

CSW OPTY
Seweryn Wysokiński - jest Członkiem Kadry Narodowej w klasie 470 na rok 2019. Zdobył 1 miejsce i Puchar PZŻ w kategorii mężczyzn w klasie 470. Sklasyfikowany został w 2018r. na 33 miejscu na ME Juniorów, które odbyły się w Portugali oraz na 26 miejscu w MŚ w tej klasie, które odbyły się we Włoszech. Zajął 1 miejsce w ME wschodniej, które odbyły się w Kownie na Litwie.

Tenis stołowy
Weronika Bobek -  jest uczennicą klasy 6S Szkoły Podstawowej nr 1. Zdobywczynią wielu miejsc medalowych na Wojewódzkich Turniejach kwalifikacyjnych Młodziczek w tenisie stołowym. Uczestniczyła w Grand Prix Polski. Sklasyfikowana na 26 miejscu w Polsce w roczniku 2006 w sezonie 2017/18.

Usteckie Towarzystwo Tenisowe
Antoni Małecki – zdobywca  III miejsca w drużynie na Mistrzostwach Polski do lat 12 rozegranych w Bytomiu. W naszym regionie nie ma sobie równych  zdobywając  liczące się miejsca w zawodach tenisowych w silnie obsadzonych turniejach w Sopocie, Szczecinku, Gdańsku. Jest jedynym jak na razie zawodnikiem UTT, który osiąga znaczące sukcesy w tenisie ziemnym.

Sporty Walki
Klub Protektor
Fabian Jakubek - mistrz Polski w kategorii 55 kg podczas III Mistrzostw Polski Muay Kard Chiek
Tomasz Bachul - mistrze Polski Seniorów w kategorii 64 kg podczas III Mistrzostw Polski Muay Kard Chiek
Oskar Walluszkowski - złoty medal i tytuł Mistrza Polski Juniorów w kategorii 81 kg podczas III Mistrzostw Polski Muay Kard Chiek
Wyróżnienie dla opiekuna i trenera otrzymał Adam „Kuba” Jakubowski.

Uczniowski   Klub  Sportowy  JU-JITSU  "GEPARD" USTKA
Wiktoria Czwartos - I miejsce w konkurenci KenJutsu 7-10 lat; I miejsce w konkurenci KenJutsu  do 140cm; I miejsce w konkurenci Grappling 7-11 lat podczas Towarzyskiego  Międzyszkolnego Turnieju  Sztuk i Sportów Walki. Wywalczyła srebrny medal w konkurencji Karate Kumite 8-10 lat oraz brązowy medal i III miejsce  w konkurencji  KenJutsu  plus 130cm. 29 września 2018r w Kobylnicy w  Pucharze  Polski w Ju-jitsu Kata Parami Polskiej Międzynarodowej  Akademii   Ju-Jitsu  i Gali Sportów Walki imienia Michała Godnicza zdobyła brązowy medal w konkurencji gropplingu w kategorii do 10 lat.

Wyróżnienie dla trenera Uczniowskiego   Klubu   Sportowego  JU-JITSU  "GEPARD" USTKA Janusza Rżysko.

Wiktoria Sumikowska  - zdobywczyni złotego medalu w Pucharze Polski w Taekwon – do w kategorii walki oraz srebrnego  medalu i tytułu Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski w tej samej kategorii.

Michał Fiebig  - reprezentant w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. Na Mistrzostwach Polski  wywalczył brązowy medal w kategorii open oraz zdobył tytuł Mistrzowski masters w kategorii 74 kg. Jest rekordzistą Polski w mastersie tj. w kat wagowej do 74 kg. Rekord ten ustanowił wyciskając sztangę o wadze 161 kg.

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej ”Szczypiorniak” Ustka
Wiktoria Nowak, Gabriela  Świerczewska, Karolina Laskowska – w 2018 r. zdobyły brązowy medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego oraz uzyskały awans do rozgrywek centralnych, uczestniczyły w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Kwidzynie uzyskując II miejsce i awansując do półfinału, uczestniczyły w rozgrywkach półfinałowych w Gnieźnie zajmując  4 miejsce.
Wyróżnienie dla trenera Zdzisława Buczkowskiego.

MKS Jantar
Karol Czubak – Członek Kadry Narodowej Juniorów, najlepszy strzelec, dwukrotny medalista Mistrzostw Polski w Futsalu.
Kacper Dawid - przyczynił się do awansu zespołu do IV Ligi oraz dwukrotnie stanął na podium Mistrzostw Polski w Futsalu.
Bartek Granosik - doświadczony zawodnik doskonale nastawiony do współpracy z młodymi zawodnikami. Dzieli się z nimi swoimi doświadczeniami i jest przykładem  przywiązania do barw klubowych.
Wyróżnienia za godną sportową postawę, zaangażowanie w pracę treningową oraz odniesione sukcesy otrzymali: Antoni Klimczuk, Jan Rymarz, Maciej Zych, Jakub Mendlewski, Filip Zdunek, Jakub Szreder, Franciszek Piwko
Wyróżnienie dla trenera Piotra Cejrowskiego.