17.4 °C   3.6 km/h     ESE
1017.3 hPa
 

Na skróty

 KALENDARZ IMPREZ
 FORUM
 WAŻNE KOMUNIKATY

 Bip

 Rejestry i ewidencje
 Monitor Polski
 i Dziennik Ustaw i inne
 Działki na sprzedaż
 Zamówienia publiczne
 Dokumenty strategiczne
 Miasta Ustka
 Stawki podatków i opłat
 lokalnych
 Kamery online
 Wirtualny Spacer
 Hotspot
 Wzory dokumentów
 do pobrania
 Mapy miasta
 Dwumiasto
 MOPS
 Komunikaty w BIP   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
       
   
   
   


Informacje

  

 

  
Na bieżąco

Orkiestra dęta na promenadzie
 
Wypoczywających w Ustce turystów i mieszkańców zapraszamy na koncert Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Avanti, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 22 lipca na dolnej promenadzie. Początek o godz. 17. wstęp wolny!

Orkiestra powstała w 2003 roku. Inicjatorem powstania był Grzegorz Maliwiecki, który pełni funkcję dyrygenta i kapelmistrza orkiestry. W roku 2006 przy orkiestrze powstała grupa taneczna mażoretek. Prowadzi ją żona kapelmistrza Agnieszka. 
Przez 10 minionych lat orkiestra koncertowała na terenie całego kraju i poza jego granicami. Uświetniała prestiżowe imprezy oraz brała udział w licznych festiwalach. 
Serdecznie zapraszamy. 
Bezpłatne szkolenie - karta podatkowa

Urząd Skarbowy w Słupsku zaprasza podatników z terenu powiatu słupskiego na bezpłatne szkolenie pt. Wybrane zagadnienia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej opodatkowanej w formie karty podatkowej. Szkolenie odbędzie się 31 lipca br., o godz. 12.00, w siedzibie US, ul. Szczecińska 59, sala nr 304.

 »» Pełna treść komunikatu
Realizacja projektu ,,Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska”

Informujemy, że w ramach projektu pn. ,,Diagnoza – strategia – inwestycja – rozwój miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska”, którego Miasto Ustka jest Partnerem, prowadzone są obecnie prace badawczo – analityczne dotyczące opracowania diagnozy służącej określeniu powiązań i obszarów współpracy pomiędzy jst miejskiego obszaru funkcjonalnego Miasta Słupska. W tym celu Wrocławski Instytut Badawczy IPC na zlecenie Miasta Słupska przeprowadzi wśród mieszkańców Słupska i gmin sąsiednich badania ankietowe.

 »» Pełna treść komunikatu

 »» Więcej informacji na stronie internetowej projektu: www.mofslupsk.pl
Krew daje życie

 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku zachęca wszystkich do udziału w akcji "Krew daje życie". Wszyscy chętni chcący wspomóc akcję i oddać krew mogą to zrobić już 25 lipca przy Kapitanacie Portu w Ustce.

Czytaj - Szczegółowy plan ekip na miesiąc lipiec.
Sezonowa oferta przewozowa na trasie Słupsk - Ustka
Uprzejmie informujemy, że w okresie sezonu turystycznego od dnia 28 czerwca do 31 sierpnia "Przewozy Regionalne" Oddział Pomorski w Gdyni uruchamia 10 pociągów regionalnych  ze  Słupska do Ustki oraz 10 pociągów z Ustki do Słupska.
Przewozy Regionalne proponują atrakcyjne ceny biletów wg oferty „Połączenie w dobrej cenie” na odcinku Słupsk - Ustka.
Cena biletu jednorazowego  dla osób nieposiadających uprawnień do ulgi ustawowej to 4,00 zł, dla młodzieży szkolnej 2,52 zł., a dla studentów 1,96 zł.

Rozkład jazdy


Wyniki badania czystości wody
Ustka Wschód - sprawozdanie z dnia 09.07.2014r.


Możliwość bezpłatnego korzystania z testera alkoholu w Komisariacie Policji
Gmina Miasto Ustka informuje, że w Komisariacie Policji w Ustce przy ul. Grunwaldzkiej 13, w poczekalni, zamontowano i funkcjonuje tester alkoholu AlcoPen – Medical przeznaczony do samokontroli kierowców. Sprzęt został zakupiony w ramach akcji „Powstrzymaj Pijanego Kierowcę ”. Badanie jest bezpłatne i nie przyczyni się do podejmowania czynności karnych. Zapraszamy do korzystania z tego urządzenia.

Więcej informacji
Możliwość stażu w Urzędzie Miasta Ustka
Burmistrz   Miasta   Ustka
przygotowuje wniosek  na organizację stażu zawodowego
na stanowisko  informatyczne i pracownika biurowego od  lipca 2014 r.

Zainteresowanych stażem prosimy o zgłaszanie się do Powiatowego Urzędu Pracy  filia w Ustce ul. Kosynierów 9 oraz do kadr  Urzędu Miasta Ustka  ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 3  do dnia 16 lipca  2014 r. 

Ustka, dnia 10.07. 2014 r.


Bezpłatne porady prawne dla mieszkańców

W związku z realizacją projektu „Bliżej prawa. Sieć poradnictwa prawno-obywatelskiego w subregionie słupskim”, zapraszamy do skorzystania z darmowych porad prawnych i obywatelskich w tzw. punkcie mobilnym w mieście Ustka. Najbliższe porady  dla mieszkańców naszego miasta odbędą się 9 lipca, 16 lipca, 23 lipca, 30 lipca 2014r. w godz. 14.45 do 17.45; w Bibliotece Miejskiej w Ustce, ul. Kopernika 22.
Rejestracja pod numerem tel. 59 307 00 20 (od poniedziałku do czwartku).

 »» Pełna treść komunikatu
Karta Dużej Rodziny
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ustce informuje, że w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 maja 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu dla rodzin wielodzietnych - rodziny, w których jest troje lub więcej dzieci mogą składać wnioski o wydanie ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny uprawniającej do zniżek m.in. w obiektach sportowych, muzeach czy komunikacji publicznej. Programem objęte są rodziny z minimum trojgiem dzieci, bez względu na wysokość dochodu. Wnioski oraz wszelkie informacje dotyczące Karty Dużej Rodziny można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, pokój nr 2.


Harmonogram wywozu odpadów w okresie letnim na terenie Miasta Ustka
Uprzejmie informujemy, że odpady komunalne pochodzące od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Ustka odbierane będą przez Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą w Ustce przy ul. Wiejskiej 7 - tel. (59) 814 48 11.

Szczegółowy harmonogram wywozu odpadów w okresie letnim (lipiec - sierpień) znajdziesz tutaj

Szczegółowy harmonogram wywozu odpadów znajdziesz tutaj lub na stronie internetowej Zakładu Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.: www.zgkustka.pl

Dodatkowo na okres próbny jest dostępna aplikacja mobilna Kiedy Wywóz, pozwalająca na bieżąco za pomocą telefonu śledzić harmonogram wywozu odpadów komunalnych na terenie miasta Ustka.


VI Europejski Tydzień Sportu

Jak co roku Miasto Ustka przystąpiło do organizacji Europejskiego Tygodnia Sportu i Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2014. Zapraszamy do udziału w organizowanych zawodach.

Wykaz imprez w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu

Sprawozdanie z działań w ramach VI Europejskiego Tygodnia Sportu
Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi - przydatne informacje
1 lipca 2011 roku, po rozpatrzeniu stanowiska Senatu RP, przyjęta została przez Sejm RP ustawa o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 152, poz.897).
Zapisy znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w sposób zupełnie odmienny regulują zasady gospodarowania odpadami komunalnymi powstającymi na terenie gminy. Znowelizowana ustawa przewiduje przejęcie prawa własności odpadów komunalnych pochodzących z nieruchomości zamieszkałych oraz odpowiedzialności za nie przez samorządy szczebla niższego.
Nowymi regulacjami w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi objęci są obligatoryjnie właściciele nieruchomości zamieszkałych, czyli: właściciele domków jednorodzinnych, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe,
kamienicznicy.
Jednym słowem w pierwszej fazie nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 lipca 2013 roku zostaną objęte nieruchomości stale zamieszkiwane przez mieszkańców.
Kolejnym etapem – o ile Rada Miasta Ustka tak zdecyduje – będzie przejęcie w 2015 roku prawa własności odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne, takie jak: szkoły, szpitale, budynki użyteczności publicznej, szpitale, zakłady produkcyjne, sklepy, lokale gastronomiczne, itp.
Innymi słowy nieruchomością niezamieszkałą nazwać można nieruchomość, na której nie zamieszkują stali mieszkańcy oraz które nie są przystosowane do stałego pobytu lokatorów.
W związku z powyższym właściciele nieruchomości niezamieszkałych - dopóki Rada Miasta Ustka nie postanowi o objęciu również ich nowym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi, podejmując stosowną uchwałę – będą zawierać indywidualne umowy z przedsiębiorcą na odbiór odpadów komunalnych z terenu nieruchomości.
Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. (0-59)815 43 86

1. Uchwała w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stawki tej opłaty
2. Uchwała w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
3. Przewodnik właściciela nieruchomości
4. Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
5. Oświadczenie
6. Nowy system gospodarki odpadami
7. Segregacja odpadów
8. Jak segregować odpady
9. Dla dociekliwych
10. Wyjaśnienie wyboru metody naliczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymiTerminy zbiórki odpadów wielkogabarytowych w Ustce w 2014r.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta Ustka do wzięcia udziału w zbiórce odpadów wielkogabarytowych, która odbędzie się:
- 3 marca 2014 r. (poniedziałek)
- 2 czerwca 2014r. (poniedziałek)
- 1 września 2014r. (poniedziałek)
- 1 grudnia 2014r. (poniedziałek)

Odpady przestrzenne, tj. stare meble, materace, dywany itp. przedmioty, mieszkańcy domków jednorodzinnych w dniu zbiórki powinni wystawiać przed swoje posesje. Mieszkańcy budynków wielolokalowych powinni je wystawiać przy osiedlowych altanach śmietnikowych. 

Więcej informacji
Kamery onlineTereny inwestycyjne Ustki
     
      Informacji nt. oferty gospodarczej miasta
      Ustka udziela Alicja Cybulska (tel. 59 8154335)
      oraz Jarosław Teodorowicz (tel. 59 8154341)Co? Gdzie? Kiedy?

3469
zdjęć!

ZAPROSZENIA
   
   
   
   
   
   
   
   
Gra Bryzga Rosowa

Serwis korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji w Polityka prywatności