Szlachta

Idealne miejsce na wszelkiego rodzaju dyskusje polityczne.

Moderatorzy: elveez, rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

Postprzez Edward Kuciak » czwartek, 29 listopada 2007, 17:53

Polska konstytucja byla 2 po amerykanskiej na swiecie. Zaraz za nia przyszla francuska.
Ograniczala duzo swobody szlacheckie. Dawala wiecej glosu inny stanom. Ogolnie dalej uznawala system monarchistyczny. Wszak nie uznawala krola elekcyjnego.
Ukracala prawa, ale akceptowala wladze szlachty w Polsce. Zaborcy w imie obrony tych praw zaczeli mieszac w glowach i swoim spoleczenstwom i polskiemu.
Czyli nie ma znaczenia, czy konstytucja weszlaby w zycie, czy nie, po rozbiorach SZLACHTA STRACILA WLADZE POLITYCZNA W POLSCE (wyk. aut.) i do chwili obecnej jej nie odzyskala.
Pozdrawiam serdecznie z wietrznego, 5-stopniowego, zgnilego Toronto + Diet Coke ze slomki + "a ja jestem prosze pana na zakrecie" w internetowym radiu ABC + biegne do doktora domowego.

P.S.Tak, oficjalnie Rusek wyszedl w 1993 roku. Ale ja w swojej genealogii uzywa cezure mojego powrotu do polski 1992. Zdecydowalem sie wjechac do "wolnej Polski" w 1992. Moze to bylo za wczesnie?
......
Edward Kuciak

Postprzez Topilzin » czwartek, 29 listopada 2007, 19:23

O ile wiem panie Kuciak to Polska odzyskala wolnosc czy wywalczyla ja sobie w 1918 roku a nie 1992r.Co prawda bylo to tylko 20 lat .Rzeczpospolitej szlacheckiej juz wtedy nikt nie chcial.W innych krajach sama ludnosc pozbyla sie monarchii lub ja ograniczyla do symboli.U nas zrobili to zaborcy.Przed wojna szlacheckie tytuly nie mialy zadnego znaczenia czy osadzenia prawnego a w urzedach bylo jesli sie nie myle zabronioone ich uzywac.Mimo wszystko grasowala tytulomania.Duzy procent tytulow sobie poprostu ludzie pokupowali z czystego snobizmu.Niech sobie ktos tam jak chce pielegnuje szlacheckie obyczaje czy inne Bractwa Kurkowe jesli za tym nie ida jakies przywileje.Nie chcialbym aby spoleczenswo bylo dzielone na lepszych czy gorszych z racjii urodzenia.Czlowiek mierzy sie tym co potrafi dokonac (dobrego) czy dokonal a nie po jakich rodzicach jest czy koloru skory.Ludzie to nie psy i rodowody maja calkiem inna funkcje.
Prawo do wyśmiewania jest o wiele ważniejsze niż prawo do niebycia przedmiotem kpin. Pierwsze sugeruje otwartość, drugie opresję.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez Edward Kuciak » czwartek, 29 listopada 2007, 21:41

Topilzin,
Tu nie chodzi o przywileje. Tu chodzi o sprawiedliwosc. Oddac to co szlacheckie szlachcie.
Po pierwszej wojnie sw. gdy Polska niby odzyskala wolnosc i niepodleglosc, pierwsza flaga jaka rzad Moraczewskiego zawiesil, byla czerwona. Odzyskana Polska przyjela obcy nam system socjalistyczny. A republikanizm narzucony zostal nam przez USA i Francje. Nic tam nie bylo naszego. polskiego. Obce idee polityczne + represjonowanie szlachty (rzad zakazal tytulow, itd. itp.). O odzyskaniu przez szlachte dobr materialnych nie bylo mowy. Teraz jest to samo. Nic sie nie zmienilo. O jakiej wolnosci dla szlacty tu mowimy?
Czy to kogos wina, ze sie urodzil szlachcicem? Szlachta miala swoje prawa w wolnym panstwie polskim i tego dalej oczekuje. Pod plaszczykiem tzw. socjalistycznej rownosci, politycy (obcy szlachcie) wyeliminowali szlachte z politycznego i ekonomicznego obiegu. Komunistyczni historycy "wytlumaczyli" spoleczenstwu polskiemu, ze szlachta to przezytek i zaczeli ja osmieszac. Czyli robili robote dla zaborcow i okupantow, ktorzy wlasnie "anarchia szlachecka" usprawiedliwiali zabory. Wstyd.
Pozdrawiam serdecznie ze slonecznego + wietrznego Toronto + czopek zostal wystrzelony, bol dalej nie ustepuje.
......
Edward Kuciak

Postprzez Topilzin » czwartek, 29 listopada 2007, 22:27

Tzn. co dokladnie oddac szlachcie?Oddac mozna cos wlascicielowi.O ile wiem to pan Zamojski i inni dostali co ich w jakiejs czesci.Niestety co zaborcy odebrali szlachcie i nie tylko jej po przegranych powstaniach ciezko bedzie odzyskac bo to juz za daleko w przeszlosc.Trudno.Jesli ktos ma papiery na posiadlosc to ma szanse odzyskac utracone dobra nawet po wielu latach.Dotyczy to wszystkich z Zydami wlacznie.Wlasnosc jest swieta w panstwie prawa i tyle.Niezaleznie od tego z jakiego stanu sie pochodzi.Jesli ktos nie jest szlachcicem jak ja ani chlopem ani Zydem ani ksiedzem to kim jest?Niebardzo lapie to z ta twoja szlachta.Przodkow swoich zebralismy do 1756 roku.Pod katem szlachectwa nikt nie szukal bo i temat nikogo nie interesuje.Dalej nie wiem na czym te szlachectwo ma polegac.Dobre zachowanie , honor , milosc ojczyzny obowiazuje mysle kazdego.Poza tym jak leci Ryskowi ? tez jest w Kanadzie?Slyszalem ze sie ozenil.
Prawo do wyśmiewania jest o wiele ważniejsze niż prawo do niebycia przedmiotem kpin. Pierwsze sugeruje otwartość, drugie opresję.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez Edward Kuciak » piątek, 30 listopada 2007, 05:21

Topilzin,
Rysiek ozenil sie i mieszka w Mississaudze. Mieszkamy od siebie jak Slupsk Ustka dystans. Chwali sobie, Kazdy kto lubi przestrzen, wode, rybki, lasy i zwierzaki, to Kanada jest rajem. A Rysio jest taki osbnik, ze lubi lodeczka na rybki poplywac. Smarzyc rybki. Polowac na zwierza. Robic BBQ. Jednym slowem, lubi dziczyzne, wypic i sie zabawic. Ma to wszystko, to brat szczesliwy.
Ja zawsze mialem inne zainteresowania. Dla mnie Kanada to zsylka na Syberie. Zawsze chcialem mieszkac w Polsce, w Europie. No ale nie wyszlo. Teraz za pozno. Wiek robi swoje.

Ja proponowalem na roznych forach monarchistyczno-szlacheckich aby prawnie uznac rod (klan), a nie rodzine za spadkobiercow szlacheckiej wlasnosci w I RP. Latwo wtedy odnalezc wspolczesnych potomkow tych rodow. Nie bylo ich wiele, 200 rodow polskich, czyli tzw. polskiej szlachty antycznej. Oddac tym ludziom tysiace dworkow, palacow, zamkow, ktore obecne panstwo okupuje.

Obecni potomkowie szlachty odwiecznej, to raczej biedni ludzie. Im trzeba dac szanse na odbudowanie sie ekonomicznie. Dlatego powinni miec wylaczne prawo propinacji marihuany. Trzeba odbudowac karczmy szlacheckie i tam pozwalac na uciechy z Maryska. Na odbudowanie stanu szlacheckiego potrzebne sa pieniadze, i wolne panstwo polskie powinno czuc sie odpowiedzialnym za tych ludzi i dac im szanse powstania z biedy. Na ten przywilej (propinacyjny), ktory szlachta posiadala przez wieki, (nawet konstytucja 3 maja jego nie zabierala), Polska jako panstwo wolne i sprawiedliwe powinna szlachcie pozwolic.

Zgadzam sie, ze kazdy Polak powinien byc szlachetny, honorowy, patriotyczny, szarmancki, rycerski - to sa wartosci szlachcica. Czyli przyznajesz, ze szlachecka kultura spoleczno-polityczna byla najwyzsza, skoro czlonkowie z innych stanow je adoptuja.
Jak tak jest, to dlaczego nie obudzac w narodzie szlachcica?

Pozdrawiam serdecznie z ciemnego juz Toronto + Diet Coke ze slomki + internetowe Radio ABC + pisze swojego bloga + bol pod kontrola + najnowszy numer "High Times" (www.hightimes.com).
......
Edward Kuciak

Postprzez Topilzin » piątek, 30 listopada 2007, 17:43

Ja nie jestem za przywilejami dla grup sploecznych.Wszyscy sa rowni i koniec.Moze nie wszyscy , kalecy i weterani wojenni nie.Weteran kaleka jak moj sp.dziadek dostal przed wojna koncesje na kiosk z papierosami.Takie nisze byly wlasnie przeznaczone dla takich niepelnosprawnych.Nie ma przywilejow dla zdrowych bykow.Rodzi to tylko korupcje i nic wiecej.Z marihuana ok , moze kiedys bedzie dozwolona jesli spoleczenstwo dojdzie do takiego rozwoju ze rodzice beda pilnowac swoich dzieci.Narazie jest alkohol latwo dostepny i efekty widac.Nikt nikomu nie zabrania zrzeszen.Jesli szlachta jest faktycznie jakas grupa to powinni dzialac bez pomocy panstwa.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez kaczorek » piątek, 30 listopada 2007, 18:17

Zbyt radykalny poglad.Szlachcicowi Kuchciak należy sie zwrot majątku pozostawionego w Ustce .
kaczorek

Postprzez Topilzin » piątek, 30 listopada 2007, 18:35

Tzn. jaki majatek w Ustce? Promenada?
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez Edward Kuciak » sobota, 1 grudnia 2007, 05:06

Majatek w Ustce? Mieszkanie w ktorym przemieszkalismy 30 lat na Kopernika 12/5 Glina skonfiskowala. Mowia, ze za komuny nie istniala wlasnosc prywatna, dlatego prawo zasiedzenia (30 lat) nie obowiazuje. S.P. Mama miala w tej kwestii roszczenia finansowe wobec Burmistrza Ustki rzedu 60 tys. zl. Tez Rysiek wyliczyl straty poniesione przez indolencje, zawisc i glupote wladz miasta Ustk w sumie 36 tys. zl.
Czyli miasto jest cos tam nam winne, prawda?
Demokracja to nie rzady wiekszosci, to raczej umiejetnosc wiekszosci do zaadoptowania roznych mniejszosci w panstwie. 6 milionow szlachty w prawie 40 milionowym polskim spoleczenstwie, to niewatpliwie mniejszosc. Ale mniejszosc, z ktora wczesniej czy pozniej rzady Polski republikanskiej beda sie musialy liczyc.
Szlachta chce z powrotem odzyskac majatki, przywileje i wladze polityczna. I wolna Polska powinna pomoc jej w osiagnieciu tego celu. Co w tym zlego, ze najbardziej polski, patriotyczny element spoleczenstwa chce miec wlasnosc, wolnosc i przywileje w swoim wlasnym panstwie?
Wolna Polska zawsze byla szlachecka.
Pozdrawiam z zasniezonego Toronto + PC Diet Cola + lece na morfinie, bole ustepuja.
......
Edward Kuciak

Postprzez kaczorek » sobota, 1 grudnia 2007, 14:20

Ale może coś z włości szlacheckich zgłos do odzyskania ; pałace , wioski lub cos w tym stylu .
kaczorek

Postprzez Edward Kuciak » niedziela, 2 grudnia 2007, 04:15

Tak kaczorek. O to wlasnie chodzi. Byly nie tylko wioski, ale tez miasta szlacheckie. Na przyklad miasto Jarocin zostalo zalozone przez Zarembow.

"Gonzalo, ekscentryczny milioner homoseksualista, ktory ma stanac do pojedynku z polskim szlachcicem, Kobrzyckim Tomaszem" (Zdzislaw Pietrasik, "Gombrowicz poszedl na wybory", POLITYKA nr 44 (2627), 3 listopada 2007).

KOBRZYCKI - nazwisko nie wystepujace w istniejacych polskich herbarzach (E.K.).

Pozdrawiam z ciemnego i zimnego (-8) Toronto, Lewed + bol jakby zmalal po dwoch tabletkach opium.
......
Edward Kuciak

Postprzez Topilzin » niedziela, 2 grudnia 2007, 13:52

Edward Kuciak napisał(a):
Pamietam w Slupskim Urzedzie Celnym zalatwialismy z Jurkiem jakies papiery. Pulchna okragla geba urzedniczki spojrzala na nas i jak gajzer wybuchla: "Po co wy tu przyjezdzacie do Polski? Zeby psuc mlodym w glowach? Wracajcie skad przybyliscie!". 90% urzedznikow w Polsce tak mysli o powracajacych Polonusach. Nic dziwnego, ze dalej jestesmy tu, i jeszcze wiecej ambitnej mlodziezy wyjezdza z tego rozowego raju.

Troche tendencyjny ten przyklad powyzej.Z jednej strony obrzydliwa pani a z drugiej dzentelmeni.

Sa urzednicy tacy zgadza sie ale tez juz sie duzo zmienilo takze dzieki Unii.Wiekszosc Polonusow to praktczni ludzie i mimo przeszkod inwestuja w kraju mimo ciezkich warunkow.Jednego trzeba sie wystrzegac jako przybysz z tzw."zachodu" a mianowicie traktowania tubylcow jako prostakow , chamow czy polglowkow i probowac ich cywilizowac.
Prawda jest taka ze "tubylec" czesto ma wiecej pieniedzy , doswiadczenia , odwagi i wyobrazni niz tzw. Polonus.Z prostej przyczyny a mianowicie w PL kazdy musial budowac wszystko od podstaw , wszystkim sie zajmowac samemu w utrudnionych warunkach a to wymaga myslenia i hartu.Taki Polonus natomiast naogol jest nikim w kraju zamieszkania , ma tam miekkie ladowanie zapewnione w razie niepowodzenia.

Jesli takiemu noga sie podwinie a musi bo cienki jest i juz to zwala wine na wszystkich innych , na ustroj , na komune na rzadzacych , na uklady i zmowe miedzynarodowa itd.Marza mu sie jakies przywileje.

Prosze nie brac tego osobiscie.Kazda sytuacja jest inna.Polska jest jednak wolnym krajem mimo to ze niektorzy twierdza inaczej i kazdy jest kowalem wlasnego losu.Lepszej Polski jeszcze nie bylo dotychczas.40 lat Mojzesz prowadzil swoj ludek przez pustynie.Niedlugo polowe tego mamy juz za soba.Nawiasem mowiac moze ta urzedniczka choc pulchna miala troche racji.Mala dawka pokory jeszcze nikomu nie zaszkodzila.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez Edward Kuciak » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 03:24

Topilzin,
Leon z Warszawy powiedzial, ze wracajac do "wolnej Polski" nie powinienem wracac na swoja prowincje, do Ustki. Powinienem zagubic sie gdzies w Warszawie. Gdzie nikt mnie nie znal. Wejsc w odpowiadnie srodowiska i drzwi kariery by sie otworzyly. A tak spedzilem 4 lata walczac z kostniala postkomunistyczna administracja. Zawistnymi i zazdrosnymi urzednikami i ludzmi zle mi zyczacymi. Poza tym komus w Ustce bardzo zalezalo aby tam ponownie nasza rodzina nie osiedlila sie.
Nie jest to teoria konspiracji. Mnie sie wydaje, ze kiedys to wyjdzie, kto mnie utrudnial po powrocie do Polski. Ten czlowiek (ludzie?) dalej mnie przesladuje, piszac paszkwile, oszczerwstwa, pomowienia, glupie zarty. Niektore (te znosniejsze) publikuje na swoim blogu w komentarzach. Jest ktos kto mnie nie lubi tam w Polsce.
Tu nie chodzi o pokore. Tam w Polsce jest duzo zakompleksiencow na pozycjach tzw. "wladzy". Oni czegos nam Polonusom zazdroszcza. W ich mniemaniu, lepszego zycia, pieniedzy. Sami tam siedza na prowincji w zadupiu, i w swoich ciasnych umyslach nie moga zniesc, ze ci bogaci, wyksztalceni, swiatowi z Zachodu dzentelmeni przyjezdzaja tu do ich zakompleksionej prowincjonalnej Azji i do tego chca ich pouczac jak zyc.
No, ale jak glebiej i perspektywistycznej na to popatrzysz, to tak jest.
Z Jurkiem Izba, za kazdym razem jak przekraczalismy granice polsko-niemiecka w Kielbaskowie, powracajac z Zachodu, krzyczelismy na cale gardla: WITAJ AZJO (wyk. aut.). Bo rzeczywisci cywilizacja tam sie konczyla, a zaczynaly stepy ignorancji i glupoty, dziurawe drogi z pijakami na jezdnii, przyglupawi policjanci, i wiele, wiele innych niespodzianek wynikajacych z cywilizacji turanskiej, w ktorej Polska i Polacy dobrze sie zagoscili. Smutne ale prawdziwe.
Pozdrawiam z ciemnego + zasniezonego Toronto, Lewed + Bol jakby zelrzal. Lece na opium.
......
Edward Kuciak

Postprzez Topilzin » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 08:20

To wszystko sie zgadza kolego Edwardzie tylko ja osobiscie calkiem inne wnioski z tego wyciagam.Nigdy mi nie przyszloby mi do glowy "witaj Azjo" tylko "witaj sponiewierany domu" jak juz.Poprostu trzeba ten burdel w PL posprzatac i to ludzie robia dzien w dzien.Efekty widac , to nie jest juz rok 1995.Tylko ci co sa na miejscu i nie maja zamiaru wyjechac maja motywacje do sprzatania.Inni natomiast jak ich sytuacja przerasta to pakuja manatki i juz.Skonczyly sie natomiast czasy ze jedna osoba czy dwie na szczeblach wladzy moga kogos wykonczyc."sa jeszcze sady w Berlinie".Co do przeszlosci to wspolczuje koledze za szykany ,jednak wiekszosc ludzi oberwala za komuny i im wiecej sie ktos wychylal tym mocniej dostal.Wielki szacunek dla tych co sie wtedy postawili wladzy.Teraz natomiast sie az roi od antykomunistow -bohaterow gdzie nie wymaga to juz zadnej odwagi i machaja szabelkami .Pewnie im dalej od komunizmu tym wiecej on ma przeciwnikow.Problem jest ze wolna Polska nie dorobila sie programu ulatwiajacego powrot Polonusom i to ze wszystkich stron i roznych czasow emigracji.Polskie panstwo dobrowolnie rezygnuje z milionow glow , patriotow i pieniedzy generujac jednoczesnie nowa fale emigracji.

czolko
Rowan Atkinson
Topilzin

DO SZLACHCICA EDWARDA KUCIAKA

Postprzez prostak » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 09:38

DO SZLACHCICA EDWARDA KUCIAKA

Panie Edwardzie, mnie chodzi o to że po wprowadzeniu tej naszej Polskiej Konstytucji 3 Maja, żydzi zdradzili Polskę i pobiegli służyć Rosji i Katarzynie carycy.

Z wesołego miasteczka
Zygmunt Jan Prusiński
3 grudnia 2007 r.
prostak

Postprzez elveez » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 10:26

Panie Zygmuncie ..a co to tylko zydzi zdradzili ? wielu innych nie-zydow tez zdradzilo.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek
elveez
Moderator działu

Postprzez maj » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 10:39

Zdaje się nacja ta jest solą w oku pana "prostaka" :roll:
Podejrzewam, że inne narodowości również mają swoich "prostaków".

Szkoda, że nie jest zalogowany na tym Forum "multiprostak", który byłby w stanie obiektywnie "dowalać" wszystkim nacjom po kolei... :?

Po raz wtóry powtarzam. Niesprawiedliwe (głupie :!: ) dla jednostek jest uogólnianie pewnych wad lub zalet i przypisywanie ich całym grupom ludzi. Mamy pretensje (pochwały) do konkretnych osób, to wskażmy je uzasadniając swoją krytykę.

To tak, jakby ktoś czytał posty wyłącznie Pana "prostaka" albo wyłącznie moje wypowiedzi i na tej podstawie określałby wszystkich Ustczan jako... (i reszta w sferze domysłów)

Ale znowu odbiegamy od tematu...

W sprawie odzyskania świetności dawnej szlachty... Tak sobie kombinuję jak miałoby się to odbyć... Majątki udokumentowane są do odzyskania... każdy sąd to przyzna. Jednak jakie przywileje chciałaby reaktywowana szlachta odzyskać?
"Małe miejscowości mają to do siebie, że łatwo wrócić do domu ale nie ma za bardzo skąd."
maj
Moderator działu

Postprzez elveez » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 12:27

Majątki udokumentowane są do odzyskania... każdy sąd to przyzna. Jednak jakie przywileje chciałaby reaktywowana szlachta odzyskać?

Czyzby ?

Ostatnio jeden Pan (potomek szlachcica) zebral grupe 30 osob posiadajacych obligacje wypuszczane w latach 1919/37 otoz okazalo sie w sadzie iz sa one calkowicie wazne, ale ich spieniezenie jest praktycznie niemozliwe Kazda z 30 osob powinna otrzymac od panstwa rownowartosc od 30-95 tys zł. Sprawa ciagnie sie juz dobre 8 lat. (niedawno przywolana w Sprawie dla reportera)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek
elveez
Moderator działu

Postprzez maj » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 13:47

Oj. Czas jest pojęciem względnym. Co to jest 8 lat wobec kilkudziesięciu, które te papiery przeleżały w szufladzie? :roll:
"Małe miejscowości mają to do siebie, że łatwo wrócić do domu ale nie ma za bardzo skąd."
maj
Moderator działu

Postprzez elveez » poniedziałek, 3 grudnia 2007, 13:56

Generalnie ktos ze 2 lata temu obiecywal sprawna prace sadow. Ktos kto odziedziczyl w 49 toku te obligacje pewnie niedoczeka sie ich uprawomocnienia sie w sensie ekwiwalentu w PLN. Bilet autobusowy kupiony w 60 latach dalej jest wazny pod warunkiem ze pisze na nim np Komunikacja miejska Koszalin.
Podobnie prawo mowi o papierach wartosciowych wydanych w "Panstwie polskim" - obligacje wydawano na poczet czegos.
Co za pech ze to akurat potomek szlachcica. Moze to zwykla prowokacja.
Obrazek
elveez
Moderator działu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka