PKS Słupsk-Ustka

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderatorzy: elveez, rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

PKS Słupsk-Ustka

Postprzez tomczykwsk » wtorek, 21 czerwca 2011, 22:47

Witam.Jak wygląda sprawa PKS-u ze Słupska do Ustki.Często jeżdzą? Ile kosztuje bilet? Ile czasu jadą ?

P.S

Z Ustki z dworca PKS na słowackiego ile mi policzy taxówkarz za podwózke.(około)?
tomczykwsk

Re: PKS Słupsk-Ustka

Postprzez maj » wtorek, 21 czerwca 2011, 23:03

Do Ustki ze Słupska średnio co 20-cia minut jeżdżą autobusy różnych przewoźników (W niedziele rzadziej). Jest PKS, NordExpres, Dana, Ramzes. Ceny od 4,5 do chyba 4,8 PLN.

Taksówka to koło 20-30 PLN... Chyba, że Cię przez Łebę powiezie.... :lol:
"Małe miejscowości mają to do siebie, że łatwo wrócić do domu ale nie ma za bardzo skąd."
Obrazek http://grenkazimierz.info/wp-content/uploads/2012/12/Nieudolna-krytyka-pedagogiki.jpg
maj
Moderator działu

Postprzez Kubian » środa, 22 czerwca 2011, 14:04

Woli uzupełnienia wypowiedzi Maja

Słupsk (np ulica Sienkiewicza)

Dana
3.50 ulga normalny 4.70 - 4.80 (dawno nimi nie jechałem i nie jestem pewny) odjazd 0.7 po każdej godzinie np 10.07, 14.07 (puszczają też w niektórych godzinach 2 busy drugi 0.47 np 14.47 ale chyba tylko w dni szkolne) trasa Słupsk Dworzec- Ustka Biedronka nie zatrzymuje się po drodze, zwykle jest w nim trochę wolnego miejsca, najkrótszy czas przejazdu. Wygląd autobusu cały biały z czerwonymi wstawkami i napisem Dana Express

PKS - niebieska linia
3.50 ulgowy, 4.70 - 4.80 normalny odjazd 0.17 po każdej godzinie np 13.17, 17.17 itp trochę bardziej oblegany niż przewoźnik powyżej autobusy ma troszkę gorsze niż przewoźnik powyżej, trasa Słupsk Dmowskiego - Ustka Pętla autobusowa na ul Marynarki Polskiej (koło kościoła pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela), zatrzymuje się po drodze (w wioskach między Ustką i Słupskiem). wygląd autobusu biały z dołem niebieskim

Nord Express
ulgowy kosztuje 3.60 cały 4.80, 0.32 po każdej godzinie np 8.32, 13.32 itp autobus oblegany (zwłaszcza w godzinach szczytu), autobusy tego przewoźnika są najlepsze porównując je do innych przewoźników. Puszczają autobus szkolny (zazwyczaj cały pełny) o 15.27 (chyba tylko w dni nauki szkolnej). Trasa Słupsk Dmowskiego - Ustka szkoła podstawowa na ul Darłowskiej, niektóre kursy zamiast kończyć się na szkole jadą do Lędowa np o 14, 15. Wygląd autobusu biały z tyłem czerwonym i napisem Nord Express, podobnie jak PKS zatrzymuje się między Ustką a Słupskiem

Ramzes
ulgowy 3.70 cały 4.90, odjazd 0.57 po każdej godzinie np 12.57, 17.57. Autobus mniej oblegany niż Nord Express niektóre autobusy niezachęcaną do jazdy (przewoźnik zastąpił je innymi ładniejszymi, bardziej zadbanymi rzadko trafiają się te starsze które odstraszają w tym roku akademickim 1 październik - 15 czerwiec widziałem może 3 razy jeżdżąc od poniedziałku do piątku w różnych godzinach). Paleta barw tych autobusów jest spora ostatnio można trafić na całe białe gdzie nie gdzie z jakimiś wstawkami z napisem Ramzes jest jeden ciemno szary, spotkać można też biały z czerwonym dołem. Trasa Słupsk Dmowskiego - Ustka Lędowo, zatrzymuje się między Ustką a Słupskiem.

Najbardziej punktualne są 2 pierwsze (Dana Express i PKS) ze względu na krótszą trasę Nord Express spóźnia się zazwyczaj kilka minut (ok 2 - 3 minutki) Ramzes ma nieraz troszkę większe spóźnienia (ok 5 min) zdarza się że są punktualne (po za godzinami szczytu). Korzystając z Ramzesa lub Nord Express chcąc jechać na ulgowym trzeba mieć legitymację - są oprócz kasjerek (u każdego przewoźnika, nie trzeba kupować biletu u kierowcy) kontrolerzy biletów

P.S
Nie jestem pewny ceny biletów normalnych u dwóch pierwszych przewoźników (głównie korzystam z usług dwóch ostatnich) czas przejazdu to ok 20 minut Daną i 25 - 30 u innych przewoźników, odjazd z pod dworca PKP 2 - 3 minutki wcześniej niż na ulicy Sienkiewicza np nie 12.57 - Ramzes tylko 12.55 8)
Ostatnio edytowano środa, 22 czerwca 2011, 14:09 przez Kubian, łącznie edytowano 1 raz
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)
Kubian

Postprzez elveez » środa, 22 czerwca 2011, 14:09

Dana 5 zł reszta 4,80 i 4,90 z moich obserwacji wynika ze po 18 najpunktualniej jezdzi dana i ramzes.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek
elveez
Moderator działu

Postprzez Charles Garnier » czwartek, 30 czerwca 2011, 22:02

Kubian napisał(a):Woli uzupełnienia wypowiedzi Maja

Korzystając z Ramzesa lub Nord Express chcąc jechać na ulgowym trzeba mieć legitymację - są oprócz kasjerek (u każdego przewoźnika, nie trzeba kupować biletu u kierowcy) kontrolerzy biletów

Nie spotkałem się z kontrolą na trasie Ustka - Słupsk - Ustka, a jeżdzę e dosyć często. Raz w Nordzie chodził pracownik z ankietą.
Charles Garnier

Postprzez Kubian » piątek, 1 lipca 2011, 09:41

W nordzie spotkałem kilka razy (2 może 3 razy) starszego pana który sprawdzał bilety zaś w Ramzesie była dwójka młodych chłopaków 8) (ich spotkałem 4 albo 5 razy) i jakiś miesiąc czy dwa miesiące temu coś wspominali (kontrolerzy z Ramzesa) ,że za tą dwójkę młodych (zawsze podjeżdżali samochodem) będą inni kontrolerzy i tych "nowych" nie widziałem 8)
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)
Kubian

Postprzez Charles Garnier » piątek, 1 lipca 2011, 21:41

W sumie to nawet dobrze, że jest kontrola, bo wcześniej to kasjerki nie zauważały znajomków i rodzinki, a miesięcznych oni nie mieli. Albo dawali jakieś na najniższej uldze, tak dla zachowania pozorów. Ale czuwam... Kontroli jeszcze nie spotkałem...
Charles Garnier

Powrót do Turystyka