Jak dojechac do Ustki

Zamierzasz odwiedzić Ustkę, a nie wiesz, gdzie zjeść albo przenocować. Zapytaj o to innych forumowiczów. Tutaj też możesz się podzielić wrażeniami z pobytu w naszym mieście.

Moderatorzy: elveez, rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

Jak dojechac do Ustki

Postprzez qasimodo » wtorek, 26 czerwca 2007, 10:25

Wybieram sie do Ustki pierwszy raz.Bede jechal od strony Lodzi.Czy jechac przez Torun, Swiecie,Tuchole,Chojnice,Bytow,Slupsk. Czy przez Torun, Bydgoszcz, Czluchow,Bialy Bor,Slupsk.Ile czasu to zajmie od Torunia?
qasimodo

Postprzez maj » wtorek, 26 czerwca 2007, 10:38

Leniuszek :wink:
"Małe miejscowości mają to do siebie, że łatwo wrócić do domu ale nie ma za bardzo skąd."
maj
Moderator działu

Postprzez Qazar » wtorek, 26 czerwca 2007, 10:57

wydaje mi się że przez Toruń jest lepsza droga ale zagwarantować nie mogę ja jak jeździłem do Łodzi lub dalej to jeździłem właśnie przez Toruń
Qazar

Postprzez slawtro » wtorek, 26 czerwca 2007, 11:02

Ja od lat jeżdżę z Włocławka przez Torun, Swiecie,Tuchole,Chojnice,Bytow,Slupsk. Droga do Świecia trochę zapchana ale dobrej jakości ( 1 ), a od Świecia na Chojnice jest dosyć wąska i z zakrętami ale za to mały ruch i przez Bory Tucholski można sporo przycisnąć. Mi z Włocławka z jednym przystankiem droga ta zajmuje 4 godz. 15 min. Pozdrawiam
:D
Sławek z Włocławka - 318 km od Ustki
Już 16 razy odwiedziłem Ustkę!!!
slawtro

Postprzez Jackq » wtorek, 26 czerwca 2007, 11:03

Obie drogi są przez Torun, tez mam ten dylemat tyle, że ja jadę z bielska. Do Łodzi spoko ale którędy potem żeby szybciej było.
Jackq

Postprzez Qazar » wtorek, 26 czerwca 2007, 11:07

tak jak slawtro właśnie, nieprecyzyjnie się wyraziłem ale chodziło mi o tę trasę
Qazar

Postprzez Jackq » wtorek, 26 czerwca 2007, 11:26

mam też opcje przez Łódz, potem Zgierz, autostradą A2 do Konina, Bydgoszcz, Biały Bor, Miastko, Słupsk.
Zastanawiam sie którędy szybciej, może ktoś z Was jechał tymi trasami.
Jackq

Postprzez rzecznik » wtorek, 26 czerwca 2007, 11:50

@ jackq

Jako że niedawno bylem w Bielsku, wraz z oficjalną delegacją z Ustki, mogę poradzić ci jedno:

- najlepiej jechać nocą, autostradą z Katowic do Wrocławia, a później na Poznań. Podróż zajęła nam około 8 godzin.

- można też przez Czętochowę, Łódź - ale wbrew pozorom jedzie się znacznie dłużej. Z przerwami trzeba liczyć jakieś 10-11 godzin.

Pozdrawiam
Jacek Cegła
Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Ustka
rzecznik
Moderator forum

Postprzez Jackq » wtorek, 26 czerwca 2007, 12:19

Serdeczne dzięki, tej trasy nie brałem po uwagę. Przeanalizuję. Pozdrawiam.
Jackq

Postprzez lw » wtorek, 26 czerwca 2007, 12:31

Jezeli jedziesz z Łodzi to jedź na Toruń a później w Solcu Kujawskim dajesz na obwodnice bydgoską później na Koronowo (warto stanąć w zajeździe Stopka-rzuca się w oczy po lewej stronie) i dajesz na Sępólno Krajeńskie , Człuchów , Biały Bór Miastko i dalej wiesz . Szerokiej drogi.
lw

Re: Jak dojechac do Ustki

Postprzez maruda » wtorek, 26 czerwca 2007, 14:03

qasimodo napisał(a):Wybieram sie do Ustki pierwszy raz.Bede jechal od strony Lodzi.Czy jechac przez Torun, Swiecie,Tuchole,Chojnice,Bytow,Slupsk. Czy przez Torun, Bydgoszcz, Czluchow,Bialy Bor,Slupsk.Ile czasu to zajmie od Torunia?

przed toruniem odbij na Łysomice (poszukaj na mapie jakiejkolwiek)
wyjedziesz na trase nr.1 w kierunku gdansk->potem w Świeciu jedz na tuchole/chojnice/bytow/slupsk/ustke
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!
maruda

Postprzez maruda » wtorek, 26 czerwca 2007, 14:05

rzecznik napisał(a):@ jackq
- najlepiej jechać nocą, autostradą z Katowic do Wrocławia, a później na Poznań. Podróż zajęła nam około 8 godzin.
Pozdrawiam

circa 700 km w 8 godzin...

no tak, w nocyfotoradary nie dzialaja jk nalezy :twisted:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!
maruda

Postprzez przemek » czwartek, 28 czerwca 2007, 00:08

jechałem ostatnio z Łodzi do Ustki taką trasą:

Z Łodzi przez Zgierz, Łęczycę, Toruń, Świecie, do Warlubia (droga nr 1)

potem w Warlubiu w lewo w kierunku Kościerzyny (droga 214)

następnie z Kościerzyny na Miastko - przez Korne do Bytowa (droga nr 20)

potem z Bytowa do Słupska i Ustki

razem 440km w czasie 5 1/2 godziny
przemek

Postprzez grooby » czwartek, 28 czerwca 2007, 00:47

ale wy kombinujecie, jeżdze co tydzień do bydgoszczy i najszybciej a co najważniejsze najekonomiczniej jedzie sie totuń - bydgoszcz - człuchów - biały bór - miastko. Dla przykładu powiem że jadąc na chojnice bytów autko spala mi 12 litrów bo tam zakręt pogania zakręt, a jadąc na człóchów spala 10,3. Ale 200 kucyków musi swoje wypić.
Trasa przez człuchów jest dużo bezpieczniejsza bo mniej uczęszczana i nawierzchnia prawie nowa, z malutkimi wyjątkami
Pozdrawiam Miłego pobytu w naszym mieście.
ja z Bydgoszczy do Ustki jadąs 110-120 jade 2.5 godziny
grooby

Postprzez Ciamek » czwartek, 28 czerwca 2007, 09:44

Witam serdecznie...Moim zdaniem powinienieś jechać z Łodzi na gdańsk, później Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, następnie kierujesz się na Koszalin, w Mąkowarsku na Sępólno Krajeńskie (czyli prosto na skrzyżowaniu w Mąkowarsku), następnie Kamień Krajeński, Człuchów, Biały Bór, Miastko, Słupsk i Ustkę. Uważaj na tej drodze na misiaków w Sępólnie i Człuchowie oraz za Miastkiem. Ta droga jest dużo lepsza, nie ma tylu dziur i nie jest tak kręta...

Pozdrawiam.Ciamek
Ciamek

Postprzez kamada » środa, 21 lipca 2010, 13:51

Odświeżyłem temat żeby nowego nie zakładać. Więc 25.07.2010 razem z rodzinką przyjeżdżam do Ustki :D Jedziemy z Warszawy. Chcemy jechać trasą Warszawa-Sierpc-Rypin-Radzyń Chełmiński-Grudziądz- i dalej A1- i S6. Czy ktoś w ostatnich dniach jechał do Wawy lub z powrotem? Chodzi mi konkretnie o docinek między Sierpcem a Grudziądzem. Nie wiem czy tam teraz nie ma jakichś poważniejszych remontów i odcinków z ruchem wahadłowym. A może propozycja jakiejś innej trasy. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
kamada

Postprzez pieroog » środa, 21 lipca 2010, 14:00

Ja ci proponuje jechac przez swiecie, tuchole i te innne w 7 h dojedziesz,( tylko dwa małe wahadełka masz na tej trasie) bo ostatnio jechalem, zreszta jutro tez jade do wawy to napisze ci na swierzo w piatek ile sie jedzie
NoBody is perfect,my name is NoBody...
pieroog

Postprzez slawtro » środa, 21 lipca 2010, 14:05

Proponuję jechać przez Toruń - Świecie - Chojnice - Bytów - Słupsk.
Droga dobra, tylko w Chojnicach roboty, ale korków nie ma.
Przyjemnie się jedzie drogą wśród lasów, chłodniej jest, słońce nie świeci w oczy, a iruch samochodowy dużo mniejszy. Od Świecia aż do Słupska masz prawie pusta drogę...
Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku :-)
slawtro

Postprzez zfieszak » środa, 21 lipca 2010, 14:41

a między Toruniem a Chojnicami nie ma gdzieś jeszcze po drodze wahadełek? Jakiś czas temu jechałam to kilka w jednym miejscu się zdarzyło.
ale ogółem trasą się przemieszczam i nie narzekam :)
"You forgot Poland!"
zfieszak

Postprzez slawtro » środa, 21 lipca 2010, 15:10

Ja jechałem w czerwcu dwukrotnie i w lipcu dwa razy. W Chojnicach trwał remont drogi przez miasto, wahadło było, ale szło w miarę płynnie - straciłem 5-10 minut. Dalej w stronę Torunia bez żadnych komplikacji. Są wahadła ( między Toruniem i Wlocławkiem ), ale z Warszawy jedzie się górą Wisły ( przez Lipno, Czernikowo ) do Torunia. W Toruniu zdarzają się korki i chyba lepiej jechać przez centrum niż przez obwodnicę ( bo raz że jest w remoncie, dwa - utrudniony wyjazd na "1" za Toruniem ). Ja zawsze jeżdżę przez Toruń i jest szybciej.
slawtro

Następna strona

Powrót do Turystyka