USTCZANIN, POETA ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI NA PREZYDENTA POLSKI

Tutaj można rozmawiać na dowolny temat. Można też wklejać linki do interesujących stron.

Moderatorzy: elveez, rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

Re: USTCZANIN, POETA ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI NA PREZYDENTA POLSKI

Postprzez prostak » sobota, 2 stycznia 2010, 13:20

Zygmunt Jan Prusiński

PRZED WIEKAMI, WIEKAMI...

- ballada do tchórzliwej wstęgi na wietrze -

Przed wiekami byli mężczyźni,
każdy dzierżył siekierę w ręku
by bronić granic Ojczyzny,
by bronić i drzewa i jeziora.

Przed wiekami byli mężczyźni,
nie jak teraz - ujadacze
z du-py koziej wylęgarni,
łopoce w nich - strach.

Przed wiekami byli mężczyźni...

2.1.2010 - Ustka
Już niedługo zaproszę na swoją stronę "PTAK POEZJI" !!!

http://www.zygmuntjanprusinski.pl
prostak

Postprzez prostak » sobota, 2 stycznia 2010, 13:33

Nawet zaczynają wiersze pisać - Z.J.P.

http://forum.gp24.pl/Ustczanin-poeta-Zy ... 7-s40.html

~supski wieszcz~ Wczoraj, 09:30 Wpis #58
Goście

Sen cz. 1

Znów śmiechy i szydzenie.
co sie stało?
nic...
Prusinski ma znów objawienie...

Prezydentem chce być.

Nawet pójdzie do fryzjera
i zacznie sie myć.
Kupi czerwony garnitur versaczego
i nikt nie podskoczy do niego!
Drżyjcie partyjni i komunisci
jak mu sie ten sen ziści!

Prezydent jak ta lala malowana
sie nam szykuje
jedno mnie martwi
gdzie pierwsza dama?

supski wieszcz
Słupsk 01.01.2010

prostak

Postprzez Topilzin » sobota, 2 stycznia 2010, 13:50

Ty , Piszczyk ,Rafalala
a nie boisz się że ciebie jako kandydata zlustrują? Nie jednego takiego słomianego bohatera jak ty już dopadła przeszłość :wink:
Obrazek
Prawo do wyśmiewania jest o wiele ważniejsze niż prawo do niebycia przedmiotem kpin. Pierwsze sugeruje otwartość, drugie opresję.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez prostak » niedziela, 3 stycznia 2010, 23:31

Jestem na to przygotowany !

Przez pół roku grasowałem w IPN z Adasiem od GW, podobno ma na nazwisko Michnik...

Przez następny rok grasowałem w IPN z Mieciem, podobno ma na nazwisko Wachowski...

Wywiozłem z IPN-u cztery ciężarówki...

Tak że teraz mogę kandydować na Prezydenta Polski !

Zygmunt Jan Prusiński
3 Stycznia 2009 r.

prostak

Postprzez prostak » niedziela, 3 stycznia 2010, 23:32

~wyborca~
http://forum.gp24.pl/Zebracy-opanowali- ... 9-s40.html

Jakiś taki byle jaki i z opóźnieniem...
Co ty piszesz, cytuję:
"Człowieku dopiero dzisiaj przeczytałem ten twój post. No chyba tobie rozum odebrało ty papudraku na prezydenta no oszalałeś, no śmiech mnie ogarnia. To dopiero były by jaja. Jak myślisz ile byś zebrał głosów nie licząc twoich".

O mojej decyzji na kandydata do prezentury piszą już od 3 tygodni w Canadzie, USA, Australii...

Gdzie ty byłeś, może na Solnym Szlaku a może lody łamałeś widelcem na Grelandii...

Ja tu w pocie czoła haruję, a on sobie dopiero teraz przeczytał, co za niekulturalne spojrzenie...

Ty lepiej daj głos na tow. Szmajdzińskiego, co chcesz od Prusińskiego - tylko poecina złoty, nic więcej.

Ja od ciebie głosu nie przyjmuję !

Sekretarko, proszę skreślić tego niewdzięcznika.

Na pewno nie-prawicowy, to po literkach widać...

Przyszły Prezydent Polski
Zygmunt Jan Prusiński
3 Stycznia 2009 r.

Ps. Poskarżę się na ciebie Kwaśnieskiemu - Stoltzmanowi !
Taki niewdzięcznik...

prostak

Postprzez masasza » wtorek, 12 stycznia 2010, 11:46

Rządy Zygmunta maja być prowadzone żelazną ręką.

Żelaznego uścisku doświadczył jeden z forumowiczów
Załączniki
żelazny uścisk.jpg
żelazny uścisk.jpg (90.7 KiB) Przeglądane 1176 razy
Obrazek
masasza

Postprzez prostak » wtorek, 12 stycznia 2010, 12:21

Dziękuję Masasza.
Tę fotografią uczyniłeś mi radość.

Zgadza się, i się pod tym podpisuję:

"Rządy Zygmunta mają być prowadzone żelazną ręką.

Żelaznego uścisku doświadczył jeden z forumowiczów..."

Poznałem tego miłego człowieka. Znałem go z zapisów na Forum Ustka.
Siedział wczoraj koło mnie na wieczornym spotkaniu w ratuszu, nie przyznawał się pod jakim nickiem występuje.

Ale kiedy Jacek lub Adam - przewodniczący rady powiedział że to "Smerf Maruda", od razu (olśnienie w ogniu radości), bo i kulturalny i spokojny a jaka powierzchowność jego fizjonomii...

Takim podobnym ludziom zawsze prezydent Polski poda rękę.

Panie Smerf, miło mi było pana poznać...

Walcz pan z tymi "ogonami" bo ich sporo tu...

My walczymy o Polskę, oni o dropsy i lizaki.

Kandydat na Prezydenta Polski -
Zygmunt Jan Prusiński

12 Stycznia 2010 r.

prostak

Postprzez prostak » wtorek, 12 stycznia 2010, 13:44

Komentarze spoza Ustki, Czytelników i moje:

Komentuje: 2010-01-09
Boli, mośku kielecki, że Poeta Narodowy pochodzi z wielkiego i patriotycznego i polskiego Rodu ?

Komentuje: serek 2010-01-09
Mistrzu ! Czy rzeczywiście jesteśmy Narodem bez Wodza ? Wszak jest Pan !!!

"RŻNIĘCIE JEST W MODZIE" - napisał Zygmunt Jan Prusiński. Czyżby hasło wyborcze Prezydenta z Ustki ?

Komentuje: mosquito 2010-01-09
Prusiński nie ma żadnych szans w wyborach prezydenckich. Podobnie jak inne prawicowe oszołomstwo. SLD staje się bardziej dynamiczne, a co za tym idzie, wchodzi do realnej gry na scenie politycznej. I wbrew różnej maści malkontentom, piszę to z pełnym przekonaniem, uważam, że Jerzy Szmajdziński nie tylko nie stoi na straconej pozycji, ale może uczynić wcale niemałą niespodziankę. Niechaj Tusk i Kaczyński dalej obrzucają się błotem (bo Prusiński się nie liczy). Napieralski i Szmajdziński muszą wykazać się siłą spokoju i programem, który ma być alternatywny wobec haseł dwóch siostrzanych partii prawicowych. Słowo „wykazać” znaczy dla mnie tyle, co dotarcie do lewicy społecznej z naszym programem. Przy określonym rynku medialnym, to akurat może okazać się najtrudniejsze, co nieznaczny nie niemożliwe.

Moja odpowiedź do "mosquito":

Komentuje: Autor Z.J.P. 2010-01-10
- Co do tow. komunisty Szmajdzińskiego Jerzego, to gdyby tak po rozjazdach w czasie swojego Programu Wyborczego na prezydenta PRL-bis w 2010 roku opowiedział o tym, dlaczego palił dokumenty państwowe w Poznaniu i na Wielkopolsce jako szef zacnej Mamusi Sierotów PZPR, polskiej zjednoczonej partii robotniczej - która tak naprawdę nigdy nie była "polska" ani "zjednoczona" ani "robotnicza", to jak Boga kocham dałbym na niego głos, jako reprezentujący PRAWICĘ w Polsce ! Ale tow. komunista Szmajdziński jest tchórzem ! I jeszcze jedno, i to jest ważne, tow komunista Szmajdziński zapomniał o jednym, że te wszystkie dokumenty przez 45 lat nie były jego własnością, nie były własnością PZPR a własnością były Polski i Narodu Polskiego !!! Tow. komunista Szmajdziński nie ma szans na fotel prezydencki, bo to byłby obciach podobny do wyboru Kwaśniewskiego z domu STOLTZMAN..., jedynym moim konkurentem jest właśnie sprawujący tę funkcję Lech Kaczyński... Przyszły Prezydent Polski - Zygmunt Jan Prusiński, 10.01.2010 r.

LEGENDA. Dzisiaj Redakcja "Głos Pomorza" - jako pierwsza w kraju gazeta, podała informację w artykule pt. "Prusiński: energię czerpiemy z fal, a pieniądze z szaletów"... Dział Nasz Region str. 8 czwartek 31 grudnia 2009 r. - piątek 1 stycznia 2010 r. Początek: "LUDZIE. Ustecki poeta i showman Zygmunt Jan Prusiński postanowił ubiegać się w 2010 roku o urząd prezydenta RP. - Jeśli nie ma chętnych, którzy by reprezentowali naprawdę naród, to ja się zgłaszam jako internetowy kandydat - ogłasza". Serdecznie Redakcji dziękuję... za Odwagę ! Szczególnie Marcinowi Barnowskiemu, bo trochę stracił grosza żeby ze mną przez telefon zrobić o tym wywiad. Redakcji GŁOS POMORZA i wszystkim Dziennikarzom GP przekazuję życzenia noworoczne: Żyjcie i piszcie zawsze bliziuteńko Prawdy o Polsce i Narodzie. Wygonić przebierańców ! Wygonić zasrańców ! Polska musi potęgą być i basta !!! Przyszły Prezydent Polski - Zygmunt Jan Prusiński, Ustka. 31 Grudnia 2009 r.

Do wszystkich (przegranych obywateli urodzonych i żyjących w Polsce): Każdy rząd był wrogiem Narodu Polskiego ! Proszę mi wymienić od 1990 roku, który "rząd" myślał o obywatelach w Polsce ? Pamiętam cwaniaka tow. komunistę Kołodko-ę, jak onegdaj wyrzekł śliną do Narodu - będącym wówczas ministrem finansów, że: "Pół roku pracujesz dla państwa - (to znaczy dla cwaniaków rządowych, przyp. ZJP.) - a drugie pół roku dla siebie i rodziny". Koniec cytatu. A ja temu tow. komuniście Kołodce dzisiaj mówię, że ów obywatel dla rządu - nie dla Państwa i nie dla siebie, pracuje 13 miesięcy...! I tak to wygląda po kolei przez "mędrców" do chwili obecnej. - Zygmunt Jan Prusiński.

Komentuje: Wojtek ze Słupska 2010-01-10
To, że żywa i dowcipna publicystyka Zygmunta Prusińskiego bije na głowę smętną pisanine Waldemara Korczyńskiego to fakt ! Ale czy to wystarczająca zaleta, aby wygrać wybory ? Szczerze wątpię ! (Ale oczywiście osobiście będę głosował na sławnego poetę z Ustki).

Komentuje: elektorat 2010-01-10
Proszę wyjaśnić kim są dla Pana "przebierańcy" i "zasrańcy", których zamierzasz pogonić.

Komentuje: muchozol 2010-01-10
Poeta Narodowy - Zygmunt J. Prusiński na Prezydenta Polski !!!

Komentuje: elektorat 2010-01-10 "Proszę wyjaśnić kim są dla Pana "przebierańcy" i "zasrańcy", których zamierzasz pogonić".

Drogi ELEKTORACIE, Ty nie wiesz kto jest wrogiem Polaków w Polsce ? - Kto okrada nas z całego majątku narodowego ? - Przecież "przebierańcy" i "zasrańcy" to nie Polacy - jest tyle w kraju mniejszości narodowych... Zgadnij. - Pozdrawiam, przyszły Prezydent Polski - Zygmunt Jan Prusiński, 10.01.2010 r.

Komentuje: fanka 2010-01-10
Ach, ten kogucik Prusiński pięknie nam pieje !

Komentuje: 2010-01-10
Zygmunt Jan Prusiński (najmocniejszy punkt redakcji AP) na Prezydenta RP !

Komentuje: Dobro 2010-01-11
Brawo Janie Prusiński, odwagę jaką Pan posiada jest godna stanowiska Prezydenta Polski. Jednak musi Pan wyróżniać się ponad wszystkie partie politycze co nie jest łatwe. Serdecznie pozdrawiam.

Komentuje: Londoner 2010-01-11
Zygmunt "Samo Dno" prezydentem ? Hahaha ! To juz pijak Olek byl chyba lepszy, co nie przychodzi mi latwo wyznac.

Komentuje: yapa 2010-01-11
Panie Prusiński, jest Pan dla mnie prawdziwym autorytetem. Wierzę, że Pan wystartuje lecz czy może jest ktoś na rzecz kogoś mógłby Pan zrezygnować ze startu ? Czyli czy są jeszcze inne według Pana autorytety ?

Komentuje: Autor Z.J.P. 2010-01-12
Cytat o mnie, ktoś z Londynu: "Komentuje: Londoner 2010-01-11 "Zygmunt "Samo Dno" prezydentem? Hahaha! To juz pijak Olek byl chyba lepszy, co nie przychodzi mi latwo wyznac".

- Jak to "dno" wygląda ? Jesteś tam na dnie, to opowiedz nam, jak to dno wygląda ? Widzisz mnie na tym dnie ? - Kto jest ze mną, czy tylko ja tam jestem... głupku ! - Siku robię... widzisz ? Bo ty wszystko widzisz i wiesz... Znam takich palantów - choć nie grają w palanta.

Komentuje: Jarek P. 2010-01-12
Izdebski, ty tchórzu !

Komentuje: yapa 2010-01-11 "Panie Prusiński, jest Pan dla mnie prawdziwym autorytetem. Wierzę, że Pan wystartuje lecz czy może jest ktoś na rzecz kogoś mógłby Pan zrezygnować ze startu? Czyli czy są jeszcze inne według Pana autorytety"?

Dziękuję. Kto czyta moje artykuły i wiersze może utwierdzić się po której stronie jestem. Ja proszę Pana miałem to szczęście że w Domu Rodzinnym wychowano mnie w tradycji słowiańskiej... Bo każdy kto mieszka w Polsce może mówić, że jest Polakiem, tylko jest różnica - pochodzenie. I tu jest dylemat...

"YAPA", przypomniał mi Pan mojego kumpla muzyka, grał w moim-naszym zespole muzycznym "Chłopcy z Przedmieścia" w Otwocku. Był nim Waldemar Rybak. Zmarł 14 lat temu w Chicago. "Yapa" nazywał się także Krzysiek - mój kumpel też z Otwocka. Prowadził w PRL w telewizji programy dla dzieci. Jest z tego samego rocznika co ja, (1948 r.)

"Autorytet" to dziś zanikło to słowo w Polsce. Jeszcze w II RP i w czasie wojny światowej, po roku 1945 s.s. z NKWD i UB a też ze zbrodniczych wojskowych komórek zamordowali nam tych najlepszych Synów Polski. Muszę Pana zmartwić, ale w Polsce teraz i jutro Polak - Słowianin nie ma szansy Prezydentem Polski się ostać. Oni mają swoje media i banki. - Gdyby w ogóle Polacy nie poszli na wybory, to jeszcze jest jakiś na to sposób. Wrogowie dokładają ten przymiotnik: polska, polskie, polskiego itp. To jest oszustwo. Proszę zajrzeć do prawdziwych metryk - legenda dotychczasowych "prezydentów" po 1989: Jaruzelski, Wałęsa, Kwaśniewski, Kaczyński - kim oni są ? - Zygmunt Jan Prusiński, 12 Stycznia 2010 r.

Cytat: Komentuje: 2010-01-11 "Tusk, taki sam Polak, jak Kaczory są Wolakami. Tusk ma wspomnienia dziadków z Werhmachtu, zaś Kaczory po wujku zbrodniarzu Wilhelmie Świączkowskim, ministrem czerwonych bandytów w PRL-u".

Podoba mi się ta nazwa, "Wolakami" - choć wiem że to błąd - literówka, może się mylę, ale podoba mi się i trzeba to wprowadzić na Salony. Nazywać ich WOLA-KAMI... bo mają oni taką wolę. Tu nie chodzi że dziadek Tuska był po stronie niemieckiej. A co było na Śląsku, jeden brat był w mundurze polskim a drugi brat był w mundurze niemieckim. Przypominam doskonałą książkę "Bracia Karamazow"...

Dla mnie zaważa inny czynnik, że rodzice Donalda Tuska w czasie wojny podpisali lojalkę, miłość do Adolfa Hitlera ! Tuskowie to żydzi z Niemiec, przybyli do Bełchatowa, potem wyjechali na Wybrzeże. Ja nie mam pretensji że ktoś tak postąpił, przecież uczuć się nie wyrwie człowiekowi, że kocha czy szanuje tego czy owego. Jedynie mam żal, że ci osobnicy nie mają żadnego honoru. No jak w Polsce może być prezydentem, czy premierem, czy marszłkiem, czy ministrem wróg Polaków ?!

Proponuję tak się zachować. Sprawdzić każdego z osobna tych kandydatów, którzy kandydują na prezydenta Polski, czy do dwu izb parlamentarnych. Wystarczy na Internecie o nich sobie poczytać. Dzięki Internetowi dowiadujemy się, że taki Niesiołowski Stefan z PO ma trzy nazwiska. Pisałem 2 lata temu artykuł pt. "List Otwarty do Stefana Niesiołowskiego" - był publikowany w AP... I tam jest taki fragment: Stefan, przecież twoje nadane imię przez rodziców jako Aaron jest ładniejsze aniżeli Stefan... Naprawdę Polacy nie orientują się, kto kim pachnie. I drugi przykład. Dlaczego w Kurniku Sejmowym jest oficjalna "mniejszość niemiecka"? Jeden czy dwóch jest posłów z klucza. Przecież on - oni mogliby zmienić nazwisko lub pod sztandarami polskimi kandydować do Kurnika... Pozdrawiam - Zygmunt Jan Prusiński, 12.01.2010 r.

Opinie i komentarze pod artykułem
TEN PIĘKNY ŚPIEW DROZDA Z UST TUSKA - Zygmunt Jan Prusiński
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... d=3219&l=0

prostak

Postprzez prostak » wtorek, 12 stycznia 2010, 21:31

Opinie i komentarze pod artykułem

Dalszy ciąg, bo napływają:

Komentuje: 2010-01-12 Izdebski, jak uciekałeś z Polski to chyba buty pogubiłeś. Nie nabijaj się pętaku z Pana Zygmunta (którego byłeś kiedyś przyjacielem). A może rzeczywiście zostało ci rżnięcie takiego ograniczonego śmieszka ?

Komentuje: Dobro 2010-01-12 Serdecznie pozdrawiam odważnego Zygmunta Jana Prusińskiego. Odwagą swoją i prawdą startuje się na pierwsze miejsce, a później jakieś wątpliwości ? Muszę Pana zmartwić, ale w Polsce teraz i jutro Polak - Słowianin nie ma szansy Prezydentem Polski się ostać. Jeszcze jest dużo czasu, aby zjednoczyć przed wyborami prawdziwych patriotów. Proponuję zwyciężyć słabych kandydatów ogłaszając jako jedyny, własną odpowiedzialność materialną przed którą, politycy uciekają jak diabeł przed święconą wodą. Więcej jest Polaków logicznie myślących.

Komentuje: Adam 2010-01-12 Jestem pewien, ze start Zygmunta sporo zamiesza na polskojęzycznej scenie politycznej. Nawet jak nie wygra to będzie miał okazję powiedzenia kilku słów prawdy o tzw. Polsce.

Komentuje: Dobro 2010-01-12 W tej sprawie głównie chodzi o prawdziwy porządek w wyborach powszechnych. Toczące się zamieszanie wyborcze bez odpowiedzialności trzeba wyeliminować prawdziwą godnością człowieka za Państwo. Nie można składać najwyższej przysięgi, gdy nie ma najwyższej kary, lub najwyższej odpowiedzialności osobistej.

prostak

Postprzez prostak » środa, 13 stycznia 2010, 12:27

Dalsze opinie i komentarze:

Komentuje: Józef Czerski 2010-01-12 Myślę, że Zygmunt wygra te wybory! :)))))) Dużo pisze, miał dużo żon, a więc człowiek wielkiej MIłOśCI - większej niż Tusk, który miłość ludu postradał w hazardzie

Komentuje: janecki 2010-01-13 Panie Zygmuncie, trzymam kciuki!

Komentuje: Dobro 2010-01-13 Panie Zygmuncie Janie Prusiński z wielkim szacunkiem dla prawa człowieka, czekam na pierwsze odważne oświadczenie pierwszego kandydata na stanowisko Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na temat posiadanej pełnej odpowiedzialności materialnej, ograniczonej odpowiedzialności, lub brak odpowiedzialności. Prawdziwe oświadczenie nawet o braku odpowiedzialności stawia Pana na pierwsze miejsce wiarygodności na stanowisko głowy państwa. W Polsce pierwszy raz Demokracja Cyfrowa rzuciła numery cyfryzacji do obrony równowagi Narodu za pomocą kija cyfrowego.

prostak

Postprzez Topilzin » piątek, 15 stycznia 2010, 22:29

masasza napisał(a):Rządy Zygmunta maja być prowadzone żelazną ręką.

Żelaznego uścisku doświadczył jeden z forumowiczów

Po mimice tego małego człowieczka z lewej poznać że za mocno na swój wiek , ściskając również "popuścił".
Radzę kandydatowi zapuścić rozwianą grzywkę a'la Jelcyn.Dodaje młodzieńczej dynamiki i wigoru bez skutków ubocznych.
Prawo do wyśmiewania jest o wiele ważniejsze niż prawo do niebycia przedmiotem kpin. Pierwsze sugeruje otwartość, drugie opresję.
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez prostak » środa, 27 stycznia 2010, 10:44

W NARODOWEJ POEZJI ŚPIJ BOHATERZE !
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... d=3231&l=0

Komentuje: narodowiec 2010-01-15
Pięknie, że jest ktoś co odwołuje się do Dmowskiego w kampanii prezydenckiej. Ale proszę podać wiecej szczegółów swego programu wyborczego. Chodzi o to jaką Polskę pan widzi

Komentuje: KOS 2010-01-16
Szanowny panie Zygmuncie, wylał pan z siebie to o czym myśli większość Polaków, przykre to ale prawdziwe. Nasz naród został sparaliżowany od II wojny światowej. Owszem podnosił się z kolan w latach 1956, 1968(zorganizowanych przez żydów), 1970,1976,1980,1989(porozumienie komunistów,kapusi z SB i masonerii. Teraz Polacy nie podniosą się, brakuje ks.Kardynała Stefana Wyszyńskiego, ks.Jerzego Popiełuszki, Jana Pawła II, nie ma prezydenta Polski itd. My Polacy nawet nie potrafimy zebrać 100 000 podpisów dla polskiego kandydata na prezydenta Polski. Większość Polonii ma nasz kraj w tylnej części ciała, tam ESbecja zrobiła spustoszenie. Miejmy nadzieję że znajdzie się jedna osoba w Polsce, a może za granicą, która poderwie Naród ku zwycięstwu. Tak nam dopomóż Panie Boże ... . Bogdan M

Komentuje: twojprezydent.pl 2010-01-16
Wielce szanowny P. Zygmuncie cieszę sie, że talcy wielcy jak Pan są w tym kraju. Pana niezłomna postawa bezsilnej walki z terroryzmem urzedniczym dodaje skrzydeł milionom. Jak wiecie też oberwałem z całą rodzina. W czasie 13 letnich moich wyjaśnień nie było internetu. Co innego teraz. P. Darek, Wacław i inni straciliśmy członków rodziny są nas setki. Miliony musiało być doprowadzonych do skrajnej nędzy i zagrozenia życia świadczeniami bo nie rozumieli co my im przekazujemy. I ten czas zrozumienia narodu zadłużonego na ok.600 mld z wyniszczoną gospodarką produkcyjną nadszedł. To jest nasz bezkompromisowy czas. z poważaniem Sławomir S.

Komentuje: prawicowiec 2010-01-16
Panie Zygmuncie, tak trudno ufać wbrew chłodnej logice, a jednak... Jednak coś mi podpowiada, że ta kandydatura nie jest skazana na przegraną. Może Pana szanse wyborcze, jak je kalkulować na chłodni są niższe niż 1%, ale trzeba mieć odwagę zaryzykować. Czy dziś żylibyśmy w wolnym kraju, gdyby nie tacy pozytywni szaleńcy jak Józef Piłsudski, albo Roman Dmowski? Żeby popchnąć losy Polski na przód konieczne jest teraz zwycięstwo Pana w wyborach.

prostak

Postprzez prostak » środa, 27 stycznia 2010, 11:23

NAJLEPSI OPIEKUNOWIE CYWILIZACJI...!
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p= ... d=3250&l=0

Komentuje: Autor Z.J.P. 2010-01-19
MOI DRODZY I KOCHANI POLACY !!! Mam naprawdę tak poukładaną Polskę według mojej wizji, że przez 300 lat tego nie było w naszej Słowian Ojczyźnie. Ale co może biedny poeta (chodzi o materialną stronę), chodź z natury "poeci rasowi" nie przywiązują wagi do pieniądza dla siebie. Chodzi tu o kandydowanie na Prezydenta Polski. Mam opcje którzy popierają mnie, i mam idiotów wrogów, którzy każą mi iść do... "dentysty". Ale zostawmy te sprawy. Dla mnie Olechowski, Szmajdziński, Nałęcz, Tusk, Kaczyński - na którego dałem głos, to żadni konkurenci. Oczywiście to stare wygi polityczne na Salonach. Ale brakuje im temperamentu, ekspresji i pomysłów., a szczególnie tę Miłość do Ojczyzny.

Komentuje: Olgierd Uhruski 2010-01-20
Jestem Panu wdzięczny za poruszenie kwestii tragedii na Haiti. Potwierdza się, że tragedia ludzi ubogich znajduje odzew tylko w sercach tych, którym się nie przelewa. W sercach ludzi szlachetnych. Pozdrawiam !

Komentuje: Autor Z.J.P. 2010-01-20
Komentuje: yano 2010-01-19 Panie Zygmuncie ! Czy kierownik Owsik odpowiedział na Pana zapytanie ? Chyba nie i to go kompromituje. Popieram Pana !
Serdecznie Witam ! Proszę Pana, nie wiem czy czyta AFERY PRAWA, ale do kierownika Jerzego Owsiaka napiszę List Otwarty. Gdyby Polska - bo to nie są kierownika Owsiaka pieniądze, a właścicielem ze zbiórek WOŚP jest Polska, i przekazałaby całą zebraną kwotę, to cały świat by pisał o tym, a i nam Polakom by było przyjemnie że solidaryzujemy się z Narodem, Haitańczykami. Ale nie wiem kto wpadł na pomysł i przesłał w imieniu rządu 50 tysięcy dolarów, to już lepiej było nie wysyłać wcale, bo to poruta.

Komentuje: czytelnik 2010-01-20
Chyba żaden z dziennikarzy AP nie cieszy się takim odzewem jak Pańskie artykułu. Chyba umie Pan nawiązać łączność z czytelnikami. Szczerze gratuluję !

Komentuje: zambrowiak 2010-01-21
Czy ma Pan już hasło wyborcze i strategię? Jeśli tak to czy może Pan trochę o tym napisać? Wybory prezydenckie już na jesieni.

Komentuje: 2010-01-22
może: POLAK - GOSPODARZEM POLSKI !

Komentuje: kat RP 2010-01-22
tak powinno być, ale żydzi nie pozwolą...

Komentuje: 2010-01-24
Panie Zygmuncie, proszę zrzec się kandydowania na prezydenta na rzecz lepszego, czyli ex-posła Zbigniewa Nowaka.

Komentuje: zambrowiak 2010-01-25
Panie Zygmuncie, wiem jaka jest różnica pomiędzy Panem a Panem Nowakiem. Pan jest życzliwy swoim czytelnikom. Wydaje mi się, że Pan z reguły lubi ludzi czego nie można powiedzieć o Panu Pośle Nowaku. Mam wrażenie, że On gardzi swoimi czytelnikami i nie znosi innych ludzi. Może się mylę, ale jak porównuję Was obu to tak mi wychodzi. Pozdrawiam Pana.

Komentuje: Autor Z.J.P. 2010-01-25
Do Pana Zambrowiaka:
Uważam, że każdy redaktor Portalu powinien przy swojej gazecie skupić nie tylko czytelników ale i zorganizowania się jako Stowarzyszenia. Mało tego, jeśli ktoś był posłem, to tym bardziej. Samemu to można sobie iść do WC... Gdybym wiedział z jakiego miesiąca jest p. Zbigniew Nowak, to bym już wszystko wiedział. Ja jestem z września, pierwsza dekada "wagi". Panie Zambrowiak przekazałem Panu mój najnowszy tekst pt. "Życzenia Urodzinowe z USOPAŁ"... Życzę wytrwałości w poszukiwaniu dobrych ludzi; Pokój Panu Domowi i Rodzinie - Zygmunt Jan Prusiński, 25.01.2010 r.

Komentuje: zambrowiak 2010-01-25
Dziękuję za info na e-mail. Super z tymi życzeniami od Jana Kobylańskiego z Ameryki Południowej. Gratuluję i aż zazdroszczę.

Komentuje: Jerzy Dobrowolski 2010-01-25
Serdecznie Pozdrawiam przyszłego Prezydenta Polski Zygmunta Jana Prusińskiego. Moje sprawy Sądowe w nieskończoność się przeciągają i nawet nie mam czasu włączyć się do dyskusji. Według mojej małej wiedzy o Panu Pośle Zbigniewie Nowaku, uważam, iż nadaje się idealnie na prokuratora generalnego w czasie prezydentury Zygmunta Jana Prusińskiego. Wszystkie spory o prawa autorskie „wyjątkowych słów” należy zakończyć podaniem sobie ręki. Wszystko dla ojczyzny. Ja swój wynalazek podarowałem publicznie przez Internet Polsce. Pod tytułem „Polski kij cyfrowy”, w najbliższej przyszłości będzie stałym insygnium najwyższej władzy Państwa XXI Wieku. Serdecznie pozdrawiam odważnego Autora Z J P i odważnego Pana Posła Zbigniewa Nowaka.

prostak

Postprzez prostak » środa, 27 stycznia 2010, 11:42

TEN PIĘKNY ŚPIEW DROZDA Z UST TUSKA

Komentuje: Stanisław 2010-01-08
Ja się z tym co pisze pan całkiem zgadzam. wiadomo kto rozkrad Polske o ja to każdemu mówię. Tylko brakuje innym odwagi zeby to mówić głośno. Pan to przynajmniej prawdę mówi co teraz najdroższa.

Boli, mośku kielecki, że Poeta Narodowy pochodzi z wielkiego i patriotycznego i polskiego Rodu ?

Komentuje: serek 2010-01-09
Mistrzu ! Czy rzeczywiście jesteśmy Narodem bez Wodza ? Wszak jest Pan !!!

"RŻNIĘCIE JEST W MODZIE" - napisał Zygmunt Jan Prusiński. Czyżby hasło wyborcze Prezydenta z Ustki ?

Komentuje: mosquito 2010-01-09
Prusiński nie ma żadnych szans w wyborach prezydenckich. Podobnie jak inne prawicowe oszołomstwo. SLD staje się bardziej dynamiczne, a co za tym idzie, wchodzi do realnej gry na scenie politycznej. I wbrew różnej maści malkontentom, piszę to z pełnym przekonaniem, uważam , że Jerzy Szmajdziński nie tylko nie stoi na straconej pozycji, ale może uczynić wcale niemałą niespodziankę. Niechaj Tusk i Kaczyński dalej obrzucają się błotem (bo Prusiński się nie liczy). Napieralski i Szmajdziński muszą wykazać się siłą spokoju i programem, który ma być alternatywny wobec haseł dwóch siostrzanych partii prawicowych. Słowo „wykazać” znaczy dla mnie tyle, co dotarcie do lewicy społecznej z naszym programem. Przy określonym rynku medialnym, to akurat może okazać się najtrudniejsze, co nieznaczny nie niemożliwe.

Nie wiedziałem że taki komik jest Nowak. Myślałem że to ja nim jestem... Ja lubię organizować i czynić wesołą politykę. Nie tę smętną. Ale co go obchodziło tego Nowaka, jeśli pod moimi autorskimi artykułami Czytelnicy chcieli ze mną porozmawiać ? No i co z tego jak ktoś się zapytał ile mam żon...? - Nie wiem kto tu narozrabiał, czy ja czy Nowak ?
(Pozdrawiaju wszystkich Przyjaciół)!

Na pewno miałby większą ilość czytelników, proszę zapytać samego Szeryfa Zdzisława Raczkowskiego, ilu czyta mnie, autora publicystyki, autora wierszy. Szanuję Nowaka za pracowitość w Archiwach, to tego zdania nigdy nie zmienię. Ba, to moje są słowa: "Kronikarzem I w III RP jest prof. Zbigniew Nowak !" Ale Nowak nie szanuje ludzi, i to jest jego wadą. On chce sam, on chce sam jak ten Ormowiec Bolek Lech Wałęsa z domu Kohne !
- No to idźcie sami, ja wolę iść z NARODEM !!! -
Przyszły Prezydent Polski - Zygmunt Jan Prusiński, 10 Stycznia 2010 r.

______________ Akurat dzisiaj mija mi 15 lat i 6 miesięcy, jak powróciłem z politycznej emigracji z Wiednia do Ustki. - Co bym przez te lata dokonał tam, a co dokonałem tu ? To są dwa różne odmienne światy... Ale tam nie zaiwaniają "Złodziejskiego Bluesa" jak tu, tu wciąż ten Blues jest grany.

- Co do tow. komunisty Szmajdzińskiego Jerzego, to gdyby tak po rozjazdach w czasie swojego Programu na prezydenta PRL-bis w 2010 roku opowiedział o tym, dlaczego palił dokumenty państwowe w Poznaniu i na Wielkopolsce jako szef zacnej Mamusi Sierotów PZPR, polskiej zjednoczonej partii robotniczej - która tak naprawdę nigdy nie była "polska" ani "zjednoczona" ani "robotnicza", to jak Boga kocham dałbym na niego głos, jako reprezentujący PRAWICĘ w Polsce ! Ale tow. komunista Szmajdziński jest tchórzem ! I jeszcze jedno, i to jest ważne, tow. komunista Szmajdziński zapomniał o jednym, że te wszystkie dokumenty przez 45 lat nie były jego własnością, nie były własnością PZPR a własnością były Polski i Narodu Polskiego !!! Tow. komunista Szmajdziński nie ma szans na fotel prezydencki, bo to byłby obciach podobny do wyboru Kwaśniewskiego z domu STOLTZMAN..., jedynym moim konkurentem jest właśnie sprawujący tę funkcję Lech Kaczyński...
Przyszły Prezydent Polski - Zygmunt Jan Prusiński, 10.01.2010 r.

prostak

Postprzez elveez » środa, 27 stycznia 2010, 12:22

Jaki Kaczynski dosyc juz wstydu, niech odpocznie sobie dziadzio a nie...

Obrazek

Slepej kurze czasem trafi sie ziarno...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał.http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek
elveez
Moderator działu

Postprzez prostak » czwartek, 18 lutego 2010, 13:54

Drodzy Czytelnicy !

Do tej pory mieliście samych agentów - prawie - TW Prezydentów, więc mnie nie wybiorą nawet i na wsi Sołtysem. Bo jestem gościem czystym, chodzę z Konstytucją RP i Biblią.

Gdybym tak niechcący został wybrany na Prezydenta RP, to 30 procent musiałoby uciekać z kraju.
Dlaczego ? Bom dyktatorem jestem. U mnie nie ma zlituj się ! Zabieram wszystko co nakradli i zwracam z powrotem Narodowi i Polsce.

Ale wy takiego nie chcecie, wy przyzwyczajeni jesteście do Kohnów i Stoltzmanów...

Pamiętajcie, nigdy nie głosujcie na Zygmunta Jana Prusińskiego !
Dlaczego nie można głosować ? Bom Polak - Słowianin z Kultury Łacińskiej !

z Wesołego Miasteczka -
Zygmunt Jan Prusiński
Ustka. 18 Lutego 2010 r

prostak

Postprzez Topilzin » czwartek, 18 lutego 2010, 21:08

prostak napisał(a):
Ale wy takiego nie chcecie, wy przyzwyczajeni jesteście do Kohnów i Stoltzmanów...

Dlatego już nawet ostatni przyglup nie wybierze kolejnego starozakonnego Rumcajsa Pruskowitza.
Kaczor zamknął definitywnie sztafetę.

Rumcajs bez kapelusza i dla zmyłki w wersji blond.
Obrazek
Rowan Atkinson
Topilzin

Postprzez prostak » poniedziałek, 1 marca 2010, 07:13

Wiersze z cyklu "Uzdrowiska Polskie"

Zygmunt Jan Prusiński

USTKA PRZY WSCHODZIE SŁOŃCA

Nieczęsto zaglądam w kierunku marzeń.
Wiem szaleje wesoły wiatr po zachodniej stronie,
tam plaża iskrzy czystymi kryształkami piasku.

Mewy plotkują o sąsiadach.
Dziewczyny jak baletnice z obrazów
wybiegły pozdrowić Fryderyka Szopena;
uśmiechnął się za nimi muzycznie.

A na samotnej ławce nieznany poeta
sonety pisze dla przyszłej żony,
wierzy jeszcze w miłosne błogosławieństwo.

Ustka - kraina kruchych tajemnic -
fale ostrzą apetyt by dostać się bliżej lądu.
Morze wciąż jest gościnne dla gości.

28.02.2010 - Ustka

ULICA SZOPENA JEST CICHA W NOCY

Zakochani szeptają w zapachu bzu,
sielanka przy piwie i taniec na piasku.
Ktoś zaśpiewał Beatlesów "Yesterday",
nikt nie fałszuje dnia grając na organkach.

Ulica Szopena jest cicha w nocy -
na brzegu skwerku przy promenadzie
odbywają się gody nocnych gryzoni.
Szeleści poklask w tańcu, trawy mówią.

Zbieram myśli w tej krainie zakorzeniony.
Opisuję deszcz w rynnach i starca z laską
zamyślonego nad ujściem lat w szumie fal -
obrazy się łączą w kolorowy kalendarz.

Ziewająca Ustka choćby wczoraj nalega
na mojej zbyt poszarpanej pajęcznie...
Idę każdą drogą z wierszami o niej,
by przywitać się z oddalającą dziewczyną.

1.03.2010 - Ustka

WAKACYJNY ŚPIEW MŁODYCH MOTYLI

Zjeżdża się polska młodość do Ustki,
mogę wówczas porównywać zaklęcia.
Młodość mojego pokolenia z nimi -
układam każdą myśl po kolei w wierszu.

Przeplata się w moich obrazach mgła. -
Wracają do mnie muzycy i Ryszard Skiba
i Wiesław Lipiński z ogrodów Pana Boga,
za portem na wydmach gawędzimy ukryci.

Ustka się śmieje jak dobroczynna matka.
Motyle tańczą na piasku "Szczenięcą miłość".
Wypijam piwo pod myśl odchodzących,
ballada moja nigdy się nie skończy...

1.03.2010 - Ustka

prostak

Re: USTCZANIN, POETA ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI NA PREZYDENTA POL

Postprzez Topilzin » sobota, 17 kwietnia 2010, 10:06

Ty Prezydent , coś osłabłeś a tu ci się chcą dobrać do twojego " Boutique". Mimo zasług dla tej ulicy.:lol:

Na GP już straszą.

"Będziemy pilnować, żeby ścian budynków nie obwieszać towarami – zapowiada Elżbieta Mierzejewska. – Straż miejska będzie czuwać nad estetyką, a także sprawdzać, czy właściciele ogródków i reklam mają wymagane zezwolenia."

Tak informuję cię po koleżeńsku bo wiem że ty tylko piszesz a nie czytasz.My ludzie pióra powinniśmy się wspierać. :wink:
Rowan Atkinson
Topilzin

Re: USTCZANIN, POETA ZYGMUNT JAN PRUSIŃSKI NA PREZYDENTA POL

Postprzez Hans » sobota, 24 kwietnia 2010, 11:41

Herr Prusinski, takiego Prezydenta jak Pan potrzebuje Polska! Zatem do boju!!!
Te sztuczki to nie ze mną.
Hans

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Off topic - Hyde Park