ikony muzyki

Tutaj rozmawiamy o człowieku i o jego roli w społeczeństwie. Ogólna dyskusja, wymiana poglądów, opinie i wrażenia oraz kontrowersje

Moderatorzy: rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

ikony muzyki

Postprzez elveez » wtorek, 22 maja 2007, 07:46

Joka podejrzany o gwałt

Legenda polskiego hip-hopu, współtwórca zespołu Kaliber 44, został zatrzymany przez policję. Młoda kobieta, z która spędził noc, oskarżyła go o zgwałcenie i pobicie
Policja na razie nie udziela szczegółowych informacji. - Ale sprawa jest poważna - mówi oficer śródmiejskiej policji.

Według wstępnych ustaleń mundurowych 30-letni Michał M., fanom hip-hopu lepiej znany jako Joka, w piątek występował na juwenaliach w Pułtusku. Tam poznał 29-letnią studentkę. Przyjechali razem do Warszawy i wynajęli pokój w hotelu. Rano Joka ruszył w dalszą podróż. Kolejny koncert grał w Nowym Sączu.

Tymczasem kobieta zgłosiła się na policję i powiedziała, że raper pobił ją i zgwałcił. - Jej opowieść jest bardzo wiarygodna i potwierdzona dowodami - mówi jeden ze śledczych.

Jeszcze w sobotę kilku tajniaków pojawiło się na nowosądeckich juwenaliach. Wyprowadzili Jokę z imprezy.

Wartość zebranych przez policję dowodów oceni dziś sąd. Policja postawiła wczoraj Michałowi M. zarzut zgwałcenia kobiety i wystąpiła o aresztowanie go na trzy miesiące.

Joka to legenda polskiego hip-hopu. Przed 13 laty dołączył do składu, który tworzył jego brat Marcin, czyli Abradabem, i nieżyjący już Magik. Tak powstał Kaliber 44. Nagrali dwie płyty, do dziś uważane za kultowe
.

osobiscie jestem w ciezkim szoku ..dopiero gosciu wrocil z USA po 5 latach chyba mu porobilo tam... mam wszystkie jego albumy byly dosc pro-edukacyjne ..ciekaw jestem kiedy sie okaze ze Majka Jezowska wspolpracowala z wywiadem prl :shock:
elveez
Moderator działu

Re: ikony muzyki

Postprzez HAP » wtorek, 22 maja 2007, 08:06

elveez napisał(a):osobiscie jestem w ciezkim szoku... (...) mam wszystkie jego albumy byly dosc pro-edukacyjne

Lubię Kalibra, a ich pierwsza płyta to klasyk nad klasykami. Ale słuchałem tekstów, a także obserwowałem, co się działo z Joką. I nie jestem w ciężkim szoku...

A poza tym nie mam pojęcia, elveez, o czym myślisz pisząc, że te jego(czyli Kalibra 44) albumy były "dość pro-edukacyjne".
Chyba że apoteozę narkotyków uznasz za edukację...

PS. W artykule jest błąd. Kaliber 44 nagrał 3 płyty.
HAP

Postprzez elveez » wtorek, 22 maja 2007, 08:52

odroznij ich styl zycia od przestrog zawartych w textach... za 20 lat moze sie okazac ze 98% daje z muzykow i artystow ... 1 płyta to rok 94/95 - ciemnogrod w POlsce w temacie uzywek i narkotykow ich muzyka i poglady ewoluowaly.. mimo propagowania palenia... uwazam ze w ich tekstach tez znalazles cos dla siebie -

jednak mowie glownie o tym do czego zdolni sa dzis ludzie nawet Ci z 1 stron gazet....to ze uzywaja zadna tajemnica...
elveez
Moderator działu

Postprzez HAP » wtorek, 22 maja 2007, 11:27

elveez napisał(a):odroznij ich styl zycia od przestrog zawartych w textach...

Przestróg?
Zbyt wiele przestróg nie zauważyłem. Za to są inne rzeczy. No jest ewidentna wielokrotna pochwała palenia marihuany na całego. 100 przykładów.
Tylko widzisz, jedni mogą, a inni nie. Abradab daje radę. Joka nie daje. A Magik skoczył z okna... Nie dla każdego te zabawy.

za 20 lat moze sie okazac ze 98% daje z muzykow i artystow ...

Daje co? Przetłumacz na polski. O narkotyki Ci chodzi? Jeśli tak, to masz rację. Z tym że znów - każdy jest inny.
Przyszedł czas płacić za śpiewanie "Bo już dawno nasze mózgi wypełnione są marią". Zauważ, co szło potem: "jeszcze jedna chwila i się rozwalą..."

PS. Muzyka, którą Kaliber stworzył jest z*****sta. Bez dwóch zdań. Niezależnie od wszystkiego. Choć pierwsza płyta to niedościgła produkcja. Pamiętam, że jak ją usłyszałem, to byłem w szoku... Pozytywnym. Może za bardzo ;)
HAP

Postprzez elveez » wtorek, 22 maja 2007, 12:34

to co cytujesz z zakonu marii to eksplozja pozmyslow

tylko ty jako nekroskop mozesz pomoc nam

to ich iodeologia zwiazana ze sredniowieczem i guslami dlatego cyfra 44
i tytul ksiega prolog.

Poluzuj tam gdzie Cie cisnie hej

kiedy swiatlo dzienne ujrzal teledysk rapowe ziarno :szyderap: nikt niczego niestosownego nie widzial - a tu kuku - takze temat lekko odgrzany z tym paleniem - nagle rewolucja

grubo dawac = dawac czadu, dawac w czajnik

nia kazda piosenka kalibra byla o pochwale bakania... do tego zmierzam
elveez
Moderator działu

Postprzez HAP » wtorek, 22 maja 2007, 14:52

elveez napisał(a):nia kazda piosenka kalibra byla o pochwale bakania... do tego zmierzam

Zgadzam się. Nie każda. Pewnie z połowa :)
HAP

Postprzez HAP » wtorek, 22 maja 2007, 15:06

elveez napisał(a):
Poluzuj tam gdzie Cie cisnie hej

To nie jest Kaliber. To Abradab z Gutkiem, o ile się nie mylę. Gwoli ścisłości.

Poza tym jest jeszcze Paktofonika. Tą płytę (jedyną!) też oceniam jako przełomową. Ma ona tym bardziej znaczenie, że główna postać grupy wkrótce popełniła samobójstwo. To zawsze ma mocną wymowę. Podobnie było np. z punkową grupą STRAJK. Też kawał dobrej muzy. Ech...

pzdr
HAP

Postprzez elveez » wtorek, 22 maja 2007, 15:14

nie napisalem ze to pakfotonika :D

2 płyta pfk (ja to ja 2) to ta gdzie magik jest podlozony obecnie formacja nazywa sie pocahontaz i daje czadu :D tylko komercyjna sie zrobila

nie zmienia to faktu ze nie potrafie pojac co joka mial w glowie ze sie tak ponizyl i skrzywdzil dziewczyne... majac na uwadze pewne fakty bede powsciagliwy do momentu oficjalnego oskarzenia ...Aneta K tez duzo gadala i sie okazalo...
elveez
Moderator działu

Postprzez HAP » wtorek, 22 maja 2007, 16:21

elveez napisał(a):nie zmienia to faktu ze nie potrafie pojac co joka mial w glowie ze sie tak ponizyl i skrzywdzil dziewczyne... majac na uwadze pewne fakty bede powsciagliwy do momentu oficjalnego oskarzenia ...Aneta K tez duzo gadala i sie okazalo...

Prawda, nie ma co zbyt pochopnie oceniać. Ale mam wrażenie, że o ile Abradab jakoś lepiej sobie radził z samym sobą, to Joka gdzieś się w tym wszystkim zagubił... Mówię to na podstawie wywiadów, które widziałem. Tak sobie myślę, że może zbyt zaufał "swej pani". Wyczaj tekst z 1 płyty K44 - "Moja obawa". Piękna piosenka, choć zarazem do spodu smutna... tragiczna... W sumie wynika z niej, że nie zawiodła go tylko marihuana - narkotyk - substancja chemiczna. Może zresztą w końcu go zawiodła? Na to wygląda...
HAP

Postprzez elveez » środa, 23 maja 2007, 16:59

Obrazek

tata Krzysztof Martens (patrz google) zadbal o drogiego adwokata... to podejrzewam pierwszy krok do zrobienia z prokuratora glupka.

Czyn zagrozony kara do lat 12 i dozor kuratora ?

na duzej focie wyglada jak łejn rónej Obrazek
elveez
Moderator działu

Postprzez HAP » środa, 23 maja 2007, 23:14

Jest pewna różnica między nazwiskiem Martens a Marten...
Krzysztofa Martensa z SLD raczej łączyłbym z brydżem niż z Joką.
HAP

Postprzez elveez » czwartek, 24 maja 2007, 07:27

lol rzeczywiescie ...zlookalem temat z innego artykulu sorry za zamieszanie :)

Media spekulują na temat rzekomego gwałtu, popełnionego przez rapera z zespołu Kaliber 44 na swojej "fance". My mamy informacje od osoby, która miała kontakt z ofiarą. Poszkodowana dziewczyna szczegółowo opisała jej zajścia feralnej nocy.
Wszystko miało miejsce w Hotelu Etap, który stanął na miejscu Hotelu Solec w Warszawie - donosi nasze źródło. Dziewczyna, która została (?) zgwałcona, została wprowadzona przez kolegę po koncercie na zaplecze, gdzie poznała Jokę. Zaproponował jej, żeby pojechała z nim na koncert do Nowego Sącza, który odbył w sobotę. Ale wcześniej mieli udać się jeszcze na imprezę do hotelu. Joka wypił bardzo dużo alkoholu i zażył kokainę. W hotelu zmuszał ją do seksu oralnego, bił ją, co sprawiało mu przyjemność, poniżał ją i wyklinał. Gdy opadł z sił, dziewczyna uciekła i zadzwoniła na policję, lecz ta, gdy przyjechała, powiedziała, że poszkodowana piła alkohol i po prostu "olali" ją.
Poszła na przystanek, gdzie siedziała i spotkała 2 ludzi wracających z imprezy. Widząc, w jakim była stanie, wezwali karetkę i policję. Dziewczyna została przewieziona do szpitala na Stępińskiej. Policja zabezpieczyła pokój w którym miało dojść do gwałtu. Znaleziono i zabezpieczono ponad 50 śladów.
Cóż, jak można to skomentować? Jeżeli było faktycznie tak, jak twierdzi poszkodowana, Jokę czeka zasłużony koniec kariery.
elveez
Moderator działu

Postprzez HAP » czwartek, 24 maja 2007, 10:15

elveez napisał(a):lol rzeczywiescie ...zlookalem temat z innego artykulu sorry za zamieszanie :)

No widzisz - jeszcze by Cię Krzysztof Martens pozwał ;)
HAP

Postprzez elveez » czwartek, 24 maja 2007, 11:53

dwa rozne artykuly rozdziela reklama..gdzies kiedys mi mignelo w mediach mazwisko Daba jak o synu mowil swoim ...czytajec linijke obok (inny juz artykul) mozna wywnioskowac ze to jego ojcec, w artykule brakuje nazwiska Joki stad pewnie rozbieznosc miedzy Marten a Martens.

oba artykuly sa bowiem z watkiem sadowym ...

gdybys mial gdzies sposobnosc porzeczytac akt oskarzenia daj cyne :)

yo
elveez
Moderator działu

Postprzez elveez » sobota, 2 czerwca 2007, 16:25

czekalem tylko na to :roll:

http://muzyka.onet.pl/0,1541072,newsy.html

Abradab w specjalnym oświadczeniu napisał, że nie podoba mu się sposób, w jaki media informują o aresztowaniu jego brata.

"W związku z doniesieniami o zatrzymaniu i postawieniu Michałowi zarzutu popełnienia gwałtu, informuję że dotychczasowy sposób prezentowania tej informacji w mediach jest całkowicie jednostronny i ma zdecydowanie więcej wspólnego z szukaniem sensacji i rozgłosu niż z rzetelnym prezentowaniem rzeczywistości".

NIECH DAB wytatuuje sobie plan aresztu [28] 31.05.2007 10:56

napadnie na PKO BP, trafi w to samo miejsce co brat i po klopocie ...

Znam tego człowieka i nie mogę sobie tego wyobrazić. To jest delikatny, wrażliwy i dobrze poukładany chłopak i nie chce mi się wierzyć, że mógłby coś takiego zrobić- powiedział portalowi Gazeta.pl szef wytwórni SP Records Sławomir Pietrzak. SP Records jest wytwórnią wydającą płyty Kalibra 44. Pietrzak nie miał informacji, czy te zarzuty są prawdziwe. Według niego trzeba poczekać na to, co w tej sprawie powie sąd. Przyznał, że zna dobrze środowisko show biznesu i wie, że wokół niego zawsze pojawia się wiele kobiet. - Ta sprawa to dla mnie kompletna abstrakcja. Nie sądzę, żeby 29- letnia kobieta jadąc z kimś do hotelu nie wiedziała po co tam jedzie. - powiedział Pietrzak.

Znam tego człowieka i nie mogę sobie tego wyobrazić. To jest delikatny, wrażliwy i dobrze poukładany chłopak i nie chce mi się wierzyć, że mógłby coś takiego zrobić-

..taki wrazliwy od koksu chyba :shock:
elveez
Moderator działu

Postprzez Dyrektor LOT » sobota, 2 czerwca 2007, 22:09

Czasem dziennikarze, z całym szacunkiem, lubią ubarwiać. Tworzą się z ich intencji dziiiwne historie.
Dyrektor LOT

Postprzez elveez » niedziela, 3 czerwca 2007, 13:48

Media lubia ubrwiac..ale fakty faktami

Gdy sam sobie pokasal genitalia, to juz deczko awangardowy by byl, jednak zarowno widocznosc obrazen u tej dziewczyny,jak i u niego o czyms juz swiadczy. Dodatkowo utrudnia sprawe fakt, ze to jakby nie patrzec osoba z "pierwszych stron gazet", a te jak wiadomo czasem ******** sie zachowaniami irracjonalno/skandalicznymi.

Swiadek opowiedzial o wciaganiu kokainy (narazie brak jakich kolwiek wiesci) - fakt bycia muzykiem stwarza juz ochronna otoczke niby osoby publicznej... podejrzewam stad dalsza cisza. Kumam Marcina jako jego Brata (OBRONA) ale adwokat chyba by wypadl bardziej wiarygodnie jako jedna ze stron. (pomijajac juz jego role)

Dodam jeszcze ze z moich obserwacji HipHopowcy sa bardziej agresywni niz inne subkultury. Ma na to wpływ głownie ich tryb zycia... 3-5 lat temu Peja mial podobne przejscia tylko bez podtekstow erotycznych upieklo mu sie. Skoksowal sie i teraz jest "grozny" (pamietam jego pape na koncertach wiszaca od Omnadrenu) Wygladal jak glodujace dziecko z Afryki tyle wody mial pod skora... a teraz jest koko loko, reprezentujacy biede ...(w ciuchach za 2,5 tys zł)
elveez
Moderator działu

Postprzez kiko » niedziela, 3 czerwca 2007, 14:44

zgadzam sie z towarzyszem Elveezem ze subkultura jest jedna z najbardziej agresywnych..raperzy w wypasionych furach w drogich ciuchach ze zlotem na szyi z pieknymi laskami dookola wzbudza we mnie politowanie..ale u tych,co hip-hop obrali sobie za religie jest to wzor do nasladowania,niestety..jeszcze pol biedy z tymi,ktorzy maja hajs i moga sobie pozwolic na wiele,ale co z tymi,ktorzy sa biedniejsi?a przeciez tak naprawde ta muzyka miala reprezentowac wlasnie ich,przeciez wywodzi sie z biednych dzielnic,gdzie najpierw czarni,pozniej biali zaczeli rapowac o tym jak to jest na tym swiecie k***wsko..
bogaty sobie poradzi.biedny zacznie krasc?mordowac?wymuszac haracze?
chca byc wazni,chca sie pokazac,ze oni tez istnieja w spoleczenstwie,dlatego sa agresywni.
kiko

Postprzez elveez » niedziela, 3 czerwca 2007, 15:05

w tych krytycznych przypadkac to raczej struganie kozaczka pod ekipe[trzeba budzic recpect - geneza gangow]..albo zepsucie bani od dragow.
elveez
Moderator działu

Postprzez kiko » niedziela, 3 czerwca 2007, 15:15

Elveez..sa tacy ktorzy tylko kozacza bo sie boja zrobic cokolwiek,ale sa tez tacy,ktorzy dzialaja. czasem dragi im w tym pomagaja. czuja sie wtedy wazni i wielcy.
kiko

Następna strona

Powrót do Społeczeństwo