gazeta ustecka

W tym dziale prosimy o kierowanie pytań, na które chcielibyśmy uzyskać odpowiedzi od władz Ustki. Zadajemy pytania zrozumiałe. Bądź cierpliwy, nie na każde pytanie otrzymasz odpowiedź od razu.

Moderatorzy: elveez, rzecznik, mksiazkiewicz, ewieczorek

gazeta ustecka

Postprzez Urszula » wtorek, 27 lutego 2007, 20:07

Szanowny Rzeczniku
czy słychać coś w sprawie ogłoszonego konkursu na gazetę ustecką.
Termin składania ofert minął 20b.m.Proszę uchylić rąbka tajemnicy w tej sprawie.A może jeszcze zbyt wcześnie?
Pozdrawiam
Urszula

Postprzez rzecznik » wtorek, 27 lutego 2007, 20:57

Szanowna Urszulo,
Uprzejmie informuję, że do konkursu na wydawanie gazety usteckiej wpłynęły dwie oferty. Pierwszą złożył pan Arkadiusz Gryko, właściciel słupskiej firmy Pracownia Komunikacji Społecznej, zaś drugą pan Jerzy Raube, wydawca dwutygodnika "Zbliżenia". Komisja konkursowa, w skład której weszli sekretarz miasta pan Antoni Gruba, radna Dorota Paściak i moja skromna osoba jednogłośnie rekomendowała panu burmistrzowi podpisanie umowy na wydawanie gazety z panem Arkadiuszem Gryko (ja wyłączylem się z głosowania z uwagi na to, że jako były dziennikarz, znam obu oferentów). W ocenie komisji pan Gryko przedstawił ciekawszą koncepcję nowej gazety, a także - w przeciwieństwie do właścicieli "Zbliżeń"- zaprezentował projekt graficzny nowego miesięcznika, co było jednym z wymogów konkursu.

Burmistrz Ustki przychylił się do opinii komisji i zapowiedział podpisanie umowy z panem Gryko.

Pierwszy numer nowej gazety, najprawdopodobniej "Kuriera Usteckiego", ukaże się w kwietniu. Miesięcznik będzie liczył 16 stron, z czego na czterech kolumnach, opłacanych przez miasto, znajdą się informacje z pracy burmistrza i radnych. Gazeta będzie kolportowana nieodpłatnie w nakładzie minimum trzech tysięcy ezgzemplarzy.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości zapraszam do siebie. Zainteresowanym mogę udostępnić roboczy projekt trzech stron nowego miesięcznika i opracowane przez pana Gryko założenia redakcyjne.

Jednocześnie zapraszam zainteresowanych do współredagowania nowej, usteckiej gazety. Jeśli będzie taka potrzeba, poproszę pana Gryko, by zorganizował spotkanie z mieszkańcami chcącymi współtworzyć nowy tytuł.

Pozdrawiam
Jacek Cegła
Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Ustka
rzecznik
Moderator forum

Postprzez Urszula » wtorek, 27 lutego 2007, 21:56

Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedż.Cieszę się również z szybkiej reakcji w sprawie BIP-u, ale czekam na reakcję w sprawie funduszy unijnych.Pozdrawiam raz jeszcze.
Urszula

Postprzez kaczorek » wtorek, 27 lutego 2007, 22:05

Ale moja gazetka pozostanie na zawsze "Ziemia Ustecka ".
kaczorek

Postprzez rzecznik » wtorek, 27 lutego 2007, 22:14

Pan Edward Zając nie złozyl swojej oferty. Ale, z tego co mi wiadomo, nie zamierza się wycofywać z działalności wydawnicznej.
Jacek Cegła
Naczelnik Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Ustka
rzecznik
Moderator forum

Postprzez masasza » wtorek, 27 lutego 2007, 22:21

Urszula napisał(a):Dzięki za szybką i wyczerpującą odpowiedż.Cieszę się również z szybkiej reakcji w sprawie BIP-u, ale czekam na reakcję w sprawie funduszy unijnych.Pozdrawiam raz jeszcze.

Wrzuce swoje trzy grosze.

NA najbliższej sesji to jest 1 marca Pan Maciej Niklas miał przedstawić informacje na temat starań miasta o fundusze unijne. W związku z tym, że 2 marca ma byc spotkanie z przedstawicielami marszałka na temat pozyskiwania środków unijnych dlatego ten temat przesunąłem na 29 marca. W tym spotkaniu bedzie uczestniczył Pan Burmistrz Pan Maciej Niklas oraz Adam Brzóska(czyli ja) lub kolega Przemek Nycz i na pewno po tym spotkaniu podamy informacje na forum.

Pozrdawiam
Obrazek
masasza

Powrót do Pytania do władz miasta